Pasākumi ģimenēm

 • Mazie mākslas pētnieki

  2019. gada 23. maijā 17:00 - 18:00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga
  Tēma - Baltais un melnais mākslā – Bruno Vasiļevskis “Baltā siena” un Kazimirs Maļēvičs “Melnais kvadrāts”

  Muzeja bibliotēkā, pētot mākslas vēstures grāmatas, bērni attīstīs uzmanību un skatīšanās prasmi, uzzinās, kas ir attēls un grāmata – kā tos lietot un saprast. Uzmanīgi ieskatoties attēlos, būs iespējams atklāt, kā māksla veidojusies, kā dzīvojuši un strādājuši mākslinieki dažādos laikmetos un pasaules vietās. Nodarbībās piedāvāsim atklāt ne tikai latviešu mākslu no pastāvīgās ekspozīcijas, bet arī pasaules mākslas ikonas.

  Nodarbības vada muzejpedagoģe un māksliniece Diāna Dimza-Dimme.

  Nodarbības piemērotas bērniem no 4 līdz 6 gadu vecumam.

  DALĪBAS MAKSA:
  2,00 EUR par nodarbību

  PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:
  Piesakoties lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu un kontakttālruni
  E: ekskursijas@lnmm.lv
  T: (+371) 67 324461
  Vairāk info >
 • Latvijas Meža dienas

  2019. gada 24. maijā 10:00 - 17:00 Latvijas Valsts mežu Dabas parks Tērvetē, "Tērvetes sils", Tērvete
  “Latvijas Meža dienas” jau otro gadu pulcēs apmeklētājus LVM dabas parka Tērvetē jaunākajā daļā – Kurbada zemē, kur jaunieši un pieaugušie aicināti aktīvi darboties vairāk nekā 80 meža izziņas pieturās, kuras nodrošinās dažādas ar meža nozari un dabu saistītas organizācijas. Uz tikšanos!
  Vairāk info >
 • Latvijas Meža dienas

  2019. gada 25. maijā 10:00 - 17:00 Latvijas Valsts mežu Dabas parks Tērvetē, "Tērvetes sils", Tērvete
  “Latvijas Meža dienas” jau otro gadu pulcēs apmeklētājus LVM dabas parka Tērvetē jaunākajā daļā – Kurbada zemē, kur jaunieši un pieaugušie aicināti aktīvi darboties vairāk nekā 80 meža izziņas pieturās, kuras nodrošinās dažādas ar meža nozari un dabu saistītas organizācijas. Uz tikšanos!
  Vairāk info >
 • Saldējuma festivāls Jūrmalā

  2019. gada 25. maijā 11:00 - 19:00 Dzintaru pludmale, Jūrmala
  Saldējuma festivāls jau trešo gadu būs saldākais Jūrmalas Kūrorta svētki notikums, kas norisināsies Dzintaru pludmalē iepretim Turaidas ielas izejai.
  Ieeja pasākumā ir BEZMAKSAS.

  Visas dienas garumā varēsi kopā ar ģimeni un draugiem baudīt Latvijas labākos saldējumus no tādiem zīmoliem kā Ekselence Ice Cream, Pols Ice Cream, Tio un Rasēns par īpaši "saldu" cenu, kā arī aukstos gardumus no dažādiem Latvijas mājražotājiem.

  Festivālā uzstāsies tādi populāri pašmāju mūziķi kā:
  - BERMUDU DIVSTŪRIS
  - Ivo Grīsniņš Grīslis Music
  - Chris Noah
  - Rahu The Fool
  - Svētdiena aprīlis

  Kā arī būs pieejamas izklaides dažādām gaumēm un interesēm:
  - RasēnsTV MeetUp. Tikšanās ar Youtuba kanāla vadītājiem Joretu, Laurlāci un Lotu Ulmani;
  - Saldējuma turies trase. Atrakcija, kurā pārbaudīt savas izturības, līdzsvara un ātruma prasmes, ložņājot pa šķēršļu joslu, kas iekarināta virs zemes.
  - Pop-up kafejnīca. Vieta, kur ekskluzīvi baudīt daudz un dažādu veidu Ekselences saldējumus.
  - Lielie ziepju burbuļi. Elpu aizraujoši paraugdemonstrējumi un darbnīca.
  Vairāk info >
 • darbnīca BĒRNIEM UN VECĀKIEM “ASPAZIJA un KAĶI”

