Family events

 • Bērnu Rīts kinoteātrī "Kino Citadele"

  2018. year 18. february 10:00 - 14:00 Kino Citadele, 13. janvāra iela 8, Rīga
  Piedalies Brain Games spēlēs, iesaisties La Creation radošajās darbnīcās, būvē torņus LEGO spēļu stūrītī un apskati, kādu pārsteigumu Tev būs sagādājis Tallink. Pēc aktivitātēm būs iespēja noskatīties jauno animācijas filmu "Alu cilvēks".

  Filmas "Alu cilvēks" darbība risinās sensenos laikos, kad pa zemes virsu staigāja aizvēsturiski radījumi un mamuti ar biezu vilnas kažoku. Stāsta centrā ir dzīvespriecīgais un drosmīgais zēns Dags un viņa uzticamais pavadonis – cūkas un suņa krustojumam līdzīgais mājdzīvnieks. Kad alu cilvēku ciltij uzbrūk bronzas laikmeta ļaudis ar nežēlīgo pavēlnieku Nūtu priekšgalā, Dags iedvesmo savus ciltsbrāļus stāties pretī ienaidniekiem, lai glābtu savas mājas.

  Filma dublēta latviešu un krievu valodā.
  Check in maps >
 • Izrāde "Pepija Garzeķe"

  2018. year 18. february 11:00 - 13:15 Latvijas Leļļu teātris, K. Barona iela 16/18, Rīga
  Vai džeks var sadraudzēties ar čiksu savā vecumā? Tu atbildēsi - skatoties, kāda meitene! Pareizi! Ar meiteni viss ir kārtībā! Viņa nēsā stilīgas zeķes un smagus zābakus. Viņai ir miljons vasaras raibumu, rudi mati, nenormāli stipras rokas un baigi foršā sirds! Un tas nekas, ka tā meitene ir izdomāta! Jo katram no mums ir vajadzīgs draugs. Īsts draugs, kādu paši vēlamies. Bet... diemžēl ne visiem tāds ir...Ja tici brīnumiem, īstai draudzībai, ja Tev patīk smieklīgi piedzīvojumi un īsta pankroka grupa uz skatuves, tad Latvijas Leļļu teātra izrāde „Pepija Garzeķe” domāta tieši tev.

  BRĪDINĀM, KA IZRĀDĒ TIEK IZMANTOTS STROBOSKOPS!
  Check in maps >
 • Leļļu izrāde "Kurš teica ņau?" krievu valodā

  2018. year 18. february 11:00 - 12:10 Latvijas Leļļu teātris, K. Barona iela 16/18, Rīga
  Zem sēnītes paslēpās vesels bars- skudriņa, zvirbulēns, pelīte un zaķis. Dīvaini, bet vietas pietika visiem. Pat zaķs no lapsas paslēpās! Kā tad tā? Uzmanīgi klausies dziesmiņu un sapratīsi.

  Vēl interesantāks ir stāsts par ābelīti. Skrēja zaķis pa mežu un piepeši ieraudzīja ābeli, bet tās galotnē - vienu pašu ābolu. Uzlēkt nespēj. Nācās vārnai lūgt palīdzību, bet tā ābolu izlaida no knābja! Aizripoja un iekrita ābols pelītes alā...un tad nu sākās strīds.

  Vēl izrādē dzirdēsi stāstu  par kucēnu, kurš uzzināja - kurš teica ņau un neļāva tam aizmigt!

  „Viena maza turku pupa" no izrāžu cikla „Pasaka pasaciņa” domāts pašiem mazākajiem Latvijas Leļļu teātra skatītājiem (2-3gadi), jo tieši tik mazus bērnus vecāki jau vēlas iepazīstināt ar teātra mākslu un uzvedības kultūru. Izrādes pamatā izmantoti trīs Vladimira Sutejeva stāsti  „Kas teica ņau?”, „Zem sēnītes” un „Ābolītis”, kas rosinājuši režisori Viju Blūzmu veidot savu skatuves variantu.
  Check in maps >
 • FUTURE LIVE! Izstāde

  2018. year 18. february 11:00 - 21:00 Elkor Plaza, Brīvības gatve 201, Rīga
  Tā ir neatkārtojama vieta, kur vienkopus izstādīti nākotnes tehnoloģiju, izklaides un izglītojoši projekti. Atrodoties pašā Rīgas centrā, varēsiet nokļūt nākotnē – savā projektā esam apvienojuši vismodernākās tehnoloģijas, veidojot skaņas un gaismas instalācijas, virtuālās realitātes atrakcijas, interaktīvas video instalācijas un neparastu foto zonu.

  Ceļojot starp galaktikām  jūs varēsiet nokļūt pārsteidzošā pasaulē, kur mīt citplanētieši, fantastiskas puķes un svešzemju augi, ko būs aizraujoši iepazīt gan bērniem, gan pieaugušajiem.
  Uz tikšanos ELKOR PLAZA!

