Pasākumi ģimenēm

 • Kaka un pavasaris - izrāde bērniem un vecākiem

  2018. gada 25. februārī 11:00 - 12:00 Galerija "ISTABA", K.Barona iela 31a, Rīga
  Režisors Jānis Znotiņš kopā ar aktrisi Anci Muižnieci ir radījuši nu jau trešo izrādi bērniem un vecākiem galerijas ISTABA telpās. Šoreiz tā veidota pēc igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatas “Kaka un pavasaris” motīviem. Guntara Godiņa tulkotā grāmata, kas 2012. gadā iznāca bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs”, ir piedzīvojusi jau divas lasītāju izpirktas tirāžas un iemīļota līdz ar citiem šī autora latviski tulkotajiem darbiem – “Lote no izgudrotāju ciema” un “Sirlī, Sīms un noslēpumi”.
  Izrāde ir ne vien skatītāju iecienīta, bet ievērota arī no teātra profesionāļu puses – izrāde nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai 2015./2016. gada sezonā kā gada izrāde bērniem vai pusaudžiem.
  Jānis Znotiņš: “Bērnu izrādes veidoju, lai muļķojoties sniegtu bērniem jēgpilnu stundu, kurā viņi iemācās ko jaunu. Manuprāt, Andruss Kivirehks to lieliski paveic savos stāstos - viņš ar provocējošu muļķību sasniedz dziļu jēgu par pasaules kārtību.”

  Grāmata runā par svarīgām bērna augšanas procesa tēmām – ģērbšanos, mācīšanos lasīt, attiecībām bērnudārzā u.c.. Izrādei izvēlētie stāsti atklāj šajās norisēs kopsakarības, kuras bērns vēl, iespējams, nesaskata, piemēram, silta ģērbšanās – slimība.
  “Lai kaut ko iemācītos, vajag, lai ir interesanti un jautri,” tā saka Ance Muižniece pirmajā Jāņa Znotiņa izrādē bērniem - “Istabas fabulas”. Ar šādu pārliecību tapusi arī jaunā izrāde “Kaka un pavasaris”.
  Orģināli izrāde tiek spēlēta galerijas “ISTABA” telpās, piedaloties diviem aktieriem - Jānim Znotiņam un Ancei Muižniecei. Izrādes mākslinieks – Rūdolfs Bekičs. Izrādē izmantota galerijas ISTABA ierastā vide, kas nu jau vienpadsmito gadu darbojas kā mākslas izstāžu zāle, mākslas priekšmetu veikals, kurā atrodami latviešu mākslinieku darinājumi, un bufete.Izrādes reklāmas materiālos izmantotas Edmunda Jansona ilustrācijas grāmatai “Kaka un pavasaris”.

  Izrāde tapusi sadarbībā ar izdevniecību “Liels un mazs”, to atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
  Biļetes nav jāpērk bērniem līdz 2 gadu vecumam, ja tie sēž klēpī.
  Vairāk info >
 • Izrāde "Truša Edvarda brīnumainais ceļojums" krievu valodā

  2018. gada 25. februārī 11:00 - 12:40 Latvijas Leļļu teātris, K. Barona iela 16/18, Rīga
  Keitas Dikamillo stāsts par patmīlīgo, tikai sevi mīlošo porcelāna trusi Edvardu seko šī varoņa sirds izaugsmei, kad tas pazaudē savu mīlošo, mazo saimnieci un gadiem klejo pa pasauli, sastopot dzīvi visā tās daudzveidībā, skaistumā un sāpēs. Izejot piedzīvojumu un pārbaudījumu ceļu, iegūstot un zaudējot draugus, Edvards iepazīst gan patiesu līdzcietību, gan mīlestību.

