Pasākumi ģimenēm

 • Aukstās modes izpārdošanas tirgus

  2019. gada 16. februārī 10:00 - 16:00 Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35, Rīga
  Kalnciema kvartālā notiks lielākais aukstās sezonas tirgus, kurā vairāk nekā 100 Latvijas modes un dizaina zīmolu izpārdos ziemas kolekcijas apģērbus, apavus un aksesuārus par īpaši izdevīgām cenām. Tirgus sola apmeklētājiem „visaukstākās” atlaides līdz pat -50%, tomēr ar katru tirgotāju varēs kaulēties par labāko cenu. Atlaides būs iespējams meklēt visā Kalnciema kvartāla teritorijā: atjaunoto koka māju pagalmā, Vīnu veikala&kafe zālē, zilās mājas verandā un galerijas pop-up veikalā.

  Piešķirt ziemīgus akcentus piedāvās rotu zīmoli NADA, Pure Crystal Jewelry, MIL, ROTAA un tādi somu meistari kā DER, MARŮŮ Leather, 3 wind knots un ciemiņi no Lietuvas Nerti krepšiai. Vienkāršība, neitrāli toņi un funkcionalitāte – skandināvu minimālismu varēs atrast zilās mājas verandā, kur šajā dienā saimniekos konceptuāls sieviešu apģērbu un aksesuāru veikals VIBE. Pirmo reizi Kalnciema kvartāla tirgū piedalīsies jauns latviešu zīmols Pienalote, kas piedāvās uzgleznot uz krekla savu mīluli. Bērnus iepriecinās Hebe.Concept, PetraLV un WUF kids. Galerijas pop-up veikalā Loviletters palīdzēs atrast īsto filca čību pāri un pat japāņu kimono. Murrā aitas, alpakas, lamas un truša vilna pārtaps siltos un unikālos apavos. Savukārt Vīnu veikalā&kafe pie itāļu vīna glāzes varēs nesteidzīgi pielaikot Ecattus, SANFASHION un Espatte apģērbus. Visu veidu adījumus sarūpēs Mattilde.lv, Lokali, Sweets&Knits un citi. Savukārt sagatavoties atkusnim būs iespējams ar Colorfall un Rain Sisters, kuru piedāvājumā būs eleganti lietusmēteļi.

  Tirgus laikā apmeklētāji aicināti iegādāties daudzveidīgas dabas delikateses, nobaudīt karstu sestdienas branču ziemīgajā ābeļdārzā un iedzert siltu dzērienu Kalnciema kvartāla Vīnu veikalā&kafe.

  Plkst. 11.00-15.00 kopā ar Ledene notiks krāsaino stikla brošu darbnīca. Ledene kopā ar maziem un lieliem dalībniekiem veidos stikla brošas no stikla gabaliņiem visās varavīksnes krāsās. Nāc, ielūkojies radīšanas procesā un izveido pats savu piespraudi, ko varēsi dāvināt mammai, māsai, draudzenei vai sev.  Vēlāk darbiņi tiks kausēti speciālā stikla krāsnī Ledenes darbnīcā. Gatavās stikla brošas varēs saņemt no 19.februāra. Dalība – 3 eiro.

  Plkst. 12.00-15.00 Loviletters darbnīcā mācīs bērniem un pieaugušajiem, kā pašiem uztaisīt oriģinālu dizaina dekoru. Sekojot instrukcijai, darbnīcas dalībniekiem būs nepieciešams no koka detaļām izveidot figūru un vēlāk to izgreznot ar krāsām pēc savas izvēles. Dalība – 2 eiro.

  Ledene kopā ar maziem un lieliem dalībniekiem veidos stikla brošas no stikla gabaliņiem visās varavīksnes krāsās. Nāc, ielūkojies radīšanas procesā un un izveido pats savu piespraudi, ko varēsi dāvināt mammai, māsai, draudzenei vai sev.  Vēlāk darbiņi tiks kausēti speciālā stikla krāsnī Ledenes darbnīcā. Gatavās stikla brošas varēs saņemt no 19.februāra.
  Maksa par materiāliem brošai 3 euro.
  Vairāk info >
 • Zinātkāro ģimeņu sestdienas

  2019. gada 16. februārī 11:00 - 15:00 Latvijas Dabas Muzejs, K.Barona iela 4, Rīga
  Aicinām ģimenes pieteikties uz izglītojošām nodarbībām par dabas tēmām, ko vada muzejpedagoģe Eleonora Zuimača. Februārī nodarbību tēma – GARĀKĀS UPES UN LIELĀKIE EZERI PASAULĒ.

