Pasākumi ģimenēm

 • Lekcija par galvassegu vēsturi

  2019. gada 21. martā 18:00 - 19:30 Etnomuzejs "Cepures pasaule", Vīlandes iela 7, Rīga
  vēsturnieks, gids, stāstu un grāmatu autors Oļegs Puhļaks atkal viesosies mūsu muzejā,  un aicina visus interesentus ienirt aizraujošu "cepuru stāstu" pasaulē! Piemēram:

      Par poļu huzāra ķiveri kā piemiņu no lielākās poļu-zviedru kara kaujas, kas notika pie Salaspils.

      Par zviedru karaļu kroņiem, kas attēloti Livonijas ordeņa ģērboņos - kur, kādi un kāpēc tie ir tik dažādi?

      Par Kurlandes gvardes kažokādu cepurēm - realitāte vai fantāzija par vēlamo?

      Par Doma baznīcas vitrāžām, kuras stāsta par XVII gs. sākuma modi. Par svarīgākajām pilsētas cepuru modes tendencēm XVI gs. beigās un XVII gs. pirmajā pusē.

      Par Kurlandes hercogiem un hercogienēm, kas parastajiem pilsētniekiem bija pārāk neaizsniedzami, lai kāds tos censtos atdarināt.

  Sīkāk par paākumu, cenām, kā arī pierakstīties uz lekciju pa telefonu 29354574 jeb e-pastā worldofhatmuseum@gmail.com
  Vairāk info >
 • Jatakas. Izrāde bērniem par brīnīšanos.

  2019. gada 22. martā 18:00 - 19:00 Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3, Rīga
  Alise Zaķīte ir zinātkāra skolniece, kura kopā ar savu tēti Gundaru dodas uz zooloģisko dārzu, lai jautri pavadītu  laiku un kopā nosvinētu Tēva dienu. Brauciens ar tramvaju izvēršas varenā piedzīvojumā. Pieturā ‘’Bērnu pasaule’’ sāk notikt brīnumu lietas, un piepeši tramvaja vide pārtop par sapņu pasauli, kurā var satikt senākos Bērnu pasaules iemītniekus – atbildīgo tramvaja kontrolieri Lauvu, steidzīgo ceļotāju Mango Rupuci un arī citus, ne mazāk interesantus dzīvniekus. Katra pietura ir kā notikums, kurā tiek piedzīvots kāds stāsts, kāda sena jataka, ko Alises tētis dzirdējis no gudrākajiem Indijas stāstniekiem.
  Jatakas stāsti radušies ap 4. gs. un ir senākā budisma literatūra. Tie vēstī par Budas iepriekšējām dzīvēm gan cilvēku, gan dzīvnieku veidolā un palīdz rast atbildes uz  lieliem un maziem bērnus interesējošiem jautājumiem. Kas notiek, ja lietus apēd sauli? Kāpēc pārsprāgst auto riepa? Kāpēc cilvēki zem cepures slēpj zaķausis? Jatakas rosina kā bērnus, tā viņu vecākus vienmēr būt vērīgiem, attapīgiem, aicina nepārstāt brīnīties par dzīves plūdumu un sastaptajiem cilvēkiem.
  Komandu kopā savedis Zīmējumu teātris, kas šogad svin savu desmito sezonu. Tā būs latviska interpretācija par Indijas stāstiem, brīvos krāsu vilcienos, dejas virpulī un aizraujošos piedzīvojumos savijot vietējo un eksotisko.
  Pirmizrādi ‘’Jatakas’’ piedzīvos Pārdaugavā - pavisam netālu no vietas, kur atradās pirmais budistu templis Baltijā, turklāt atzīmējot Pasaules bērnu teātra dienu. Šoreiz ''Jatakas'' iedzīvosies LNB, kur atklājušas Klusuma un meditācijas telpu (4. stāvā).*
  Atved vecākus uz teātri un svinēsim to kopā!

  Izrāde paredzēta sākumskolas vecuma bērniem.
  Vairāk info >
 • Izrāde "Planēta Nr. 85"

  2019. gada 22. martā 18:00 - 20:10 Dailes teātris, Brīvības iela 75, Rīga
  Kāds puisis iemanto brīnumainu iespēju ceļot laikā. Šajā ceļojumā viņš satiek savus vecākus un vecvecākus. Satiek savu pagātni un savus senčus – lai atrastu ceļu atpakaļ pats pie sevis un savas būtības. Un saprastu, cik brīnišķīga un vērtīga patiesībā ir viņa dzīve.

