Pasākumi ģimenēm

 • Tirgus un bērnu darbnīca ar suni Rafī

  2018. gada 21. jūlijā 10:00 - 16:00 Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35, Rīga
  Kalnciema kvartālā notiks zemnieku un amatnieku tirgus, kuru papildinās tikšanās ar Apgāds "Jumava" bērnu grāmatu autori Vitu Štemaheri un viņas grāmatu varoni, četrkājaino draugu – čau-čau šķirnes suni Rafī.

  Pirmo reizi šovasar Kalnciema kvartāla tirgū piedalīsies “Staiceles krūmmelenes” ar pirmajām Latvijas krūmmelenēm. No Bērzciema ieradīsies uzreiz divas saimniecības – tirgus jaunums Kundziņ' siers ar sieru tikai no dabīgām izejvielām un pieredzējušie Kalnciema kvartāla tirgus dalībnieki, zvejnieku sēta “Dieniņas”. Bērniem īpaši patiks lieli burbuļrīki no jauna uzņēmuma „Burbuļi”.

  No plkst. 12.00 līdz 13.00 Kalnciema kvartālā viesosies Apgāds "Jumava" bērnu grāmatu autore Vita Štelmahere, kura iepazīstinās bērnus ar savām grāmatām, it īpaši jaunāko grāmatu "Pupuķa Ukša dziesmu svētki". Uz tikšanos līdzi dosies arī autores četrkājainais draugs, grāmatu varonis čau-čau šķirnes suns Rafī. Papildus klausītāji aicināti piedalīties viktorīnā un laimēt pārsteiguma balvas.

  Dalība visos pasākumos ir bez maksas.
  Vairāk info >
 • Alfarobot Lego robotikas skola

  2018. gada 21. jūlijā 10:00 - 14:00 Koka arhitektūras centrs, Melnsila iela 10B, Rīga
  Koka arhitektūras centrs notiek LEGO robotu skolas nodarbības, kurā Alfarobot robottehnikas skola speciālistu vadībā ar konstruktoru Lego Education WEDO varēs taisīt robotus.

  Mācīsimies veidot un programmēt robotu modeļus.
  Rotaļīgā veidā apgūsim fiziku un matemātiku.
  Attīstīsim grupu komunikācijas prasmes un komandas darbu.

  WEDO konstruktors attīsta prasmes konstruēšanā, darbu komandā, komunikāciju grupā, darbu ar planšetdatoru. Atklājiet saviem bērniem aizraujošo robottehnikas pasauli.

  Programma ir unikāla, jo jau 2.klases bērns iemācīsies uzrakstīt programmu, ar kuras palīdzību konstruētais robots darbosies.
  Pašlaik Alfarobot robottehnikas skola nodarbības notiek jau vairāk nekā 50 Latvijas skolās un tās apmeklē aptuveni 1500 skolēnu. Tas nozīmē, ka simtiem vecāku visā Latvijā uztic mums savu bērnu nākotni.

  Grupā var piedalīties 10 bērni, vecums 7-12 gadi, nodarbības garums 1h, bet var nākt jebkurā laikā, sākot no 10.00 līdz 14.00.

  Dalības maksa 10.00 eiro.

  Video: https://www.youtube.com

  Pieteikties nodarbībām iespējams rakstot uz:
  gints@mcalfa.lv, t. 22333410.
  Vairāk info >
 • Bērniem vajag mākslu

  2018. gada 21. jūlijā 11:00 - 14:00 MVT Vasaras Māja, Kalnciema iela 36/38, Rīga
  Izstāžu cikla “Skaņai vajag mākslu” laikā fonda Mākslai vajag telpu Vasaras mājā katru sestdienu norisināsies Ūnas Laukmanes vadītās bērnu radošās darbnīcas.

  Kā jau katru vasaru MVT Vasaras mājā bērni un to vecāki ir aicināti piedalīties radošajās darbnīcās, kreatīvi izpaužoties, veidojot lielformāta darbus galerijas telpās, savā ziņā topot par daļu no veidotās mākslas instalācijas. Šovasar bērni un viņu vecāki ir aicināti iepazīties ar jaunradītajām skaņu gleznām, ko komponējuši projekta dalībnieki – grupa Instrumenti, grupa Mumiy Troll, komponists Imants Kalniņš, mūziķis Intars Busulis, pianists Vestards Šimkus un grupa Prāta Vētra – iedvesmojoties no mākslas darbiem, ko katrs mūziķis izvēlējās no Zuzānu mākslas kolekcijas. Radošo darbnīcu dalībniekiem jāveido viņu vizuālā interpretācija par tajā brīdī “izstādīto” skaņu gleznu, kā arī apvienojot tajā sajūtu, ko sniedz arī telpiskie iespaidi – izstādes scenogrāfija par mūziķu izvēlēto mākslas darbu. Tādā veidā radošo darbnīcu apmeklētāji piedzīvo līdzīgu pieredzi, kādu to piedzīvoja projekta mūziķi, kuriem bija lūgts muzikāli interpretēt mākslas darbu – ko tas nozīmē citādi atveidot jau esošo?

