• Brošūra "Ģimenēm draudzīgas vietas Rīgā un Latvijā"

  2019. year 6. february
  Ar lielu prieku paziņojam, ka dienas gaismu ir ieraudzījušas Babyroom un LIVE RIGA kopīgi izveidotās brošūras “Ģimenēm draudzīgas vietas Rīgā un Latvijā” latviešu, krievu un angļu valodās!

  Tās ir pieejamas Rīgas Tūrisma informācijas centros - Rātslaukumā 6, Kaļķu ielā 16 un Rīgas Starptautiskajā autoostā.

  Ikviens var ērti iepazīties ar brošūru arī elektroniski, kur māsa Nora un brālis Verners ar ģimeni aizrautīgi izstaigā dažādas ģimenēm draudzīgas vietas! 

  http://partners.liveriga.com/…/fi…/BABYroom_BR_A5-min-LV.pdf

  http://partners.liveriga.com/…/fi…/BABYroom_BR_A5-min-RU.pdf

  http://partners.liveriga.com/…/fi…/BABYroom_BR_A5-min-EN.pdf

 • Latvijas simtgadei par godu Latvija kļūst ģimenēm draudzīgāka

  2018. year 22. october
  Biedrības “Babyroom.lv” un lielākā ģimenes portāla Cālis.lv veiktajā vecāku aptaujā jau otro gadu tika noskaidroti ģimenēm draudzīgākie uzņēmumi Latvijā sešās nominācijās.
  Mākslas vai kultūras jomā balvu saņēma Jelgavas pilsētas bibliotēka, ēdināšanas jomā – “Chocolate&Pepper” Jelgavā, savā jomā – Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, tirdzniecības jomā – “Rīga Plaza”, tūrisma jomā - Mālpils muiža, bet aktīvās atpūtas jomā – “Avārijas brigāde”.
  Īpašā nominācijā tika noskaidroti arī 7 vecāku izvirzīti uzņēmumi, kas par godu Latvijas simtgadei, sadarbībā ar Bella Baby Happy, tika apbalvoti ar Latvijā ražotiem pārtinamajiem galdiņiem.
  Bērnu pārtinamos galdus kā Latvijas simtgades dāvanu no Babyroom.lv saņēma restorāns “MIO”, atpūtas un izklaides centrs “Bowlero”, Mālpils muiža, “Cafe del Mar Riga”, restorāns "Parks" Jelgavā, restorāns “Hercogs” un “Beverīnas labirinti”.
  Speciālbalvu pasniedza arī invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”, kas par savu favorītu noteica jaunatvērto “Ikea Latvia”.
  LR Labklājības ministrs Jānis Reirs, pasniedzot balvu ģimenei draudzīgākajai vietai mākslas un kultūras jomā, uzsvēra, ka nākotnē ģimenei draudzīgas vietas būs arvien nozīmīgākas, jo jaunais regulējums paredz arī strādājošiem vecākiem saglabāt bērna kopšanas pabalstu. "Mammām vairs nebūs laika gatavot ēst, tādēļ noteikti pieaugs pieprasījums pēc vietām, kur esi gaidīts kopā ar bērniem," sacīja ministrs.
  Babyroom.lv pārstāve Anna Rozīte atzīmē, ka ģimenei draudzīgu vietu kļūst arvien vairāk. Mājaslapā www.babyroom.lv apzināto vietu skaits jau pārsniedzis trīs simtus.
  Ģimenei draudzīgākās vietas atrodamas ne tikai interneta vietnē www.babyroom.lv, bet no šodienas arī apkopotas Babyroom.lv un LiveRiga kopīgi izdotā brošūrā latviešu, krievu un angļu valodās. “Mēs kā aktīvas māmiņas bieži ceļojam un zinām, cik svarīgi ir, ka ierodoties kādā jaunā vai nezināmā vietā, ir pieejama informācija par iestādēm, kas rūpējas par ģimeņu un bērnu ērtībām,” uzsver Anna Rozīte, tādēļ brošūra būs pieejama tūrisma informācijas centros, lai mūsu valsts viesi, kuri ierodas ar bērniem, var justies īpaši gaidīti.
  Brošūras būs atrodamas TIC Rātslaukumā, Kaļķu ielā 16 un Rīgas autoostā.
  Biedrības Babyroom.lv galvenais mērķis ir veicināt ģimenēm draudzīgas Latvijas attīstību, atbalstot vecāku ar maziem bērniem veiksmīgu iekļaušanos sabiedrībā. Biedrības mājaslapā www.babyroom.lv ir apkopota informācija par vietām, kas ir padomājušas par bērnu un vecāku ērtībām. Jau tagad mājaslapā ikviens var gūt informāciju par dažādām publiskām vietām - valsts vai pašvaldību organizācijām, ēdināšanas, medicīnas, kultūras, izklaides un citām iestādēm, kuras ir lielākā vai mazākā mērā piemērotas ģimeņu ar bērniem vajadzībām.
 • Babyroom.lv aicina ēdināšanas uzņēmumus kritiski izvērtēt bērnu ēdienkartes