  Bet pagātnē Krišjāni gaida ne tikai viņa vecāki un vecvecāki. Tur ir arī pavisam dīvaini un nepazīstami, bet ļoti mīļi un draudzīgi multeņu tēli – piemēram, kaķis Indriķis un jocīgais Čeburaška. Nemaz nerunājot par pavisam savādu onkuli, ko sauc Leonīds Brežņevs un kurš nepavisam nav draudīgs, bet apjucis un nomaldījies. Krišjānim būs jāpalīdz viņiem visiem, saviem vecākiem un pašam sev – lai viņš pats nākotnē vispār varētu piedzimt.

  Šis ir stāsts bērniem un viņu vecākiem.
  Vairāk info >
 • Baltā grāmata

  2019. gada 22. martā 19:00 - 20:45 Dirty Deal Teatro, Talsu iela 1, Rīga
  Izrāde “Baltā grāmata” ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Lai gan ceļojums notiek Jančuka pasaulē, tur pieredzētais bieži vien sasaucas ar notikumiem un sajūtām šodien. Kopīgais ceļojums atklāj pasauli aizvien vairāk un vairāk, top skaidri tās likumi un kārtība, taču ikreiz, kad šķiet, ka viss tapis skaidrs, notiek kāds brīnums, un pasaule paliek kā noslēpums.

  “Baltā grāmata” ir kopīga vakarēšana, palīgā ņemot Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” tekstu, visu vakarēšanas dalībnieku iztēli, divus aktierus un dažus teatrālus brīnumus. Soli pa solim no ikdienišķām lietām rodas izrāde. Soli pa solim izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem – kopīgi tiek jāts uz maisiem pieguļā, lai pēc tam apgultos zālē un skatītos zvaigžņotās vasaras nakts debesīs. Reizē izrāde arī ir iedvesmas avots vakarēšanas dalībniekiem piedzīvoto atkārtot mājās, tajā iesaistot savus mājiniekus, viņu iztēli un jebkuru citu iztēli rosinošu tekstu.

  Izrāde saņēmusi Baltijas Teātra festivāla 2014 Bērnu žūrijas galveno balvu, kā arī tikusi nominēta “Spēlmaņu nakts 2013/2014” balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

  Darbs tapis pēc Jāņa Jaunsudrabiņa darba "Baltā grāmata" motīviem
  Vairāk info >
 • Galda kultūras meistarklase + Pavlovu gatavošana

  2019. gada 23. martā 10:00 - 12:00 Ģimenes restorāns "Hercogs", Vītiņu iela 4, Mārupe
  Izsludinām pieteikšanos uz Galda kultūras meistarklasi!

  Katra meistarklase ir veidota tā, lai bērns iegūtu pamatzināšanas etiķetes jautājumos. Šīs zināšanas atvieglos bērna dzīvi nākotnē, palīdzēs iejusties dažādās kompānijās, atstāt labu pirmo iespaidu un uzturēt ilgspējīgas attiecības ar draugiem, skolotājiem un vēlāk arī darba devējiem vai biznesa partneriem!
  Meistarklases otrajā daļā mazajām Princesēm un Džentlmeņiem būs iespēja pašiem gatavot desertu - Pavlova kūku!

  Dalībnieku skaits: 16
  Vecums: 6 - 13
  Meistarklasi vadīs: Etiķetes eksperte Aija Strautmane
  Dalības maksa: 50eur

  Lai pieteiktos meistarklasei sūti personīgu ziņojumu, norādot bērniņa vārdu, uzvārdu, vecumu, meistarklases datumu, savu e-pastu un mob.tel.nr. uz mazo.akademija@gmail.com
  Vairāk info >
 • Urbānais pavasaris. Sēklu tirgus

  2019. gada 23. martā 10:00 - 16:00 Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35, Rīga
  Kalnciema kvartāls aicina uz galveno Urbānā pavasara notikumu – Sēklu tirgu un vairākām bezmaksas dārzkopības aktivitātēm ģimenēm ar bērniem. Pasākuma mērķis ir vērst uzmanību uz Latvijai raksturīgām un saglabājamām augu šķirnēm, kā arī veicināt augu šķirņu daudzveidību. Īpaši jāizceļ sēklu bibliotēkas idejas Latvijā aizsācējas Sandras Stabinges lekcija “Kāpēc ir svarīgi saglabāt senču lolotās sēklas?”.

