Pasākumi ģimenēm

 • Sestdienas rīta meditācija

  2017. gada 18. novembrī 08:30 - 09:30 Rīgas Lutera draudze, Torņakalna iela 5, Rīga
  Meditācijas nodarbība ilgst 60 minūtes. Sākumā 30 minūtes ir sagatavošanās – elpošanas un muguras stiprināšanai piemēroti vingrinājumi. Turpinājumā – 25 minūtes meditācija sēžot.

  Nodarbība notiek uz Lutera draudzes centra meditācijas paklājiņiem. Aicinam ierasties ērtā, meditēšanai piemērotā apģērbā. Meditācijas telpā uzturas bez ielas apaviem. Cilvēkiem ar veselības traucējumiem vai muguras traumām iespēja meditēt, sēžot uz krēsla. Aicināts ikviens interesents ar vai bez iepriekšējas pieredzes.
  Vairāk info >
 • NODARBĪBA - BĒRNU cigun

  2017. gada 18. novembrī 09:00 - 10:00 "Daya Yoga" studija, Stabu iela 51/2, Rīga
  Cigunojot, bērni caur vienkāršām kustībām mācās atbrīvoties no iekšējas spriedzes un nevajadzīgām emocijām, sajust un pārvaldīt savu ķermeni un priecāties par to.

  Nodarbība domāta 4-7 gadus veciem bērniem un ilgst 40 minūtes, pēc nodarbības laiku veltām spēlēm.

  Vecāki paralēli var doties uz jogas nodarbību.

  Nodarbību vada: sertificēta cigun instruktore un pedagoģe Dace Gražule.

  Dace: "Uz pirmo nodarbību devos ziņkārības pēc, bet nu jau ciguns ir kļuvis par nozīmīgu un patīkamu manas dzīves daļu. Katru dienu mostos ar domu - kādi brīnumi mani šodien sagaida! Tā, kā ikdienā strādāju par pirmsskolas pedagogu, tad cigun nodarbības vadu arī bērniem. Brīvajā laikā mācos taidzi un gleznoju savam priekam."

  Dalības maksa: EUR 5.70, abonements mēnesim EUR 20.
  Mīļi gaidīti!
  Lūdzam pieteikties iepriekš pa tālruni 26555060
  Vairāk info >
 • Ģimenes soma

  2017. gada 18. novembrī 10:00 - 17:00 Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, LV-1010
  Muzejā ir pieejama īpaša Ģimenes soma ar spēlēm un uzdevumiem, kas muzeja apmeklējumu padarīs par aizraujošu piedzīvojumu! Ģimenes somā bērnus sagaida interesanti un daudzveidīgi uzdevumi. Ar spēlēm var darboties bērni sākot jau no 2 gadu vecuma, savukārt vecākiem soma piedāvā lielisku ideju, kā vērtīgi, radoši un izzinoši pavadīt laiku kopā ar bērniem, savstarpēji veidot interesantas sarunas un gūt jaunus iespaidus mākslas iepazīšanas procesā. Ģimenes somas bez maksas ir pieejamas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Info punktā. Somas var paņemt uz muzeja apmeklējuma laiku. Uzzini vairāk: http://bit.ly/GimenesSoma. LNMM īpašu uzmanību pievērš piedāvājuma pilnveidošanai, lai ģimenēm ar bērniem nodrošinātu patīkamu muzeja apmeklējumu. Ar bērnu ratiņiem ēkā visērtāk var iekļūt pa ieeju no Esplanādes parka puses. Par ļoti pretimnākošām cenām ir pieejamas Ģimenes biļetes: piemēram, visa muzeja apskate 1 pieaugušajam ar 1–4 bērniem vai vienai daudzbērnu ģimenei izmaksās 5,00 EUR, bet muzeja apmeklējums 2 pieaugušajiem ar 1–4 bērniem – 7,00 EUR. Ģimeņu ērtībai ir izmantojams lifts, ar kuru var nokļūt piecos muzeja stāvos. Pirmajā stāvā atrodas bērnu pārtinamais galdiņš. Savukārt muzeja restorānā jaunums ģimenēm ir bērnu ēdienkarte draudzīgās cenās.
  Vairāk info >
 • Pastāvīgā ekspozīcija "Jūrmalas zvejnieku sēta 19.–20. gadsimtā". Enkuru un zvejas laivu kolekcija, virvju vīšanas darbnīca

  2017. gada 18. novembrī 10:00 - 17:00 Tīklu 1a, Jūrmala, LV-2010, Latvia
  Jūrmala jau izsenis bija pazīstama ne tikai ar saviem dabas ārstnieciskajiem resursiem, bet arī ar senajiem zvejniekciemiem Rīgas jūras līča piekrastē. Jūrmalas senāko iedzīvotāju pamatnodarbošanās bija upes un jūras zvejniecība. Jūrmalas brīvdabas muzejā ir bagātākā virvju vīšanas rīku un materiālu kolekcija Latvijā. Kolekcijā ir 49 jūrnieku mezgli, dažādu striķu, auklu, sviedlīņu un fenderu paraugi, virvju vijamie rati, salaidēji un tītavas. Muzejā var apskatīt arī enkuru un zvejas laivu kolekciju, kā arī iepazīties ar senā zvejnieka sētu ar tai raksturīgām ēkām – dzīvojamo māju, klēti ar ratnīcu, tīklu būdu, zivju kūri, pirti un citām interesantām ēkām. Pēc muzeja izstaigāšanas un apskates var doties pastaigā pa aptuveni divus kilometrus garo taku, kas ved cauri priežu mežam. Muzejs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.
  Vairāk info >
 • Pastāvīgā ekspozīcija "Bērns kūrortā"