  Nodarbībā pētīsim lielākos ezerus un upes pasaulē, vingrināsimies meklēt tās kartē un noskaidrosim, kas ir upe un kas ir ezers? Noslēgumā veiksim nelielu eksperimentu!
  Vairāk info >
 • Glass Cookies

  2019. gada 16. februārī 11:00 - 12:30 MADAM BRIOŠ, Mellužu prospekts 9, Jūrmala
  Aicinām Jūs pavadīt sestdienu kulinārajā studijā! Cepsim un iepakosim.
  Pierakstieties: +371 28343030
  Dalības maksa: 15 EUR
  Vecums: 4 - 6 gadi
  Vairāk info >
 • Interaktīva izstāde visai ģimenei "Dzīvās sistēmas"

  2019. gada 16. februārī 11:00 - 21:00 Brīvības gatve 201, Vidzemes priekšpilsēta, Rīga, LV-1039, Latvia
  Vai esi kādreiz aizdomājies, cik daudz ūdens ir Tevī kā dzīvā organismā? Vai esi pratis atbildēt bērnam, kā īsti darbojas acs, kā tā reaģē uz gaismu vai tumsu? Un kā ar cilvēka skeletu – kā tas izskatās, kad cilvēks minas ar velosipēdu?

  Izstāde “Dzīvās sistēmas” sniegs atbildes uz visiem minētajiem jautājumiem, kā arī piedāvās interaktīvas tehnoloģijas, eksponātus, kur gan bērni, gan pieaugušie varēs izmēģināt dažādus dzīvus organismus, paši darbojoties un pārbaudot savus spēkus, kā arī iegūstot noderīgas zināšanas. Izstāde “Dzīvās sistēmas” būs vieta, kur patīkamo apvienot ar lietderīgo.

  Izstāde “Dzīvās sistēmas” piedāvās apmeklētājiem interaktīvas aktivitātes, kur varēs ne tikai apskatīt eksponātus par to, kā darbojas dažādi dzīvi organismi, bet varēs arī izpausties – kliegt, lēkāt, braukt ar velosipēdu, noturēt līdzsvaru un pat būs izmēģināt bruņurupuča bruņas. Vēl izstādes apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, vai eksistē nāriņa, zombiji un vampīri.

  Izstādes ideja ir izglītot ikvienu interesentu par to, kā darbojas dzīvi organismi ar interaktīvu aktivitāšu palīdzību, jo mūsdienās jaunākajai paaudzei ir būtiski, lai ir iespēja visu izmēģināt, pieskarties, iejusties kādā tēlā. Izstāde “Dzīvā sistēmas” ir unikāls zinātnes un mūsdienu tehnoloģiju savienojums, kas būs aizraujošs piedzīvojums gan maziem, gan lieliem apmeklētājiem.

  Daži no 60 eksponātiem, kas sagaida izstādes “Dzīvās sistēmas” apmeklētājus, “Cik Tevī ir ūdens?”, “Lāzera augstuma mērītājs”, “Skelets uz velosipēda”, “Klausāmies ar zobiem”, “Dzīvnieku temperatūra”, “Kliegšanas vieta”, “Garšas zona”, “Ģēnija smadzenes” u.c.

  Izstādes “Dzīvās sistēmas” organizatori ir īpaši padomājuši par skolu grupām, dodot iespēju pedagogiem vadīt interaktīvas stundas skolēniem par dzīvajiem organismiem, tādēļ skolēnu grupām tiks piedāvātas ekskursijas par dažādām tēmām atbilstoši dažādām vecuma grupām.

  Izklaides izstāžu telpā “Future Live”, kur atrodas izstāde “Dzīvās sistēmas”, pieejamas arī modernas telpas dzimšanas dienu un citu ballīšu atzīmēšanai.

  Izstāde atvērta katru dienu – darba dienās no plkst. 14.00 līdz 20.00, bet brīvdienās no 11.00 līdz 21.00. To var apmeklēt gan individuāli, gan iegādāties grupu biļetes.


  Papildu informācija tīmekļa vietnē www.futurelive.lv

  Sekojiet līdzi arī šeit www.facebook.com/futureliveriga
  Vairāk info >
 • Teātra "Zīļuks" izrāde "Sīpoliņa piedzīvojumi"

  2019. gada 16. februārī 12:00 - 13:00 BJC Rīgas Skolēnu Pils, Krišjāņa Barona iela 99, Rīga
  Krāšņā un dinamiskā iestudējumā varēsiet sekot līdzi mazā Sīpoliņa cīņai ar bruņinieku Tomātu un citroniešu armiju.

  Režisore - Laura Paegle
  Māksliniece - Ieva Lapiņa
  Tērpu māksliniece - Agne Menniks

  Izrāde notiek Rīgas Skolēnu pilī, K.Barona ielā 99.
  Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs.
  Biļetes cena - 3 EUR.

