Pasākumi ģimenēm

 • Uzdevumu trasīte „Zaļš gar acīm”

  2018. gada 18. martā 10:00 - 17:00 Latvijas Dabas muzejs, K.Barona iela 4, Rīga
  Pavasara brīvlaika nedeļā ģimenēm būs iespēja piedalīties uzdevumu trasītē „Zaļš gar acīm”, kas, iespējams, ļaus muzeju ieraudzīt citā gaismā un pamanīt lietas, kam citkārt tiek paiets garām.
  Pildot trasītes uzdevumus, atklāsiet, ka zaļā krāsa dabā sastopama ne tikai augos.
  Ieeja ar muzeja biļetēm.
  Vairāk info >
 • Izrāde bērniem un pieaugušajiem "Gājiens vienalga pašam" 7+

  2018. gada 18. martā 11:00 - 12:10 VEF Kultūras pils, Ropažu iela 2, Rīga
  Vizuālā teātra izrāde.

  Izrāde veidota ļoti askētiskiem izteiksmes līdzekļiem un stāsta par divu atšķirīgu emocionālo pasauļu sintēzi. Aktieri uz skatuves ar māliem radīs un atdzīvinās tēlus, aizvedot skatītāju utpiskā beztelpas realitātē, kurā sabiedrības uzspiestie “rāmji” vēl nepastāv.
  Kā mēs konstruētu savu identitāti, ja tikai mūsu pašu vēlmes, uzskati un izpratne būtu vienīgais atskaites punkts*? Kā ļauties sajūtām un instinktiem, ja prāts ar katru jaunu dzīves pieredzi neatgriezeniski tiecas ietekmēt mūsu esību? Izrādes galvenā ideja ir par cilvēku kā “tīru būtni” bez iepriekšējo paaudžu uzkrātās pieredzes un gudrības, kas ļauj tam pasauli tvert drosmīgi un brīvi.
  Izrāde radusies, iedvesmojoties no Rolanda Ozola dzejas krājuma “Dienas tēma”.
  Režija un telpa: Edgars Niklasons
  Spēlē: Elizabete Skrastiņa & Una Eglīte
  Mūzika: Viesturs Zandersons
  Atbalsta: Mūžizglītības un kultūras institūts “Vitae”, Mākslas galerija “D27”,Latvijas Kultūras akadēmija
  Vairāk info >
 • Izrāde "Izmeklēšanu vada Rauši" krievu valodā

  2018. gada 18. martā 11:00 - 12:30 Latvijas Leļļu teātris, K. Barona iela 16/18, Rīga
  Krievu rakstnieka Eduarda Uspenska stāstu krājums “Izmeklēšanu vada Rauši” daudziem vecākiem pazīstams no slavenās Aleksandra Tatarska animāciju filmu sērijas. Ar amizanto izmeklētāju pāri – Šefu un Kolēģi jeb brāļiem Raušiem – nu varēs iepazīties arī jaunākās paaudzes skatītāji, asinot savu loģisko, analītisko un radošo domāšanu īstā detektīvstāstā. Abiem superaģentiem būs nepieciešama nopietna palīdzība, lai atklātu mīklaino, no pilsētas zoodārza nolaupītā ziloņa lietu. Savukārt pieaugušie varēs izbaudīt atraktīvu humoru un trenēt vērību, cenšoties atpazīt literatūras un kino detektīvžanra klišejas.
  Vairāk info >
 • Izrāde "Mazais princis"

  2018. gada 18. martā 11:00 - 11:50 Latvijas Leļļu teātris, K. Barona iela 16/18, Rīga
  Skaistais un gudrais stāsts, kas atzīts par 20. gadsimta labāko franču literatūras sasniegumu, pie skatītājiem nonāks smilšu animācijas tehnikā divu aktieru izpildījumā.

  Bērnībā viss ir atklājums. Tik bieži vecākiem nākas atbildēt uz jautājumu “Kas tas ir?” vai “Ko tas nozīmē?”. Lielos dzīves jautājumus, ko pieaugušais sev jau noformulējis, bērns vēl tikai iepazīst, neatlaidīgi jautājot un lūdzot būt par pavadoni šajā sarežģītajā un vienlaikus aizraujošajā ceļā.