  Viesrežisores Nadeždas Aleksejevas (Krievija) interpretācijā truša Edvarda brīnumainais ceļojums veidots krāšņā izteiksmes līdzekļu kolāžā – no dažāda veida leļļu un aktieru saspēles, līdz videoprojekcijām, dejojošai marionetei un ķīniešu ēnu teātra lellēm. Izrāde paredzēta bērniem no 5 gadu vecuma.
  Vairāk info >
 • Pirmizrāde "Pasaka par Diegabiksi"

  2018. gada 25. februārī 11:00 - 12:00 Latvijas Leļļu teātris, K. Barona iela 16/18, Rīga
  Mazais bruņurupucēns Diegabiksis, bravūrīgi un viszinoši dodoties pasaulē, cer atrast lielo laimi. Vēlams tādu, kuras iegūšanai nav īpaši jānopūlas, jo bezrūpīga dzīve mazajam ceļa gājējam šķiet daudz vilinošāka. Taču ceļotāja gaitās Diegabiksim nāksies sastapties ar neparedzētām grūtībām un noskaidrot, vai bez darba un pūlēm maz ir iespējams sasniegt to, ko vēlies. Muzikālā un sirsnīgā izrādē šim pašizaugsmes ceļam aicināti pievienoties bērni no 2 gadu vecuma.
  Vairāk info >
 • FUTURE LIVE! Izstāde

  2018. gada 25. februārī 11:00 - 21:00 Elkor Plaza, Brīvības gatve 201, Rīga
  Tā ir neatkārtojama vieta, kur vienkopus izstādīti nākotnes tehnoloģiju, izklaides un izglītojoši projekti. Atrodoties pašā Rīgas centrā, varēsiet nokļūt nākotnē – savā projektā esam apvienojuši vismodernākās tehnoloģijas, veidojot skaņas un gaismas instalācijas, virtuālās realitātes atrakcijas, interaktīvas video instalācijas un neparastu foto zonu.

  Ceļojot starp galaktikām  jūs varēsiet nokļūt pārsteidzošā pasaulē, kur mīt citplanētieši, fantastiskas puķes un svešzemju augi, ko būs aizraujoši iepazīt gan bērniem, gan pieaugušajiem.
  Uz tikšanos ELKOR PLAZA!

  Tālrunis uzziņām un skolu grupas rezervācijām +37126446696
  Vairāk info >
 • Izrāde "Vai otrā grupa mani dzird?"

  2018. gada 25. februārī 11:00 - 12:00 Bērnu un jauniešu teātris "Šmulītis", Spīķeri, Maskavas iela 12-k2, Rīga
  Izrāde “Vai otrā grupa mani dzird?” ir stāsts caur dzejoļiem par to, kā cilvēkiem – bērniem izdzīvot un būt laimīgiem pasaulē, kuras noteikumus viņi nav izdomājuši. Ar dzejoļu palīdzību trīs aktieri izspēlēs situācijas, kurās bērni iepazīstas viens ar otru un ar apkārtējiem, kā arī cenšas saprast to, kas tiem nav pieņemams vai šķiet svešs. Tāpat izrāde bērniem piedāvās iespēju brīvos apstākļos paraudzīties uz latviešu jauno dzeju, sajust to klātienē, saprast, kā to iespējams lasīt, kā ar to darboties, izvairoties no ierastās asociācijas ar kaut ko, kas rūpīgi jāmācās no galvas. Tā vietā svarīgāka būs pašizpausme, brīvība un valodas spēle.
  Vairāk info >
 • KINO BIZE bērnu rīti: Varenais Ričards

  2018. gada 25. februārī 11:00 - 14:00 Kino Bize, Elizabetes iela 37-2, Rīga (ieeja no pagalma)
  Pasākumi tiek veidoti ar mērķi veidot kvalitatīvu kino pieredzi mazajiem skatītājiem. Kamēr vecākiem tiek dota iespēja atvilkt elpu pie kādas atspirdzinošas limonādes glāzes, bērni tiek ne tikai izklaidēti, bet arī izglītoti ar sarunām un radošajām darbnīcām. Šogad vairāk centīsimies pievērsties plašām un aktuālām tēmām. Tās apskatīsim pavisam vienkāršā un saprotamā valodā, neaizmirstot tēmas vēsturisko, problemātisko un aktuālo pusi. Jau pierādījies, ka vislabāk Bērnu rītu sākt ar filmas seansu, pēc kura seko citas aktivitātes.