  2017. gada 18. novembrī 10:00 - 18:00 Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Jūrmala, LV-2015
  Izstāde veltīta dažādu laiku bērnības atmiņām par Jūrmalu. Muzeja apmeklētāji var ne vien aplūkot spēles, bet arī spēlēties paši, iejusties pludmales noskaņā un būvēt smilšu pilis. Izstāde aptver laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, iepazīstinot ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā. Ekspozīcijā skatāmas bērnu rotaļlietas, grāmatas, spēles, apģērbs un pludmales piederumi no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma. Lielākā daļa no izstādes priekšmetiem ir jūrmalnieku un rīdzinieku bērnības liecinieki, kas rūpīgi glabāti un dāvināti muzejam. Vairums no tiem publiskai apskatei eksponēti pirmo reizi. Izstādi papildina pastkartes un fotogrāfijas, kā ari jūrmalnieku atmiņu lasījumi par bērnību kūrortā. Muzeja apmeklējums bez maksas.
  Vairāk info >
 • Neatkarīgais tirgus

  2017. gada 18. novembrī 10:00 - 16:00 Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35, Rīga
  Kalnciema kvartālā norisināsies patriotisku noskaņu piepildīts Neatkarīgais tirgus, kurā ikviens apmeklētājs varēs atrast visu nepieciešamo, lai sagatavotu svētku maltīti un greznotos ar amatnieku veidotajām svētku rotām. Šajā dienā ar tikšanos ar mākslinieku klātienē tiks noslēgta Valda Celma izstāde „Daugava”. Savukārt jaunākajiem apmeklētājiem bērnu darbnīcā būs iespēja izgatavot savus atslēgas piekariņus ar personalizētām monogrammām.

  Tirgus gozēsies sarkanbaltsarkanajās krāsās – dzērveņu sīrupi, balti rāceņi, sarkani āboli, latviskos rakstos adītas šalles, cepures, piespraudes un sveces. Tāpat ikvienam apmeklētājam būs iespēja iestiprināties ar siltām, uz dzīvas uguns gatavotām pusdienām.

  No plkst. 12.00 līdz 14.00 galerijā notiks radoša tikšanās ar mākslinieku Valdi Celmu, kura izstāde „Daugava” Kalnciema kvartālā skatāma līdz 18. novembrim. Aicinām iesaistīties sarunā ar Valdi Celmu par sev interesējošiem jautājumiem. Galerijā redzams mākslinieka kinētiskais objekts “Daugava”, 1960.-1970. gados tapušās fotogrammas un citi agrīnie darbi. Valdis Celms ir grafikas dizainers un viens no zināmākajiem kinētiskās mākslas pārstāvjiem Latvijā. Daudziem viņš pazīstams arī kā robežzīmes “Rīga” burtu dizaina autors.

  Savukārt no plkst. 11.00 līdz 14.00 jaunākie viesi laipni lūgti piedalīties ādas jostu meistara Andra Mihaiļska jeb Andrii Art radošajā darbnīcā Brūnās ēkas zālē, kurā katram bērnam būs iespēja izgatavot savu atslēgas piekariņu ar sava vārda pirmo burtu. Šī ir lieliska iespēja ielūkoties ādas apstrādes aizkulisēs kopā ar aizrautīgu šīs profesijas lietpratēju.

  Dalība ir bezmaksas.
  Vairāk info >
 • Alfarobot Lego robotikas skola

  2017. gada 18. novembrī 10:00 - 14:00 Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35, Rīga
  Koka arhitektūras centrā notiek LEGO robotu skolas nodarbības, kurā Alfarobot robottehnikas skola speciālistu vadībā ar konstruktoru Lego Education WEDO varēs taisīt robotus.

  Mācīsimies veidot un programmēt robotu modeļus.
  Rotaļīgā veidā apgūsim fiziku un matemātiku.
  Attīstīsim grupu komunikācijas prasmes un komandas darbu.

  WEDO konstruktors attīsta prasmes konstruēšanā, darbu komandā, komunikāciju grupā, darbu ar planšetdatoru. Atklājiet saviem bērniem aizraujošo robottehnikas pasauli.

  Programma ir unikāla, jo jau 2.klases bērns iemācīsies uzrakstīt programmu, ar kuras palīdzību konstruētais robots darbosies.
  Pašlaik Alfarobot robottehnikas skola nodarbības notiek jau vairāk nekā 50 Latvijas skolās un tās apmeklē aptuveni 1500 skolēnu. Tas nozīmē, ka simtiem vecāku visā Latvijā uztic mums savu bērnu nākotni.

  Grupā var piedalīties 10 bērni, vecums 7-12 gadi, nodarbības garums 1h, bet var nākt jebkurā laikā, sākot no 10.00 līdz 14.00.

  Dalības maksa 10.00 eiro.

  Video: https://www.youtube.com

  Pieteikties nodarbībām iespējams rakstot uz:
  gints@mcalfa.lv, t. 22333410.
  Vairāk info >