  Izrāde aicina kopā ar mazo princi vēlreiz doties izziņas un atklāsmju ceļojumā, no jauna iepazīstot ne tik daudz pasauli ap mums, cik vienam otru.

  Režisore Vija Blūzma stāsta: “Pats fascinējošākais ir tas, ka izrādes radīšana notiek konkrētajā brīdī. Skatītāju acu priekšā aktieris strādā ar smiltīm, un var ieraudzīt to brīnumu, kā top pasaka, vesela pasaule, kā tā mainās. Visinteresantākais man šajā materiālā, šajā brīnišķīgajā klasiskajā stāstā par mazo princi šķiet pats mazais princis. Viņš atklāj pasauli un sevi caur cilvēkiem, caur piedzīvojumiem, caur notikumiem, tajā pašā laikā citi atklāj sevi caur viņu. Mazais princis ir kā bērns, kurš ļoti alkst izzināt šo pasauli, saprast, kā tā darbojas, kāpēc viss notiek tieši tā un ne citādi. Un ar savu bērna skatījumu viņš uz to visu paskatās daudz skaidrāk, daudz godīgāk. Tieši tāpat, kā bērni gribētu, lai mēs atbildētu uz viņu jautājumiem – skaidri un godīgi, necenšoties neko piepušķot, uzlabot vai nomaskēt. Būtu lieliski, ja vecāki ar bērnu pirms nākšanas uz teātri grāmatu izlasītu un par to parunātu, tad izrāde varētu būt kā turpinājums šai sarunai.”

  Izrāde paredzēta bērniem no 6 gadu vecuma un pieaugušajiem.
  Vairāk info >
 • FUTURE LIVE! Izstāde

  2018. gada 18. martā 11:00 - 21:00 Elkor Plaza, Brīvības gatve 201, Rīga
  Tā ir neatkārtojama vieta, kur vienkopus izstādīti nākotnes tehnoloģiju, izklaides un izglītojoši projekti. Atrodoties pašā Rīgas centrā, varēsiet nokļūt nākotnē – savā projektā esam apvienojuši vismodernākās tehnoloģijas, veidojot skaņas un gaismas instalācijas, virtuālās realitātes atrakcijas, interaktīvas video instalācijas un neparastu foto zonu.

  Ceļojot starp galaktikām  jūs varēsiet nokļūt pārsteidzošā pasaulē, kur mīt citplanētieši, fantastiskas puķes un svešzemju augi, ko būs aizraujoši iepazīt gan bērniem, gan pieaugušajiem.
  Uz tikšanos ELKOR PLAZA!

  Tālrunis uzziņām un skolu grupas rezervācijām +37126446696
  Vairāk info >
 • Izrāde bērniem un vecākiem VAFEĻU SIRDIS pēc Marijas Parras grāmatas motīviem

  2018. gada 18. martā 11:00 - 12:00 Galerija "ISTABA", K.Barona iela 31a, Rīga
  Jau piektā režisora Jāņa Znotiņa izrāde bērniem un vecākiem “Vafeļu sirdis” galerijā Istaba. Izrāde tapusi pēc Marijas Parras grāmatas “Vafeļu sirdis” motīviem. Galveno – Lēnas Līdas lomu atveidos Laura Siliņa, darbojoties kopā ar savu palīgu, rekvizītu un draugu – matraci.

  “Vafeļu sirdis” stāsta par diviem raksturos atšķirīgiem bērniem un viņu draudzību. Lēna Līda atceras bērnību un savu labāko draugu Trilli. Abu sasvstarpējās attiecībās nav pieņemts teikt labo, uzslavēt, atzīties draudzībā. Tā vietā draugi metas brīnišķīgos, bieži bīstamos piedzīvojumos, kuros viņu lielākie sabiedrotie ir vectēvs un vectante. Grāmatā visi notikumi stāstīti vienīgi no Trilles skatupunkta. Savukārt, izrāde ir kā Lēnas atbilde Trillem.

  Norvēģu autores grāmata “Vafeļu sirdis” Jolantas Pētersones tulkojumā pirms gada iznākusi bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” un jau kļuvusi par bērnu un vecāku iemīļotu lasāmvielu arī Latvijā.