  Šajā svētdienas rītā izrādīsim pamācošo un iedvesmojošo animācijas filmu "Varenais Ričards" (Richard The Stork). Tā stāsta par zvirbuli Ričiju, kurš kopš dzimšanas pieņemts stārķu ģimenē. Visi viņu ļoti mīl, viņš ātri aug un jūtas kā īsts stārķis. Taču gājputniem stārķiem pienāk laiks lidot uz Āfriku, lai tur ziemotu. Ģimene ir spiesta atklāt Ričijam viņa izcelšanos, jo lidot kopā nedrīkst – grūtajā ceļojumā zvirbulis var iet bojā. Drosminieks negrasās nolaist spārnus un nolemj visiem pierādīt, ka ir īsts stārķis. Ričijs viens pats dodas ceļā, un viņam pievienojas jauni draugi – pūce Olga un papagailis Kiki.

  Pēc filmas seansa sekos radošā darbnīca, kurā pievērsīsimies tematam par putnu došanos uz siltajām zemēm. Kopā veidosim paštaisītus našķus tiem putniem, kuri ir palikuši šeit un cīnās ar salu. Izveidotos darbiņus varēs nest mājās uz izkārt aiz loga rūts, lai turpmākās dienas varētu vērot dažādos putnus, kuri lidos cienāties.

  VARENAIS RIČARDS
  Richard the Stork
  Rež.: Tobijs Genkelis, Reza Memari
  Luksemburga, Vācija, Beļģija, Norvēģija, ASV
  2017, 85 min

  Ieejas biļete:
  standarta 6.00 Eur
  bērniem, skolēniem, studentiem, senioriem 4.00 Eur
  Grupas biļete (4 cilvēki) katram 4.00 Eur
  Bērniem līdz 3 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu - bezmaksas

  Biļetes var iegādāties uz vietas kinoteātrī, maksājot skaidrā naudā, kā arī iepriekšpārdošanā www.bezrindas.lv/lv/kino/kino-bize/
  Vairāk info >
 • Koncertuzvedums bērniem JAUNIE SĪPOLIŅA PIEDZĪVOJUMI

  2018. gada 25. februārī 12:00 - 13:30 Ogres novada Kultūras centrs, Brīvības iela 15, Ogre
  Sīpoliņš – Agnese EGLIŅA, klavieres; Tomāts, Mandarīns – Sergejs JĒGERS, kontrtenors
  Ķirbītis – Guna ŠNĒ, čells; Mellenīte – Elīna ENDZELE, sitaminstrumenti;
  Zirnis – Vadims LUKJANČUKS, cirka mākslinieks; RDKS, RHV un JMRMV audzēkņi
  Koncertu vada Karina BĒRZIŅA. Itāļu tautas mūzika netradicionālās Ulda Marhilēviča aranžijās

  Mazais un drosmīgais Sīpoliņš grib atbrīvot no cietuma visus netaisnīgi ieslodzītos. Bet, lai to izdarītu, viņam būs jāsadraudzējas ar Ķirsēnu, Zemenīti un labo Kurmieni. Viņš satiks arī Ķirbīti, Mellenīti, raudulīgo Hercogu Mandarīnu, dusmīgo Bruņinieku Tomātu, nejaukās grāfienes Ķirses un neizlēmīgo Advokātu Zirni. Kā viss risināsies, uzzināsiet, noklausoties koncertuzvedumu “Jaunie Sīpoliņa piedzīvojumi”, kurā izskanēs gan skaistā un aizrautīgā itāļu mūzika, gan pa kādam tango, tarantellai un pat ļoti populārai latviešu dziesmai. Koncerta auditorija- bērni no 3 gadu vecuma, ģimenes, jaunāko klašu skolēni.

  Programmā: itāļu tautas mūzika netradicionālās aranžijās, Uldis Marhilēvičs

  Bērniem līdz 3 gadu vecumam - ieejas biļete 2 eiro (bez papildus sēdvietas).
  Vairāk info >