  Ieeja visos pasākumos bez maksas.
  Vairāk info >
 • Vēsturiskais Hanzas tirgus

  2018. gada 21. jūlijā 11:00 - 19:00 Cēsu pils dārzs
  Cēsu Pils dārzā jau otro gadu norisināsies pasākums “Vēsturiskais Hanzas tirgus”. Tā laikā gan lielam, gan mazam apmeklētājam būs iespēja pakāpties pāris soļus atpakaļ laikā, nonākot periodā, kad Cēsis bija Hanzas tirdzniecības savienības locekle, un līdzdarboties viduslaiku cilvēku ikdienas norisēs.

  Viduslaikos tirgus bija viena no centrālajām vietām pilsētā, kur sabrauca dažādu tautību tirgotāji, līdzi atvedot preces un jaunumus no visas Eiropas. Te sanāca dažādu kārtu un prasmju cilvēki – vietējie iedzīvotāji, amatnieki, zemnieki, lopu tirgoņi, brīnumus demonstrēja cirka mākslinieki.

  Pasākums šogad pulcinās ar vairāk kā 40 viduslaiku preču tirgotājus. Tie andelēs un piedāvās savu radīto un loloto par vislabāko cenu. Būs darinājumi, kas velkami mugurā, aunami kājās, jožami ap vidu, karami kaklā, ņemami rokā un nesami. Būs arī ēdami, dzerami un citādi baudāmi izstrādājumi. Viss, kas nepieciešams, lai dzīve viduslaiku saimniecībā tiktu nodrošināta. Tēmu papildinās lopu tirgus, šogad īpaši izceļot aitu un kazu nozīmi viduslaiku mājsaimniecībā. Apmeklētājiem būs iespēja iegādāties kaujamu jēru izsolē un visdažādākos kazas piena sierus. Pie aplokiem varēs satikt kazkopjus un aitkopjus, uzzināt dzīvnieku audzēšanas noslēpumus, ieguvumus un ieguldījumus. Tirgus nav iedomājams bez ēdmaņas, kas raksturīga viduslaiku virtuvei. Lielā saimes katlā tiks gatavoti cūkas stilbi, ausis un citi garšvielām bagāti ēdieni. Īpašā rekonstruētā viduslaiku krāsnī taps maize un plāceņi.

  Visā Cēsu pils dārza teritorijā tiks demonstrētas visdažādākās prasmes, bez kurām dzīve Hanzas periodā nebija iedomājama. Te būs iespējams satikt augu šķiedru meistaru, kā arī izpētīt, kā tiek krāsota dzija ar augu krāsām, gatavoti māla svilpaunieki un lupatu lelles. Trauki tiks gatavoti ar īpašu paņēmienu – paijāšanu ar sudraba karoti. Apmeklētāji varēs vērot, kā top vienas adatas adījums, celaines, dažādi priekšmeti no bērza tāss un kā tiek kaldināti naži, zobeni, kaltas un saktas.

  Viduslaiku tirgus neatņemamas sastāvdaļas ir dejas, mūzikas un dažādi triki. Tāpēc visas dienas garumā pasākuma apmeklētājus izlaidēs seno deju grupa “Ballare”, senās mūzikas ansamblis “Ludus”, viduslaiku mūziķi no St. Pēterburgas “Petit Trianon” un bērnu folkloras ansamblis no Lietuvas “Bitula”. Būs skatāma izrāde “Turaidas roze” un noslēgumā uguns priekšnesums “Fire Spirit” izpildījumā. Pils dārza teritorijā varēs satikt arī dažādus savādus ļaudis no citiem laikiem .

  Pasākuma organizatori aicina visus apmeklētājus aktīvi līdzdarboties piedāvātajās aktivitātēs, tādejādi iegūstot jaunas prasmes un zināšanas par Cēsīm un Hanzas laiku vēsturi. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

  Kultūras programma “Vēsturiskais Hanzas tirgus” jau otro gadu ir viena no šī gada Cēsu pilsētas svētku sastāvdaļām, tādejādi popularizējot Hanzas vārdu un piesaistot arvien vairāk tūristus pilsētai. Pasākums tiek realizēts projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” ietvaros ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020. gadam atbalstu, un kura mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības.
  Vairāk info >
 • Radošā nometne bērniem - Jūras akmentiņu apgleznošana, dekupāža

  2018. gada 21. jūlijā 12:00 - 13:30 RCB Bērnu literatūras nodaļa, Brīvības iela 49/53, Rīga
  Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) vasaras brīvlaikā aicina bērnus uz radošajām darbnīcām!

