Rīt, 19. november

 • Staro Rīga 2017. Bērnu zvaigžņu stunda.

  2017. year 19. november 17:00 - 23:00 Rīgas Valsts 3. ģimnāzija, Grēcinieku iela 10, Rīga
  Nāc un izmēģini interaktīvu gaismas projekciju, kuru ir izveidojuši 12 gadus veci Learn IT skolēni. Festivāla lailā skolas siena pārtaps par krāsainu audeklu, savukārt tās pakājē būs atrodamas vēl neredzētas pogas. Ikvienam būs iespēja mijiedarbojies ar tām, radīt animētus, krāsainus gaismas kaleidoskopus un kļūt par mākslinieku.

  Bērniem piemīt vienreizējs skatījums uz pasauli, viņi ir pilni ar radošām idejām, fantāziju un cerību uzlabot pasauli. Ceļojums kosmosā, zvaigžņu izpēte vai jaunu planētu atklāšana viņiem šķiet aizraujoša un pilnīgi iespējama! Un tas ir nenovērtējami, jo – lai kaut kas kļūtu par realitāti, tas sākumā ir jāizsapņo.

  Ar šo instalāciju skolēni vēlas nojaukt barjeru starp cilvēkiem un tehnoloģijām, atklāt to savstarpējo mijiedarbību un aicināt ikvienu radīt tehnoloģiskus risinājumus, lai vestu mūs attīstībā augšup…

  Paldies par atbalstu mūsu sadarbības partneriem Tele2 - Shared Service Center un Rīgas Valsts 3.ģimnāzija
  Check in maps >
 • LULU bērniem aicina: Spēlēsim operu ‘’Mazais skursteņslauķis"

  2017. year 19. november 13:00 - 15:00 Kino "Splendid palace", Elizabetes iela 61, Rīga
  LULU bērniem ziemas ciklu svētdien atklās Bendžamina Britena opera ‘’Spēlēsim operu ‘’Mazais skursteņsluķis’’!’ čehu režisora Petra Veigla veidotajā filmā.

  Šo operu Britens rakstījis kā apzinātu ieguldījumu jaunāko paaudžu muzikālajā izglītībā, un tajā būs iespēja ne tikai dzīvot līdzi mazā skursteņslauķa Sema piedzīvojumiem, bet arī ieskatīties pašas operas tapšanā, kuru izdzīvos tieši LULU mazo skatītāju vienaudži.

  Filmas struktūru veido trīs daļas. Pirmajā daļā bērni dzird skumjo stāstu par nabadzīgo Semu, kas viņus tik ļoti aizkustina, ka tie nolemj to uzvest uz skatuves. Otrajā tiek sekots iestudējuma radīšanas procesam, savukārt trešajā var beidzot redzēt viņu darba rezultātu - operu ‘’Mazais skureņslauķis’’ ar Britena mūziku.

  Mazos un lielos skatītājus pirms filmas demonstrēšanas ar aizraujošu stāstījumu par operu iepazīstinās mūzikas pedagoģe un iemīļotā LULU lektore Iveta Grunde.

  Tikšanās vieta nemainīga - Cafe Film Noir Kino Splendid palace.

  Ieeja brīva.
  Check in maps >
 • Izrāde bērniem "Matilde" Ogres Tautas teātra studija

  2017. year 19. november 16:00 - 18:00 Ogres Kultūras centrs, Brīvības iela 15, Ogre
  Matilde ir ļoti apdāvināta meitene, bet vecāki pret savu meitu izturas visai nicinoši un neievēro viņas brīnumainos talantus. Skolā valda briesmīgā direktore Trančbula, kura terorizē bērnus un arī jauko skolotāju mis Haniju. Matilde uzsāk cīņu pret ļauno Trančbulu.

  Ogres Tautas teātra studijas izrāde
  Režisors Jānis Kaijaks
  Režisora asistente Indra Tilaka
  Mūzikas autore Agneta Krilova
  Scenogrāfs Ivars Noviks
  Kostīmu māksliniece Ilze Kupča
  Vokālais pedagogs Ilze Miezere

  Galvenajā lomā Annija Norberte.
  Izrādē bērnus spēlēs Ogres Tautas Teātra studijas dalībnieki un pieaugušos Ogres Tautas teātra aktieri.

  Biļetes pieejamas ONKC kasē un Biļešu paradīzes kasēs.
  Biļešu cena 3 eiro. Bērniem no 4 līdz 7 gadiem - 1 eiro. Bērniem līdz 3 gadiem ieeja bez maksas (neaizņemot atsevišķu sēdvietu).
  Check in maps >
 • Mēs visi esam zvaigžņu putekļi

  2017. year 19. november 17:00 - 23:00 Vērmaņdārza estrāde, Rīga
  Gaismu festivāla Staro Rīga objekts - zvaigžņu putekļu projekcija uz Vērmaņdārza estrādes ir radīta, lai akcentētu visuma un civilizācijas attiecības, ļautu aizdomāties par mūsu ciešo saikni ar kosmosa ritējumu.

  Zvaigznes vienmēr ir bijušas virs mums, kvēlo tur šobrīd un būs tur vēl bezgalīgi ilgi pēc mums. Tomēr ikdienā, pilsētas gaismās, mēs tās neredzam. Šos dažus vakarus viss būs citādāk - ja cilvēks nenāk pie zvaigznēm, zvaigznes nāks pie cilvēka.