  Dž. Rodāri (1920 – 1980) ir viens no ievērojamākajiem 20.gadsimta bērnu rakstniekiem. Džanni Rodāri pasakas — tā ir skola. Skola prātam un arī sirdij. Galvenais mācību priekšmets Rodāri pasaku skolā ir Brīvības mācība. Rakstnieka virsuzdevums ir iemācīt bērnam būt patstāvīgam, spriestspējīgam, taisnīgam un godīgam. Lai katrs bērns, tāpat kā Sīpoliņš, iemācītos pazīt un atšķirt blēžus, un nostātos patiesības pusē.
  Pasakas galvenie varoņi ir dažādi dārzeņi un augļi - strādīgais un aprēķinos ne visai precīzais Meistars Vīnodziņs, izpalīdzīgais aristokrātu ģimenes pārstāvis Ķirsēns, kas par visu vairāk grib izglītoties vienā skolā ar citiem ciema bērniem, nevis savām aprindām atbilstošā mājas mācībā, Tūkstoškāju ģimenīte, Puravs ar izteiksmīgi garām ūsām, kuru dēļ Barons Citrons ir gatavs ierindot viņu pat Sudraba ūsu Bruņinieku kārtā!
  Ik uz soļa pasakā saduras vienkāršo ļaužu labestība un aristokrātu visatļautība.
  Tomāts: Kāpēc tu neesi darbā?
  Sīpoliņš: Es nestrādāju, esmu students.
  Tomāts: Un ko tu studē?
  Sīpoliņš: Es studēju blēžus!
  Vairāk info >
 • Baltā grāmata

  2019. gada 16. februārī 12:00 - 13:45 Dirty Deal Teatro, Talsu iela 1, Rīga
  Izrāde “Baltā grāmata” ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Lai gan ceļojums notiek Jančuka pasaulē, tur pieredzētais bieži vien sasaucas ar notikumiem un sajūtām šodien. Kopīgais ceļojums atklāj pasauli aizvien vairāk un vairāk, top skaidri tās likumi un kārtība, taču ikreiz, kad šķiet, ka viss tapis skaidrs, notiek kāds brīnums, un pasaule paliek kā noslēpums.

  “Baltā grāmata” ir kopīga vakarēšana, palīgā ņemot Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” tekstu, visu vakarēšanas dalībnieku iztēli, divus aktierus un dažus teatrālus brīnumus. Soli pa solim no ikdienišķām lietām rodas izrāde. Soli pa solim izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem – kopīgi tiek jāts uz maisiem pieguļā, lai pēc tam apgultos zālē un skatītos zvaigžņotās vasaras nakts debesīs. Reizē izrāde arī ir iedvesmas avots vakarēšanas dalībniekiem piedzīvoto atkārtot mājās, tajā iesaistot savus mājiniekus, viņu iztēli un jebkuru citu iztēli rosinošu tekstu.

  Izrāde saņēmusi Baltijas Teātra festivāla 2014 Bērnu žūrijas galveno balvu, kā arī tikusi nominēta “Spēlmaņu nakts 2013/2014” balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

  Darbs tapis pēc Jāņa Jaunsudrabiņa darba "Baltā grāmata" motīviem.
  Vairāk info >
 • Baltā grāmata

  2019. gada 16. februārī 15:00 - 16:45 Dirty Deal Teatro, Talsu iela 1, Rīga
  Izrāde “Baltā grāmata” ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Lai gan ceļojums notiek Jančuka pasaulē, tur pieredzētais bieži vien sasaucas ar notikumiem un sajūtām šodien. Kopīgais ceļojums atklāj pasauli aizvien vairāk un vairāk, top skaidri tās likumi un kārtība, taču ikreiz, kad šķiet, ka viss tapis skaidrs, notiek kāds brīnums, un pasaule paliek kā noslēpums.

  “Baltā grāmata” ir kopīga vakarēšana, palīgā ņemot Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” tekstu, visu vakarēšanas dalībnieku iztēli, divus aktierus un dažus teatrālus brīnumus. Soli pa solim no ikdienišķām lietām rodas izrāde. Soli pa solim izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem – kopīgi tiek jāts uz maisiem pieguļā, lai pēc tam apgultos zālē un skatītos zvaigžņotās vasaras nakts debesīs. Reizē izrāde arī ir iedvesmas avots vakarēšanas dalībniekiem piedzīvoto atkārtot mājās, tajā iesaistot savus mājiniekus, viņu iztēli un jebkuru citu iztēli rosinošu tekstu.

  Izrāde saņēmusi Baltijas Teātra festivāla 2014 Bērnu žūrijas galveno balvu, kā arī tikusi nominēta “Spēlmaņu nakts 2013/2014” balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

  Darbs tapis pēc Jāņa Jaunsudrabiņa darba "Baltā grāmata" motīviem.
  Vairāk info >