  Radošajiem darbiem nepieciešamie materiāli (piemēram, pērļošanai pērles, grāmatu veidošanai papīrs, līme un kartons u.tt.) tiks nodrošināti. Paša izgatavotās lietas katrs varēs ņemt līdzi uz mājām.

  Rīgas Centrālās bibliotēkas projekts „Radošās darbnīcas bērniem” tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros, un tā mērķis ir dot iespēju bērniem, kuri pa vasaru paliek Rīgā, saturīgi un interesanti pavadīt laiku bibliotēkā.

  Informācija par projektu – www.rcb.lv
  Kontaktinformācija: tālr. 67037479
  Vairāk info >
 • Mālēdiena festivāls 2018

  2018. gada 21. jūlijā 12:00 - 23:00 Valmiermuižas vasarnīca Vaidavā, Parka iela 20, Vaidava
  Arī šogad aicinām uz vasarīgu festivālu gleznainajā Vaidavas ezera krastā, kur galvenajā lomā būs māls un ēdiens.

  Kas šīs dienas plānā?

  No plkst. 12.00 kopā ar Vaidava Ceramics un citiem keramiķiem būs iespēja izzināt Latvijas sarkanā māla ceļu no zemes līdz tā pārtapšanai skaistos traukos, kā arī pašu spēkiem izgatavotu savu īpašo trauku.
  ***
  Tai pat laikā Valmiermuižas alus virtuve kūku meistare mazajiem ziķeriem ļaus iepazīt kūku tapšanas noslēpumus.
  ***
  No plkst. 12.00 ikviens aicināts nobaudīt spēcinošas vēlās brokastis Vaidavas ezera krastā.
  ***
  Būs iespēja iegādāt vietējos našķus, spirdzinājumus un dažādus darinājumus.
  ***
  Kocēnu novads aicinās izzināt Vaidavu, dodoties izpētes gājienos un arī viesojoties Vaidava Ceramics ražotnē.
  ***
  Būs iespēja uzspēlēt disku golfu.
  ***
  VaidavEŽI būs parūpējušies, lai aktīvās atpūtas cienītāji ezeru varētu iepazīt no mazliet cita skatu punkta - SUP dēļa vai laivas.
  ***
  Kā kārtīgam brīvdabas festivālam pieklājas, apmeklētājus priecēs mūziķu uzstāšanās, tostarp Tīna Šipkēvica, Franco Franco, Čipsis un Dullais, ELIZABETE BALČUS, Mick Pedaja (EE).
  Vairāk info >
 • Koncertšovs - Izklausies dzirdēts mežā

  2018. gada 21. jūlijā 13:00 - 14:45 Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē, "Tērvetes sils", Tērvete
  LVM dabas parkā Tērvetē ikviens tiek aicināts uz jautru, muzikālu un izglītojošu koncertšovu “Izklausies dzirdēts mežā”. Krāšņi kostīmi, asprātīgs un jautrs sižets, kas liks smieties ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem, bērnu un jauniešu aktuālie superhiti nevainojamā izpildījumā- tas viss sagaida bērnus, jauniešus, mammas un tētus! Ieeja ar LVM dabas parka biļetēm
  Šova pamatā ir stāsts par diviem zaķiem – Rūculi, ko atveido Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jānis Skanis un Jautruli, kuru atveido aktrise Ravita Rozīte. Rūculis un Jautrulis ik dienas cītīgi rūpējas par tīrību un kārtību mežā, emociju uzplūdā Jautrulim dzimst ideja – radīt pašiem savu šovu, kurā piedalītos meža zvēri, viņi izsludina pieteikšanos dalībnieku atlasei meža superšovam “Izklausies dzirdēts- mežā!” Abiem zaķiem par pārsteigumu izrādās, ka mežs ir pilns ar talantīgiem dzīvniekiem un dažs no tiem pat ļoti līdzinās pasaules superzvaigznēm.
  Lomās 13 jaunie estrādes solisti no visas Latvijas: vecumā no 7 -25 gadiem, kuri caur meža dzīvnieku tēliem atveidos spilgtās pasaules superzvaigznes: Shakira, Rihanna, Pink, Justin Timberlake, Beyonce, Ricky Martin, Luis Fonsi, Ed Sheeran, Katty Perry, Sia, Meghan Trainor, PSY, Michel Jackson, Frank Sinatra, Taylor Swift, Jassie J, Lady Gaga, G.Leps, L.Reiniku, Donu, Prāta Vētru, Bermudu divstūri u.c.
  Koncerts ģimenēm un bērniem. Mērķauditorija: bērni no 3 gadu vecuma, jaunieši, mammas, tēti, omītes, opīši, krustmātes un krusttēvi. Šova režisors un horeogrāfs: Mārtiņš Kagainis, producente Ieva Šteinberga.
  Vairāk info >