Pasākumi ģimenēm

 • Mammu rīti

  2018. gada 27. aprīlī 10:00 - 11:30 Mammu Pitstops, Lielā iela 19 - K3, Mārupe
  Šī nodarbība paredzēta mammām ar mazuļiem līdz 1,5 gadu vecumam. Kamēr mazie iepazīst pasauli, iepazīst viens otru, pierod pie citu mazuļu klātbūtnes un tādā veidā gatavojas arī bērnudārza gaitām, mammas kopā ar vecmāti, dūlu un zīdīšanas konsultanti Aneti kopā pārrunās dažādas ar bērna attīstību saistītas tēmas (mazuļa emocionālā un fizioloģiskā attīstība un vajadzības, mazuļa miedziņš, zīdīšana, bērnu temperaments, valodas attīstība, podiņmācība u.c.), apgūs veidus, kā sevi palutināt (aromaterapija, Baha ziedi, rebozo masāža u.c.), kā arī kopā šad tad radoši padarbosies.

  Nodarbība maksā 10 Eur par reizi vai 32 Eur, maksājot par 4 reizēm.

  Pieteikšanās: anete@mammupitstops.lv vai 25401011
  Vairāk info >
 • TeElpa rotaļu rīti

  2018. gada 27. aprīlī 10:00 - 12:30 TeELPA, Rīgas iela 2, Baloži
  Piektdienas rītos nepaliec mājās - nāc ar savu mazo uz TeElpa rotaļu istabu - māmiņām klačiņas un pieredzes apmaiņa, dzerot tēju vai kafiju, bet bērniņi varēs rotaļāties bumbās, spēlēties ar klučiem, likt puzles un visādi citādi brīvi darboties.

  Rotaļu istaba atvērta katru rītu no 10:00-12:30 - nāc, kurā mirklī ērtāk!

  Par labu jušanos rūpēsies TeElpa vadītāja Anita Skuja.

  Dalības maksa: ziedojums 5 EUR.

  Lūgums pieteikties, zvanot pa tālruni 22020936 (Anita). Droši var piebiedroties arī bez pieteikšanās.
  Vairāk info >
 • FUTURE LIVE! Izstāde

  2018. gada 27. aprīlī 13:00 - 21:00 Elkor Plaza, Brīvības gatve 201, Rīga
  Tā ir neatkārtojama vieta, kur vienkopus izstādīti nākotnes tehnoloģiju, izklaides un izglītojoši projekti. Atrodoties pašā Rīgas centrā, varēsiet nokļūt nākotnē – savā projektā esam apvienojuši vismodernākās tehnoloģijas, veidojot skaņas un gaismas instalācijas, virtuālās realitātes atrakcijas, interaktīvas video instalācijas un neparastu foto zonu.

  Ceļojot starp galaktikām  jūs varēsiet nokļūt pārsteidzošā pasaulē, kur mīt citplanētieši, fantastiskas puķes un svešzemju augi, ko būs aizraujoši iepazīt gan bērniem, gan pieaugušajiem.
  Vairāk info >
 • Pēcdzemdību vingrošana

  2018. gada 27. aprīlī 14:00 - 15:30 Mammu Pitstops, Lielā iela 19 - K3, Mārupe
  Kad pēc pirmajām pēcdzemdību nedēļām parādās vēlme izrauties no mājas, satikt citas mammas mierīgā gaisotnē, kurā saprot mazuļa raudāšanu, kurā pieņem mammas emocijas un izvēles, tad ir iespēja pievienoties Pēcdzemdību vingrošanā. Nodarbībā izpildām vieglas slodzes vingrinājumus, kamēr mazuļi guļ vai rotaļājas ar viņu vecumam atbilstošām rotaļlietām blakus mammām. Katrā nodarbībā pārrunājam kādu ar mazuļa attīstību vai mammas pēcdzemdību periodu saistītas tēmas. Vingrojam aptuveni 50 minūtes, pēc tam ļaujamies rebozo masāžai. Uz nodarbību ierodamies, līdzi ņemot ērtu apģērbu, vingrojam zeķītēs. Bērniņi guļ mammām blakus uz līdzpaņemta autiņa. Nodarbība maksā 10 Eur par reizi vai 32 Eur, maksājot par 4 reizēm.

  Pieteikšanās: anete@mammupitstops.lv vai 25401011

  Tēmas: mazuļa emocionālā un fizioloģiskā attīstība un vajadzības, mazuļa miedziņš, niķi un stiķi, pēcdzemdību periods mammai, zīdīšana, sievietes uzturs enerģijas atgūšanai, bērnu temperaments, valodas attīstība, raudāšana, mājas aptieciņa, rotaļāšanās ar bērnu, bērna vadīta ēšana, Baha ziedi bērnam, rūdīšana, podiņmācība u.c.
  Vairāk info >
 • Dārgumu medības muzejā - krustu šķērsu

  2018. gada 28. aprīlī 10:00 - 17:00 Latvijas Nacionālais Vēstures muzejs, Brīvības bulvāris 32, Rīga
  Domājat – muzejs un spēles prieks ir nesavienojamas lietas? Kopš gada sākuma katra mēneša nogalē muzeju pieskandina zinātkāri jautājumi, uzdevumu lapu čabēšana un satrauktu soļu dipoņa, liecinot par azartiskiem atbilžu meklējumiem. Arī 28. un 29. aprīlī, noslēdzot dārgumu medības muzejā, ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties spēlē “Medības krustu šķērsu”.
  Visas sestdienas un svētdienas garumā, no plkst. 10.00 līdz 17.00, muzeja ekspozīcijā būs iespējams risināt āķīgus uzdevumus, rēbusus, anagrammas, burtu šarādes un minēt latviešu tautas mīklas, kuru atminējumi rodami muzeja ekspozīcijā. Esot vērīgiem un turot vaļā divas māsiņas abpus kalna, nekad nesatiekas (acis) būs iespēja atrisināt 18 dažādus uzdevumus par laiku, sākot no pirmo cilvēku ienākšanas Latvijas teritorijā līdz pat neatkarības atjaunošanai, tā iepazīstot Latvijas vēsturi muzeja ekspozīcijas 24 zālēs.

