Family events

 • Ģimenes soma

  2017. year 17. october 10:00 - 18:00 Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, LV-1010
  Muzejā ir pieejama īpaša Ģimenes soma ar spēlēm un uzdevumiem, kas muzeja apmeklējumu padarīs par aizraujošu piedzīvojumu! Ģimenes somā bērnus sagaida interesanti un daudzveidīgi uzdevumi. Ar spēlēm var darboties bērni sākot jau no 2 gadu vecuma, savukārt vecākiem soma piedāvā lielisku ideju, kā vērtīgi, radoši un izzinoši pavadīt laiku kopā ar bērniem, savstarpēji veidot interesantas sarunas un gūt jaunus iespaidus mākslas iepazīšanas procesā. Ģimenes somas bez maksas ir pieejamas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Info punktā. Somas var paņemt uz muzeja apmeklējuma laiku. Uzzini vairāk: http://bit.ly/GimenesSoma. LNMM īpašu uzmanību pievērš piedāvājuma pilnveidošanai, lai ģimenēm ar bērniem nodrošinātu patīkamu muzeja apmeklējumu. Ar bērnu ratiņiem ēkā visērtāk var iekļūt pa ieeju no Esplanādes parka puses. Par ļoti pretimnākošām cenām ir pieejamas Ģimenes biļetes: piemēram, visa muzeja apskate 1 pieaugušajam ar 1–4 bērniem vai vienai daudzbērnu ģimenei izmaksās 5,00 EUR, bet muzeja apmeklējums 2 pieaugušajiem ar 1–4 bērniem – 7,00 EUR. Ģimeņu ērtībai ir izmantojams lifts, ar kuru var nokļūt piecos muzeja stāvos. Pirmajā stāvā atrodas bērnu pārtinamais galdiņš. Savukārt muzeja restorānā jaunums ģimenēm ir bērnu ēdienkarte draudzīgās cenās.
  Check in maps >
 • Pastāvīgā ekspozīcija "Jūrmalas zvejnieku sēta 19.–20. gadsimtā". Enkuru un zvejas laivu kolekcija, virvju vīšanas darbnīca

  2017. year 17. october 10:00 - 17:00 Tīklu 1a, Jūrmala, LV-2010, Latvia
  Jūrmala jau izsenis bija pazīstama ne tikai ar saviem dabas ārstnieciskajiem resursiem, bet arī ar senajiem zvejniekciemiem Rīgas jūras līča piekrastē. Jūrmalas senāko iedzīvotāju pamatnodarbošanās bija upes un jūras zvejniecība. Jūrmalas brīvdabas muzejā ir bagātākā virvju vīšanas rīku un materiālu kolekcija Latvijā. Kolekcijā ir 49 jūrnieku mezgli, dažādu striķu, auklu, sviedlīņu un fenderu paraugi, virvju vijamie rati, salaidēji un tītavas. Muzejā var apskatīt arī enkuru un zvejas laivu kolekciju, kā arī iepazīties ar senā zvejnieka sētu ar tai raksturīgām ēkām – dzīvojamo māju, klēti ar ratnīcu, tīklu būdu, zivju kūri, pirti un citām interesantām ēkām. Pēc muzeja izstaigāšanas un apskates var doties pastaigā pa aptuveni divus kilometrus garo taku, kas ved cauri priežu mežam. Muzejs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.
  Check in maps >
 • Rudentiņš, Nebēdnis, Čučumuižā

  2017. year 17. october 10:00 - 11:00 Valmieras Kūltūras centrs, Rīgas iela 10, Valmiera
  17.oktobrī plkst.10.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncertuzvedums „Rudentiņš, nebēdnis, Čučumuižā”. Meža sūnās gozējas krāšņas cepurītes. Bet, kā lai zina, kura sēne ir ēdama un kura – neēdama? Kuras sēnes vari droši nest mājās, bet kuras atstājamas mežā, uzzināsi kopā ar Čučumuižas rūķiem koncertuzvedumā „Rudentiņš, nebēdnis, Čučumuižā”.


  Muzikālajā koncertuzvedumā kopā ar rūķiem piedalīsies rūķu Krustmāte Kristīne Dina Bitēna un Atvars Sirmais.

  Pasākuma ilgums: 1 stunda. Ieteicamais apmeklētāju vecums: 3-10 gadi.

  Ieejas maksa: EUR 4,00.
  Pirmsskolas vecuma bērnu un skolēnu grupām, kā arī Valmieras kultūras kartes īpašniekiem: EUR 3,00. Biļetes var iegādāties Valmieras Kultūras centra kasē. Grupām lūgums pieteikt biļetes iepriekš, zvanot uz Kultūras centra kasi pa tālruni 64207207. Pedagogiem, kuri pavada audzēkņu grupu, ieeja bez maksas.
  Check in maps >
 • Deja vecākam ar mazuli

  2017. year 17. october 11:00 - 12:00 Vecpilsētas iela 19, 4. stāvs, Rīga
  Nodarbības vecākam (mammai vai tētim), kuri vēlas DEJOT un KUSTĒTIES kopā ar mazuli no 1,5 līdz 2 gadu vecumam!

  Grupa maksimālais dalībnieku skaits 7 pieaugušie + mazuļi.

  Šīs nebūs klasiskas dejošanas nodarbības, jo šādā vecumā mazulis dejo un kustās tā, kā viņam ir visērtāk! Un tā ir pareizi! Vecāki var pieskaņoties bērnam un atbalstīt viņu viņa kustībās! Par to ir šīs nodarbības!