  2017. year 8. september
  Biedrība “Babyroom.lv” ar sertificētu uztura speciālisti Gunu Bīlandi, 7.septembra rītā, ģimenēm draudzīgā restorānā “Pagalms” aicināja sabiedriskās ēdināšanas iestādes izvērtēt veselīgāku bērnu ēdienkaršu ieviešanas iespējas un vecākus iesaistīties šajā procesā, radot pieprasījumu. Tiklīdz pieaugs pieprasījums – palielināsies ēdināšanas iestāžu skaits, kas piedomās pie veselīgiem ēdieniem.

  Biedrība “Babyroom.lv”, kopā ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu, restorāna "Pagalms" šefpavāru Kristapu Sīli, un draugiem šodien aizsāka plašāku diskusiju par sabiedrisko ēdinātāju piedāvāto bērnu ēdienkaršu klāstu un to saturu. Kā norāda biedrības valdes locekle Anna Rozīte: "Mūsu mājas lapā www.babyroom.lv ir atrodamas daudz un dažādas ģimenēm draudzīgas un sociāli atbildīgas vietas un liela daļa no tām ir tieši ēdināšanas uzņēmumi, kas tiešām rūpējas, lai ģimenes un bērni justos ērti un gaidīti, par to biedrības un vecāku vārdā vēlos pateikt paldies! Tomēr ģimenēm draudzīgu kafejnīcu un restorānu bērnu ēdienkaršu piedāvājums mēdz būt bērnu veselībai nepiemērots, jo bieži vien piedāvā fritētus, pārsālītus un pārsaldinātus produktus. Tāpēc vēlamies aicināt uzņēmumus izvērtēt tās, mūsu bērnu nākotnes veselības vārdā." A. Rozīte arī norāda, ka ir ļoti svarīgi vecākiem sadarboties ar sabiedriskās ēdināšanas iestādēm. Tas nozīmē – jo biežāk vecāki jautās pēc kāda veselīga piedāvājumu, jo lielāka iespējamība, ka uzņēmumi tos ieviesīs arī ēdienkartē. Tikai strādājot kopā mēs varam sasniegt zelta vidusceļu, lai apmierināti būtu visi.

  Uz problēmu iziet ārpus mājas ar bērniem, neraizējoties par to vai bērnam piedāvātajā ēdienkartē viņš varēs izvēlēties arī veselīgu maltīti, norāda arī Rīgas mērs Nils Ušakovs: “Tā kā arī es esmu jaunais tētis – arī man ir īpaši svarīgi, lai izejot paēst ārpus mājas uz mums neskatīsies “šķībi”, ja bērns neuzvedīsies gluži tik rāmi, kā gribētos un šefpavārs piedomātu pie tā kā ēdiens tiek pasniegts, pat ja tie nav fritēti kartupeļi un cīsiņi.” Rīgas mērs pievienojas aicinājumam ne tikai uzņēmējiem piedomāt pie ēdienkaršu uzlabošanas, bet arī vecākiem nākt viņiem talkā, jo uzņēmējs nevar uzminēt, ko vecāki vēlētos redzēt šajās ēdienkartēs.