  Sēklu tirgū būs sapulcējušies aktīvākie Latvijas sēklu kolekcionāri. Sēklu selekcijas procesā ir palikusi maza daļa senu un vērtīgu sēklu šķirņu, kas samazina sākotnējo lauksamniecības kultūraugu daudzveidību, savukārt sēklu kolekcionāri lolo senās sēklu šķirnes.  Tirgū būs iespēja iepazīties ar dažādu sēklu kolekcionāriem, iegūt un mainīties ar sēklām. Piedāvājumā būs visdažādākās tomātu, gurķu, ķirbju, papriku, salātu, pupiņu un citas ar mīlestību izlolotas sēklas.

  Brūnās mājas zālē:
  Plkst. 14.00-15.00 sēklu lolotājas un sēklu bibliotēkas idejas Latvijā aizsācējas Sandras Stabinges lekcijā varēs uzzināt, kāpēc lolot sēklas un kāpēc ir svarīgi saglabāt tieši vietējās tradicionālās sēklas.
  Plkst. 15.00-16.00 pēc lekcijas aicinām apmeklētājus piedalīties sēklu maiņā, lai savas zirņu, ķiploku, pupu vai citu dārzeņu sēklas iemainītu pret citu entuziastu sarūpēto. Vienlaikus rosinām atsaukties tos, kuru krātuvēs ir Latvijas seno cukurzirņu sēklas. Apmeklētājus, kuriem vēl nav savu sēklu, iedrošinām iesākt aizraujošo vietējo šķirņu saglabāšanas vērtīgo nodarbi. Interesenti Sandras Stabinges vadībā varēs izgatavot paši savas sēklu paciņas, kurās mājvietu atradīs jauniegūtās sēklas.

  Galerijā:
  Plkst. 11.00-14.00 Kalnciema kvartāla galerijā Z/S Vārpas mācīs bērniem iesēt garšaugus un iedēstīt dažādus stādiņus, kurus varēs ņemt līdzi, lai tos izaudzētu uz savas palodzes.
  Plkst. 12.00-14.00 privātas sākumskolas Domdaris audzēkņu vadībā taps oriģinālas sēklu bumbas grasshead, no kurām vēlāk matu vietā izaugs zaļumi. “Domdaris” meklē inovatīvus veidus mācību procesā, kā, piemēram, bērni iejūtas skolotāju lomā un māca citus bērnus.
  Vairāk info >
 • PĒCDZEMDĪBU JOGA (ar vai bez mazuļiem nodarbībā)

  2019. gada 23. martā 11:30 - 12:30 Daya Yoga studija, Stabu iela 51/2, Rīga
  Pēc dzemdībām ir nepieciešama īpaša jogas prakse, kas atšķiras no visām pārējām.

  Gaidītas visas māmiņas gan tās, kuras ar jogu jau nodarbojušās iepriekš, gan iesācējas no bērniņa 6 nedēļu līdz 3 gadu vecumam!

  Jogā uzskata, ka māmiņai jāpievērš uzmanība savam ķermenim un emocionālajai pasaulei līdz bērniņa 3 gadu vecumam, jo abu auras ir kopīgā vibrācijā. Tāpēc pēcdzemdību jogas nodarbības "termiņš" ir līdz bērniņa 3 gadu vecuma beigām.

  Nodarbībā māmiņa pakāpeniski un saudzīgi līdzsvaro fizisko ķermeni un piepilda savu emocionālo pasauli, elpojot, meditējot un vingrojot, tai skaitā kopā arī ar bērniņu (ja vēlas). Bieži vien sākumā, esot kopā ar zīdainīti, aizmirstam par sevi. Šajās nodarbībās centrā ir pati māmiņa, ja vēlas, arī mazulim piedaloties.

  Nodarbībā ar jogas paņēmieniem iemācīsimies saglabāt mieru un līdzsvaru, atgūt spēkus, un atkal iejusties savā ķermenī, kā arī piepildīt savu iekšējo pasauli, lai spētu atkal tajā dalīties.

  Nodarbības vada: jogas pasniedzēja Dagnija Dilāne.

  Lūdzam iepriekš pieteikties pa tālr. 26555060
  Vairāk info >