  Speciālā sektorā, izmantojot roku žestus, tev būs iespējams "diriģēt" 3D zvaigžņu parādi - virzīt tās pēc savas patikas, radīt turbulenci un sajusties kā visuma radītājam.

  Projekta vizuālie izteiksmes līdzekļi kopā ar Kinect kustību sensora tehnoloģiju ļaus pretnostatīt visuma fascinējošo, pašpietiekamo būtību un tik ļoti cilvēcisko vēlmi to ietekmēt. Mums, cilvēkiem, taču visu patīk aizskart, paņemt rokās, sajust un izmainīt. Gaismas instalācijā katram ir izvēle. Vērot vai pārņemt kontroli savās rokās.

  Projekta idejas autori: Katrina Kalnina, Andris Pudāns
  Projekta partneri: satura mārketinga aģentūra Hints, Overly
  Projekta finansētājs: Rīgas dome
  Check in maps >
 • Ģimenes soma

  2017. year 19. november 10:00 - 17:00 Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, LV-1010
  Muzejā ir pieejama īpaša Ģimenes soma ar spēlēm un uzdevumiem, kas muzeja apmeklējumu padarīs par aizraujošu piedzīvojumu! Ģimenes somā bērnus sagaida interesanti un daudzveidīgi uzdevumi. Ar spēlēm var darboties bērni sākot jau no 2 gadu vecuma, savukārt vecākiem soma piedāvā lielisku ideju, kā vērtīgi, radoši un izzinoši pavadīt laiku kopā ar bērniem, savstarpēji veidot interesantas sarunas un gūt jaunus iespaidus mākslas iepazīšanas procesā. Ģimenes somas bez maksas ir pieejamas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Info punktā. Somas var paņemt uz muzeja apmeklējuma laiku. Uzzini vairāk: http://bit.ly/GimenesSoma. LNMM īpašu uzmanību pievērš piedāvājuma pilnveidošanai, lai ģimenēm ar bērniem nodrošinātu patīkamu muzeja apmeklējumu. Ar bērnu ratiņiem ēkā visērtāk var iekļūt pa ieeju no Esplanādes parka puses. Par ļoti pretimnākošām cenām ir pieejamas Ģimenes biļetes: piemēram, visa muzeja apskate 1 pieaugušajam ar 1–4 bērniem vai vienai daudzbērnu ģimenei izmaksās 5,00 EUR, bet muzeja apmeklējums 2 pieaugušajiem ar 1–4 bērniem – 7,00 EUR. Ģimeņu ērtībai ir izmantojams lifts, ar kuru var nokļūt piecos muzeja stāvos. Pirmajā stāvā atrodas bērnu pārtinamais galdiņš. Savukārt muzeja restorānā jaunums ģimenēm ir bērnu ēdienkarte draudzīgās cenās.
  Check in maps >
 • Pastāvīgā ekspozīcija "Jūrmalas zvejnieku sēta 19.–20. gadsimtā". Enkuru un zvejas laivu kolekcija, virvju vīšanas darbnīca

  2017. year 19. november 10:00 - 17:00 Tīklu 1a, Jūrmala, LV-2010, Latvia
  Jūrmala jau izsenis bija pazīstama ne tikai ar saviem dabas ārstnieciskajiem resursiem, bet arī ar senajiem zvejniekciemiem Rīgas jūras līča piekrastē. Jūrmalas senāko iedzīvotāju pamatnodarbošanās bija upes un jūras zvejniecība. Jūrmalas brīvdabas muzejā ir bagātākā virvju vīšanas rīku un materiālu kolekcija Latvijā. Kolekcijā ir 49 jūrnieku mezgli, dažādu striķu, auklu, sviedlīņu un fenderu paraugi, virvju vijamie rati, salaidēji un tītavas. Muzejā var apskatīt arī enkuru un zvejas laivu kolekciju, kā arī iepazīties ar senā zvejnieka sētu ar tai raksturīgām ēkām – dzīvojamo māju, klēti ar ratnīcu, tīklu būdu, zivju kūri, pirti un citām interesantām ēkām. Pēc muzeja izstaigāšanas un apskates var doties pastaigā pa aptuveni divus kilometrus garo taku, kas ved cauri priežu mežam. Muzejs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.
  Check in maps >
 • Pastāvīgā ekspozīcija "Bērns kūrortā"

  2017. year 19. november 10:00 - 18:00 Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Jūrmala, LV-2015
  Izstāde veltīta dažādu laiku bērnības atmiņām par Jūrmalu. Muzeja apmeklētāji var ne vien aplūkot spēles, bet arī spēlēties paši, iejusties pludmales noskaņā un būvēt smilšu pilis. Izstāde aptver laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, iepazīstinot ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā. Ekspozīcijā skatāmas bērnu rotaļlietas, grāmatas, spēles, apģērbs un pludmales piederumi no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma. Lielākā daļa no izstādes priekšmetiem ir jūrmalnieku un rīdzinieku bērnības liecinieki, kas rūpīgi glabāti un dāvināti muzejam. Vairums no tiem publiskai apskatei eksponēti pirmo reizi. Izstādi papildina pastkartes un fotogrāfijas, kā ari jūrmalnieku atmiņu lasījumi par bērnību kūrortā. Muzeja apmeklējums bez maksas.
  Check in maps >