  Tālrunis uzziņām un skolu grupas rezervācijām +37126446696
  Check in maps >
 • Izrāde "Dželsomīno melu zemē"

  2018. year 18. february 11:00 - 13:00 Liepājas teātris, Teātra iela 4, Liepāja
  Džanni Rodāri
  IZRĀDE MAZIEM UN LIELIEM BĒRNIEM
  Evitas Sniedzes un Ģirta Šoļa skatuves versija
  Režisors – Ģirts Šolis

  Itāļu rakstnieka Džanni Rodāri radītais puisēns Dželsomīno ir piedzimis ar brīnumainu balsi, un tas viņam sagādā ne mazums problēmu – tad, kad viņš dzied, plīst logu stikli, grūst ēkas un no galvām tiek aizpūstas parūkas. Dželsomīno dodas lielajā ceļojumā, jo tā agri vai vēlu notiek ar visiem pasaku varoņiem viņu pieaugšanas stāstos. Viņš nokļūst Melu zemē, kur maize tiek saukta par tinti, bet īsta nauda un patiesība nevienu neinteresē. Skaidrs, ka Dželsomīno kopā ar tālajā zemē sastaptiem draugiem mainīs Melu zemes paradumus. Savukārt, režisors Ģirts Šolis kopā ar aktieriem Dželsomīno piedzīvojumu stāstīs, atklājot teātra radīšanas un pārtapšanas noteikumus, kā arī fantāzijas neierobežotās iespējas.
  Check in maps >
 • Muzeja stāsti ģimenēm – Rīgas dārgumi un piedzīvojumi gadsimtos

  2018. year 18. february 11:00 - 17:00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta iela 4, Rīga
  Ģimenes dienas programma “Muzeja stāsti – Rīgas dārgumi un piedzīvojumi gadsimtu ceļā”, ieskandinot Baltijā senākā muzeja 245. gadskārtu, aicina, piedāvājot ekskursiju, kuras maršruta ietvaros - gan muzejs, gan ieskats Vecrīgas kvartālā ap Rīgas Domu, kā arī radošo darbnīcu bērniem, visa muzeja apskati un īpaši draudzīgo ieejas maksu.
  >>>Pulksten 11:00 un 14:00 Ģimenes dienas apmeklētāji muzeja vestibilā tiks gaidīti, lai dotos ekskursijā „Muzeja ceļš cauri gadu simtiem un Rīgas dārgumi”. Ekskursija, kuru vadīs muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle, sāksies muzeja vestibilā, turpināsies Vecrīgā, līdz ceļš atkal atvedīs atpakaļ uz muzeju, lai turpinātos ekspozīcijā. Ekskursijas gaitā, sekojot Rīgas un muzeja piedzīvotajam gadsimtos, varēs iepazīt vēstures liecības, kas atrodamas Vecrīgas ieliņās kvartālā ap Rīgas Domu, bet muzeja izstādē “Doma muzejs Rīgā – templis zinātnei un mākslai” - ieklausīties unikālo priekšmetu - Rīgas vēstures dārgumu neredzamajos stāstos.
  >>>Radošajā darbnīcā „Darbojamies: galda spēles, mīklas un apsveikumi muzejam dzimšanas dienā!” visu paaudžu Ģimenes dienas dalībnieki, laikā no pulksten 11:00 – 17:00, varēs zīmēt veltījumus muzejam tā 245. gadskārtā, minēt mīklu uzdevumus, kā arī iemācīties galda spēles, kas ģimenēs un draugu lokā bija iecienītas pirms gadu desmitiem.
  >>>Jāpiebilst, ka muzejā apskatāma ir gan bērnu, gan pieaugušo apmeklētāju interesi raisījusī izstāde “Laika mūzika. Pulksteņi no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma. 17.- 20.gs.”.
  >>>Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: pieaugušajiem - EUR 2,50; pensionāriem un studentiem – EUR 1,50, skolēniem EUR 0,50, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja, programmas piedāvājums – bez atsevišķas maksas.
  >>>Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676. www.rigamuz.lv.
  >>>Anotācija pievienotajam attēlam (eksponāts apskatāms muzeja izstādē “Doma muzejs Rīgā – templis zinātnei un mākslai”): Rīgas atslēdznieku zeļļu meistarstiķis – naudas lāde (fragments). 1740.g. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājums.
  >>>Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ir ne tikai senākais muzejs Baltijā, bet arī viens no vecākajiem plašai publikai pieejamajiem muzejiem Eiropā. 1773.gada 22. februārī ar Rīgas rātes lēmumu dibinātais Himzela muzejs ir šodienas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja sākotne. Gadu desmitu un simtu laikā muzeja nosaukums vairākkārt mainīts. Rīgas ārsta Nikolausa fon Himzela un viņa dzimtas izveidoto dabaszinātnes, vēstures un mākslas priekšmetu privātkolekciju Rīgas rāte saņēma kā dāvinājumu Rīgai no Himzelu dzimtas. Šobrīd muzeja krājuma kolekcijas ir bagātas ar vairāk kā pusmiljonu priekšmetiem, kas ir ar nenovērtējamu kultūrvēsturisko un māksliniecisko vērtību. Tēlaini izsakoties, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ar savu krājumu, ekspozīciju un ēku kompleksu ir īstena Rīgas gadsimtu dārgumu lāde.
  Check in maps >
 • Izrāde "Mazais ganiņš"

  2018. year 18. february 12:00 - 13:00 Latvijas Nacionālais teātris, Kronvalda bulvāris 2, Rīga
  Ceļojums pēc zaķīša..

  Lūgums mazajiem un lielajiem skatītājiem - uz izrādi ņemt līdzi maiņas apavus.

  Izrāde bērniem vecumā no 5 līdz 8 gadiem un viņu vecākiem, kur kopā ar aktieriem dosimies palīgā mazajam ganiņam atrast pazudušo zaķīti. Sastapsim Sēņu veci, Koku rāvēju. Nonāksim debesīs un arī lielas zivs vēderā. Piedzīvosim un iztēlosimies mazā ganiņa pasauli, kurā viņš ir pazaudējis savu zaķīti. Alberts Kronenbergs, viņa zīmētie varoņi un sacerētās vārsmas uzrunājušas daudzas latviešu bērnu paaudzes – ar labestību, vieglu smaidu un dzīvu iztēli.
  Check in maps >