  Spēles “Medības krustu šķērsu” uzdevumu lapu iespējams lejupielādēt no muzeja mājaslapas vai saņemt uz vietas muzejā. Atbildes uz visiem uzdevumiem atrodamas LNVM ekspozīcijas zālēs. 28. aprīlī ieeja muzejā un dalība spēlē – bez maksas, 29. aprīlī dalības maksa spēlē ir ieejas biļete muzejā (ģimenes biļetes cena 4 eiro).
  Vairāk info >
 • Alfarobot Lego robotikas skola

  2018. gada 28. aprīlī 10:00 - 14:00 Koka arhitektūras centrs, Melnsila iela 10B, Rīga
  Koka arhitektūras centrā notiek LEGO robotu skolas nodarbības, kurā Alfarobot robottehnikas skola speciālistu vadībā ar konstruktoru Lego Education WEDO varēs taisīt robotus.

  Mācīsimies veidot un programmēt robotu modeļus.
  Rotaļīgā veidā apgūsim fiziku un matemātiku.
  Attīstīsim grupu komunikācijas prasmes un komandas darbu.

  WEDO konstruktors attīsta prasmes konstruēšanā, darbu komandā, komunikāciju grupā, darbu ar planšetdatoru. Atklājiet saviem bērniem aizraujošo robottehnikas pasauli.

  Programma ir unikāla, jo jau 2.klases bērns iemācīsies uzrakstīt programmu, ar kuras palīdzību konstruētais robots darbosies.
  Pašlaik Alfarobot robottehnikas skola nodarbības notiek jau vairāk nekā 50 Latvijas skolās un tās apmeklē aptuveni 1500 skolēnu. Tas nozīmē, ka simtiem vecāku visā Latvijā uztic mums savu bērnu nākotni.

  Grupā var piedalīties 10 bērni, vecums 7-12 gadi, nodarbības garums 1h, bet var nākt jebkurā laikā, sākot no 10.00 līdz 14.00.

  Dalības maksa 10.00 eiro.

  Video: https://www.youtube.com

  Pieteikties nodarbībām iespējams rakstot uz:
  gints@mcalfa.lv, t. 22333410.
  Vairāk info >
 • Tirgus, kas ieskandinās ikgadējo akciju “Atvērtās dienas laukos”

  2018. gada 28. aprīlī 10:00 - 16:00 Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35, Rīga
  Sestdien Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgu kuplinās akcijas “Atvērtās dienas laukos” dalībnieki, kuri piedāvās Latvijā audzētus un ražotus produktus, kā arī aicinās pie sevis ciemos, lai iepazītu lauku dzīvi, nobaudītu labumus un atklātu jaunas saimniecības, no kurām ikdienā iegādāties vietējās izcelsmes produktus. Tirgus dalībnieku piedāvājumā būs veselīgi gardumi no dabīgām ogām un sulām, Latvijā audzētas ārstniecības tējas, lina un samta apģērbi, augļu vīni un pat saldējums no cigoriņiem un burkāniem, kā arī citi neparasti atradumi. Turpat tirgus laukumā apmeklētāji varēs iesaistīties dalībnieku sarūpētās rotaļās un pat dzirdēt izklaidējošus stāstus no mājražotāju ikdienas. Visi “Atvērtās dienas laukos” dalībnieki iepazīstinās ar sevi, pastāstīs, ko viesi pie viņiem varēs piedzīvot 4.-6. maijā un kādi ir viņu piedāvājumi.
  Gan bērnu, gan pieaugušo priekam no 10.00 līdz 14.00 darbosies darbnīca, kurā kopā ar “7 Balles” radošās darbnīcas amatniekiem Kasparu un Aneti būs iespēja darināt seno koka rotaļlietu “dūceni” – rotaļlieta, kas griežama uz vienu un otru pusi. Šo seno rotaļlietu var uzskatīt par moderno “virpināmo” jeb “spineru” priekšteci, ko katrs pats var izveidot tieši tādu, kā kārojas. Paralēli būs iespēja piedalīties arī veramo vaska sveču darbnīcā, kas patiks gan pieaugušajiem, gan bērniem.
  Akcijā “Atvērtās dienas laukos” piedalās pārtikas ražotāji, biškopji, stādu audzētāji, amatnieki, lielās zemnieku saimniecības, kā arī pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi. Akcija tiek organizēta projektā “Lauksaimniecības tradīciju mantojums agro-tūrismā Latvijā un Lietuvā” (Agriheritage, LLI-65), kas tiek realizēts Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2014.-2020. gadam no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Atbalsta Zemkopības ministrija.
  Dalība visos pasākumos ir bez maksas.
  Vairāk info >