  Kā norāda uztura speciāliste Guna Bīlande, “Šodienas pasākumā Dagmāra Legante, Katrīna Puriņa-Liberte un Kaspars Zlidnis pierādīja, ka pagatavot veselīgas uzkodas vai maltīti nav ne ilgi, ne sarežģīti, bet tādejādi tiek likts svarīgs pamats bērna uztura paradumiem un veselībai. Tā kā bērni ēd ar acīm un ausīm, ir svarīgi, lai pie bērniem servētiem ēdieniem pavārs būtu piegājis īpaši radoši, jo arī veselīgu ēdienu var pasniegt vizuāli atraktīvu un pievilcīgu. Gatavojot mājās, bērna līdzdalība ēdienreizes gatavošanā ir būtiska. Tā mazais varēs ne tikai pagaršot atsevišķās sastāvdaļas, bet gūst vērtīgas gatavošanas iemaņas un izpratni par veselīgu uzturu.”

  Biedrības organizētais pasākums ir kā aicinājums visai sabiedrībai mainīt domāšanas veidu. Sākt apzināties, ko mēs paši ēdam un, ko ēst dodam saviem bērniem. Tādēļ biedrība “Babyroom.lv” aicina restorānus pielāgot savas ēdienkartes bērnu interesēm un veselīgam dzīvesveidam, ja tāda jau ir - publicēt informāciju mūsu mājaslapā un aicināt ģimenes ar bērniem nobaudīt īpaši sagatavotus piedāvājumus.

  Šīs kampaņas ietvaros nākamās nedēļas laikā tiks nosūtīts aicinājumu visiem Latvijas ģimenēm draudzīgiem sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem piedomāt par savu uzņēmumu ēdienkaršu saturu, piemēram, bērnu ēdienkaršu esamību, un atbilstību veselīga uztura kritērijiem.
 • Noskaidrotas 2017. gada ģimenēm ar bērniem draudzīgākās vietas un atklāta mājaslapa

  2017. year 24. august
  Biedrība Babyroom apbalvojusi 2017.gada ģimenēm ar bērniem draudzīgākās vietas Latvijā. Balvu pasniegšana norisinājās VEF Kvartāla Kamerzālē, Rīgā. Balvas tika pasniegtas sekojošās nominācijās – Draudzīgākā mākslas un kultūras iestāde, draudzīgākais ēdinātājs, draudzīgākā tūrisma iestāde, draudzīgākā atpūtas vieta un draudzīgākais pakalpojumu sniedzējs. Papildus svētku sajūtu sagādāja biedrības jaunās mājaslapas www.BABYROOM.lv atklāšana.


  Nominācijā “Draudzīgākais pakalpojumu sniedzējs” uzvarēja “Māmiņu klubs – Lietišķās kreativitātes grupa”, balvu pasniedza Vides aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits, kas savā uzrunā uzsvēra sadarbības starp valsti, nevalstiskām organizācijām un vecāku ar maziem bērniem nozīmi.

  Nominācijā “Draudzīgākais mākslas vai kultūras uzņēmums” uzvarēja Latvijas Nacionālā bibliotēka, balvu pasniedza mākslas kuratore Elīna Sproģe, kas īpaši pateicās, ka kultūras iestādes rūpējas ne tikai par bērniem ērtu infrastruktūru, bet arī piemērotu un interesantu saturu.

  Nominācijā “Draudzīgākais ēdināšanas uzņēmums” uzvarēja – restorāns “Chocolate & Pepper”, balvu laureātam pasniedza ēdiena blogere Laura Grēviņa, uzsverot, ka ēšana ārpus mājas var būt arī lielisks ģimenes pasākums, īpaši, ja ēdinātājs par to ir īpaši padomājis.

  Nominācijā “Draudzīgākais tūrisma uzņēmums” uzvarēja – Atpūtas un sporta komplekss “Dzintarkrasts”, balvu uzvarētājam pasniedza ceļotāja Agija Kola, savukārt nominācijā “Draudzīgākais atpūtas uzņēmums” uzvarēja Atpūtas un izklaides centrs “Bowlero”, un balvu pasniedza pasākumu vadītājs Armands Simsons, norādot, ka ģimenēm draudzīgas vietas var ērti redzēt arī pilsētvidē, sekojot Babyroom īpašajām spilgti oranžajām emblemām pie uzņēmumu un iestāžu durvīm.