  Deju nodarbībās:
  - jūs labi pavadīsiet laiku;
  - satiksiet citus mazuļus un vecākus;
  - var atļauties izskatīties muļķīgi, "neskaisti", bet patiesi tā kā gribās!
  - iepazīsiet citādu deju;
  - attīstīsiet radošumu;
  - mācīsieties neverbālo komunikāciju;
  - iepazīsiet viens otru caur dejas kustību!

  Jāņem līdzi: vecākam ērts apģērbs, lai var rāpot, gulēt, vārtīties utt., ūdens pašiem + visas nepieciešamās lietas mazulim.

  Pateicība par nodarbību 7 eur.

  Sīkāka informācija un pieteikšanās zvanot 26465537 vai uz e-pastu freimanlaura@gmail.com
  Check in maps >
 • Bēbīšu skoliņa Liepājā. Mazo ripotāju grupa no otrā mēneša līdz 6 mēnešiem.

  2017. year 17. october 12:00 - 13:00 Ģimeņu centrs "Liepa", Siena iela 10, Liepāja, LV-3401
  Nodarbības bērniem un stunda māmiņai, jo rūpes par māmiņu ir rūpes par bērna labsajūtu. Pieteikšanās zvanot 27737888 vai e-pastā: centrsliepa@gmail.com. Nodarbības cena 4,5 - 5 €. Mazo ripotāju grupa no otrā mēneša līdz 6 mēnešiem otrdienās plkst. 12:00. Šīs grupas saplānotas tā, lai tās būtu kā zefīrs mammu dvēselei. Piedzimstot par mammu sievietes dzīvē iestājas pārmaiņu virpulis, kurā ir daudz jautājumu, emociju, sajūtu un interese par bērnu - ko piedzīvo mans bērns šajā pasaulē un kā es varu viņam palīdzēt augt un attīstīties. Reizi nedēļā tiekas mammas ar bērniem, lai kopā runātu par sev interesējošām tēmām. Bērni nodarbību laikā brīvi spēlējas ar savam vecumam piemērotām rotaļlietām, paēd mammas apskāvienos, mācās komunicēt savā starpā vai saldi snauž. Sekos līdzi bērniņu interesēm, vēlmēm un attīstībai. Lielākajiem bērniem būs dažādas vadītas nodarbes ar zīmēšanu, plastilīnu veidošanu un citām radošām nodarbēm. Dažās nodarbībās mammām būs iespēja atslābināties rebozo lakatos un izbaudīt masāžu... rūpes par sevi ir tiešā veidā arī rūpes par bērna labsajūtu. Nodarbību tēmas un norise: http://centrsliepa.blogspot.com/p/maminu-stunda-bebisu-skolas.html.
  Check in maps >
 • Bērnu studija 5-14 gadus veciem bērniem

  2017. year 17. october 15:00 - 16:30 Veikals "Zīmulis un ota", Skolas iela 14, Rīga
  Zīmēšanas studija bērniem vecumā no 5-14 gadiem. Pasniedzēja Vivita Zuzule ilgus gadus vada bērnu vizuālās mākslas nodarbības. Māksliniece ir beigusi LMA un glezno eļļas tehnikā.

  Darbam nepieciešamie materiāli ir uz vietas (iekļauti nodarbību maksā). Bērni strādā ar eļļas pasteļkrītiņiem, guašu un akrila krāsām, kā arī veido aplikācijas un izmēģina citas vizuālās mākslas tehnikas. Reizi gadā tiek rīkota izstāde ar mazo mākslinieku darbiem galerijā "Zīmulis un ota".

  Maksa par nodarbību 9.00 EUR. Vēlams apmeklēt regulāri. Individuāla pieeja katram mazajam māksliniekam garantēta.
  Check in maps >
 • Bēbīšu skoliņa Liepājā. Lielo čāpotāju grupa no gadiņa līdz diviem gadiem.

  2017. year 17. october 15:30 - 16:30 Ģimeņu centrs "Liepa", Siena iela 10, Liepāja, LV-3401
  Nodarbības bērniem un stunda māmiņai, jo rūpes par māmiņu ir rūpes par bērna labsajūtu. Pieteikšanās zvanot 27737888 vai e-pastā: centrsliepa@gmail.com. Nodarbības cena 4,5 - 5 €. Lielo čāpotāju grupa no gadiņa līdz diviem gadiem otrdienās plkst. 15:30. Šīs grupas saplānotas tā, lai tās būtu kā zefīrs mammu dvēselei. Piedzimstot par mammu sievietes dzīvē iestājas pārmaiņu virpulis, kurā ir daudz jautājumu, emociju, sajūtu un interese par bērnu - ko piedzīvo mans bērns šajā pasaulē un kā es varu viņam palīdzēt augt un attīstīties. Reizi nedēļā tiekas mammas ar bērniem, lai kopā runātu par sev interesējošām tēmām. Bērni nodarbību laikā brīvi spēlējas ar savam vecumam piemērotām rotaļlietām, paēd mammas apskāvienos, mācās komunicēt savā starpā vai saldi snauž. Sekos līdzi bērniņu interesēm, vēlmēm un attīstībai. Lielākajiem bērniem būs dažādas vadītas nodarbes ar zīmēšanu, plastilīnu veidošanu un citām radošām nodarbēm. Dažās nodarbībās mammām būs iespēja atslābināties rebozo lakatos un izbaudīt masāžu... rūpes par sevi ir tiešā veidā arī rūpes par bērna labsajūtu. Nodarbību tēmas un norise: http://centrsliepa.blogspot.com/p/maminu-stunda-bebisu-skolas.html.
  Check in maps >