  Orģināli monoizrāde tiek spēlēta galerijā Istaba, kas nu jau piecpadsmito gadu darbojas kā mākslas izstāžu telpa, veikals un restorāns.

  Izrāde tapusi sadarbībā ar izdevniecību “Liels un mazs”. Tā paredzēta bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem.
  Vairāk info >
 • Ģimenes dienā par - Dzīvnieku tēli Rīgas Doma krustejā un muzejā

  2018. gada 18. martā 11:00 - 17:00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta iela 4, Rīga
  Ģimenes dienas „Dzīvnieku tēli Rīgas Doma Krustejā un muzejā - iepazīstam!” programma bērniem kopā ar pieaugušajiem piedāvā: plkst. 11.00 un 14.00 ekskursiju - spēli "Atrodam un iepazīstam dzīvnieku atveidus Rīgas Doma krustejā!", bet laikā no 12.00 - 17.00 ikviens ar sacensības degsmi varēs veikt uzdevumu "Ej, meklē un atrodi dzīvnieku tēlus muzeja ekspozīcijā!", kā arī piedalīties radošajā darbnīcā bērniem "Izdomājam, būvējam, zīmējam - mājas un dzīvnieki". Ģimenes dienas programmas apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu.
  >>>Uz Ģimenes dienas ekskursiju - spēli „Atrodam un iepazīstam dzīvnieku atveidus Rīgas Doma krustejā!” plkst.11:00 un 14:00 aicinās muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle. Satikušies muzeja vestibilā, ekskursijas dalībnieki dosies uz Rīgas Doma krustejas noslēpumainajām velvēm, lai neparastā, nopietni rotaļīgā rakursā ieraudzītu un iepazītu arhitektūras detaļas, vēsturiskos priekšmetus, to ornamentus, raisot bērnu vērību un interesi. Ekskursijas dalībniekus varēs iesaistīties intriģējošā dzīvnieku atveidu meklēšanā, piedzīvojot atklājēja prieku. Gadu simteņu gaitā dažādi dzīvnieku atveidi, to simbolika un motīvi izmantoti gan arhitektūrā, gan dzimtu ģerboņos, gan sadzīves priekšmetu dizainā. Ekskursijas sākums - muzeja vestibilā.                                                                 
  >>>Muzeja ekspozīcijas zālēs būs iespēja iesaistīties uzdevumā „Ej, meklē un atrodi dzīvnieku tēlus muzejā!”, pārbaudot pašam savu, kā arī ģimenes locekļu un draugu vērību, reakciju un atjautību, meklējot dzīvnieku atveidojumus muzeja interjerā un ekspozīcijā - mākslas darbos, monētās, ieročos, traukos, dokumentos, apģērbos, rotaslietās un citos visdažādākajos muzeja priekšmetos. Uzdevuma veikšanas gaitā, pamanītos atradumus vajadzēs atzīmēt spēles “Darba lapā”. Noslēgumā, savu veikumu saskaitot pēc noteiktās punktu sistēmas, ikviens pats varēs uzzināt un novērtēt savus panākumus. 
  >>>Radošajā darbnīcā „Izdomājam, būvējam, zīmējam – mājas un dzīvnieki” bērni būs aicināti būvēt no dažādām koka detaļām mājokļus dzīvniekiem un cilvēkiem, kā arī zīmēt un krāsot gan muzejā iepazīto dzīvnieku tēlu pasauli un reālijas, kuros tie atrodami, gan Rīgas namos un ielās pamanītos, gan, protams, mākslinieciskā veidolā attēlot savus mīļos mājdzīvniekus, gan fantazēt un izdomāt savu stāstu krāsās. 
  >>>Ģimenes dienas dalībniekiem būs iespēja apskatīt visu muzeja ekspozīciju, kā arī izstādi “Laika mūzika. Pulksteņi no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma. 17.- 20.gs.”.
  >>>Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: pieaugušajiem - EUR 2,50; pensionāriem un studentiem – EUR 1,50, skolēniem EUR 0,50, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja, programmas piedāvājums – bez atsevišķas maksas.
  >>>Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676. www.rigamuz.lv,
  Vairāk info >