  Īpašu paldies ceremonijā teica Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” pārstāvis Aigars Bolis Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam par tā pieejamību visiem mūsu sabiedrības locekļiem, neskatoties uz to, ka tā ir vēsturiska ēka un pielāgojumu veikšana prasa lielākas pūles.

  Labklājības ministrs Jānis Reirs norādīja, ka Latvijas nākotne ir drošās rokās, jo mums ir gan jauni un talantīgi cilvēki, gan vadītāji un uzņēmēji, kuriem rūp mūsu valsts nākotne, un galvenais - mums ir apņēmīgas ģimenes ar bērniem. “Īpaši liels paldies biedrībai šodien par to, ka viņi saka Paldies! Uzņēmējiem, kuri velta laiku un līdzekļus piedomādami par ērtībām, kuras ģimenes bez bērniem neievērotu. Babyroom.lv ir nozīmīgs solis ceļā uz iekļaujošāku un labāku Latviju.”

  Biedrības valdes locekle Anna Rozīte pauž patiesu prieku par lielo Labklājības ministrijas un Vides aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrijas atsaucību. “Gatavojoties balsošanai un pasākumam uzrunājām ministrijas ar lūgumu palīdzēt veicināt balsošanu. Liels bija mūsu pārsteigums un prieks saņemt pozitīvas atbildes un jautājumu - “Kā vēl varam palīdzēt?”. Saņemot šādus jautājumus no ministriju puses jūtam, ka tuvojamies mūsu mērķim - veicināt uzņēmēju izpratni par vecāku vajadzībām, veicināt ģimenēm draudzīgu vidi, kā arī atvieglot ģimeņu ar bērniem sadzīvi un padarīt Latviju par ģimenēm ar bērniem draudzīgāko valsti Eiropā. Mūsu darbs nav veltīgs un gandarījums par paveikto ir vēl lielāks.”


  Biedrība ceremonijā atklāja arī savu pilnveidoto mājaslapu www.BABYROOM.lv - digitālu rīku, kas vienkopus sniedz informāciju par ģimenēm draudzīgām vietām visā Latvijā un ir platforma, kurā satiekas gan vecāki, gan pakalpojumu sniedzēji. Atjaunotajā mājaslapā daudz ērtāk uzņēmēji un pakalpojumu sniedzēji var publicēt informāciju par ģimenēm būtiskām ērtībām (iekļūšanu ar ratiņiem vietā, pārtinamo virsmu pieejamību, bērnu barošanas krēsliņu un īpašu ēdienkaršu pieejamību u.c.) pakalpojumu sniegšanas vietā, kā arī informāciju par bērniem veltītiem pasākumiem aktuālajā kalendārā. Savukārt vecāki ar maziem bērniem ērti lietojamā kartē, kas izmantojama gan datorā, gan mobilajās ierīcēs, var veidot savu maršrutu pa Latviju, izpētot tuvumā esošās ģimenēm ar bērniem draudzīgās vietas. Jaunā mājas lapa  darbojas vairākās valodās, kas dod lielāku iespēju informēt arī Latvijas tūristus un viesus, un veicināt izpratni par Latviju kā ģimenēm draudzīgu valsti. Biedrība aicina gan uzņēmējus gan valsts un pašvaldību iestādes izmantot jaunās mājaslapas piedāvātās iespējas, informēt sabiedrību par bērniem būtiskām ērtībām un uzturēt dzīvu un aktīvu sarunu ar to sabiedrības daļu, kas rūpējas par maziem bērniem.

  Lielu paldies biedrība vēlas izteikt arī pārējiem mūsu sadarbības partneriem un atbalstītājiem apbalvošanas ceremonijas nodrošināšanā – SIA “Maxima Latvija”, “e-maxima.lv”, “Pufi Latvija”, “Mazo Ekspertu skola”, SIA "TZMO Latvija" ar zīmolu Bella Baby Happy, VEF kvartāla kamerzālei. Biedrība saka arī paldies www.babyroom.lv portāla redaktorei Sandrai, atjaunotās mājas lapas projektu vadītājam Jānim, biedrības grāmatvedim Arnoldam, biedrības dibinātājai Anetei un citiem, kas ik dienas motivē darboties.