  2019. gada 25. maijā 11:00 - 12:30 Raiņa un Aspazijas māja, Baznīcas iela 30, Rīga
  Kaķi allaž ir bijuši Aspazijas draugi. Baznīcas ielā kopā ar Aspaziju un Raini dzīvoja runči Inga, Didzis un Sētmalītis. Vesela kaķu kompānija mitusi arī dzejnieces mājā Dubultos. Rakstot vēstules Rainim uz tālo Slobodsku, Aspazija ne reizi vien aprakstījusi arī kaķu ikdienas gaitas un piedzīvojumus. Un kur nu vēl runcis, kas bijis mazās Elzas bērnības dienu lielākais draugs un pat dzīvības glābējs!

  Aspazijas “kaķus stāstus” klausīties un dažu kaķu fotoportretus izpētīt varēsim mākslas / dzejas darbnīcā Raiņa un Aspazijas mājā. Kopā ar tekstilmākslinieci Līvu Kaprāli būs iespēja izgatavot arī savu pūkaino draugu – rotaļu kaķi.

  Līva Kaprāle ir tekstilmāksliniece, kas visvairāk savā darbībā iemīļojusi vilnas velšanu, bet labprāt eksperimentē ar daudziem citiem materiāliem, klasiskām un netradicionālām tehnikām. Darbā ar bērniem iepazīstina viņus gan ar tekstilmākslu, gan keramiku, gan dažādām jauktām tehnikām.
  Ar Aspaziju Līvai nereti burtiska līdzība frizūrā vai tērpos, un pēc 2015. gada muzeju nakts Ogrē Latvijas muzeju darbinieku balsojumā gūta uzvara nominācijā "Labākais un daiļākais vizuālais pierādījums Aspazijas un Raiņa klātbūtnei muzejos Muzeju naktī".

  Darbnīca “Aspazija un kaķi” ir trešā no deviņām nodarbībām ģimenēm, kas no marta līdz decembrim notiek Raiņa un Aspazijas mājā. Piecas mākslinieces – Ilze Aulmane, Ieva Baumgarte, Līva Kaprāle, Ella Mežule un Eva Vēvere –, izmantojot dažādas tēlotājmākslas veidus (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas un Raiņa dzīvi un tekstus –, sniegs iespēju ģimenēm radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.

  Lūdzam pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu dora.pauzere@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 29572469.
  Ieeja ģimenēm ar bērniem – 3.00 EUR.
  Vairāk info >
 • Soli pa solim "Latvijas gadsimtā"

  2019. gada 25. maijā 12:00 - 13:30 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Brīvības bulvāris 32, Rīga
  Hei, mazais! Ņem aiz rokas lielos un ved uz muzeju, lai, risinot uzdevumus, meklējot priekšmetus un skatoties fotogrāfijas un videoierakstus, 10 soļos piedzīvotu Latvijas simt gadus!
  Izzinošas ekskursijas ģimenēm ar bērniem “Soli pa solim” izstādē "Latvijas gadsimts" notiek katra mēneša pēdējā sestdienā - kopā ar gidu ceļvedī bērniem tiek risināti uzdevumi, kuru atbildes rodamas izstādē. Ceļvedī, tāpat kā izstādē, Latvijas simt gadi sadalīti nosacītās desmitgadēs, sākot no tautas un nācijas veidošanās un beidzot ar mūsdienām. Katrā laikposmā iedzīvoties palīdz īss apraksts un ilustrācijas, piktogrammas, fakti un uzdevumi, kurus var pildīt uz vietas ar vecāku vai gida palīdzību, vai arī nest mājās vēlākai aizpildīšanai un lasīšanai.
  Ieeja - bez maksas.
  Vairāk info >
 • Ekskursiju svētdiena Melngalvju namā

  2019. gada 26. maijā 11:00 - 12:00 Melngalvju nams, Rātslaukums 7, Riga
  Dodies ceļojumā cauri gadsimtiem Melngalvju namā!
  Izzini noslēpumainos Viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti aristokrātu šarmu greznajās Svētku zālēs.
  Turpmāk katra mēneša pēdējā svētdienā - pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai!
  Maksā tikai ieejas maksu + gida stāstījums bezmaksas!

  Lai pieteiktos raksti uz mgnekskursijas@riga.lv vai zvani +371 67043678 (Sestdienā un Svētdienā pieteikšanās tikai pa telefonu no 11.00)
  Vairāk info >