Pasākumi ģimenēm

 • Gaismas festivāls: Lielās ĶĪNAS Laternas

  2018. gada 14. decembrī 16:00 - 20:00 Pakrojas muiža, Karciamos g. 9, Pakruojis, Lietuva
  Pirmo reizi Baltijā norisināsies festivāls, kura saknes meklējamas vairāk nekā divi tūkstoši gadu senā pagātnē – “Lielais Ķīnas Laternas ”. No 24.novembra līdz 6.janvārim, Pakrojas muižā Lietuvā, netālu no Latvijas – Lietuvas robežas, būs iespējams piedzīvot ko nebijušu – parku ar gigantiskām zīda gaismu skulptūrām, teatralizētus uzvedumus, svētku tirdziņu un īpašu svētku programmu.

  Lielākajā muižas kompleksā Lietuvā – Pakrojas muižā – būs apskatāmas 20 Ķīnā darinātas gigantiskas zīda laternu skulptūras, festivālā tiks iedegts 40 m garš pūķis, būs iespēja redzēt pandu dārzu, milzu flamingo un Pelnrušķītes karieti, izstaigāt briežu mežu un piedzīvot daudz spilgtu emociju.

  “Tas mums ir liels pagodinājums uzņemt tik lielu un nozīmīgu festivālu, kāds nekad nav piedzīvots šajā reģionā. Gaismu maģija ir tieši tas, kas nepieciešams šajā tumšajā ziemas laikā. Kopš seniem laikiem pastāv ticējums, ka pirms Jaunā gada zemei, ūdenim, gaisam un gaismai piemīt īpaša enerģija, tāpēc aicinu to piedzīvot visiem kopā”, saka Pakruoju muižas saimnieks Giedrius Klimkevicius, kurš katru nedēļas nogali uzņem viesus no dažādām pasaules valstīm.

  Ķīnas laternu festivāla ietvaros, kas norisināsies septiņas nedēļas nogales, tai skaitā Ziemassvētku laikā, būs iespēja piedzīvot dažādus ķīniešu un lietuviešu aktieru teatralizētus priekšnesumus. Apmeklētāji tiks aicināti piedalīties Ķīnas mākslinieku un amatnieku darbnīcās, kurās būs iespēja redzēt un apgūt eksotisku priekšmetu radīšanu. Festivāla laikā darbosies svētku tirdziņš, kurā būs iespējams baudīt arī orientālās virtuves garšas un pat satikt Ziemassvētku vecīti.

  Ķīniešu laternu festivāla vēsture sakņojas divus tūkstošus gadu senā pagātnē. Ierasti gigantiskās laternas tiek degtas, lai atzīmētu Jaunā gada sagaidīšanu. Ar laiku, izmantojot aizvien jaunas dizaina formas, tika radīti daudzi dažādi krāsaini tēli, festivāls iekaroja popularitāti arī citviet un savu aktualitāti nav zaudējis arī mūsdienās. Teikas stāsta, ka 19. gs. Lietuvas muižnieki, apmeklējot Ķīnu, bijuši sajūsmā par piedzīvoto, īpaši tos aizkustinājis gaismu festivāls. Viņi jau tolaik veidojuši tirdzniecības un kultūras apmaiņas saites ar Tālajiem Austrumiem. Šī sadarbība turpinās arī mūsdienās, arī šogad, kad visas trīs Baltijas valstis svin savu simto dibināšanas gadadienu.
  Pakruojis muižas komplekss ir lielākais, kāds saglabājies un atjaunots Lietuvā. Muižas ansamblī ietilpst 26 celtnes, kurās muižnieku dzīve aktīvi risinājusies 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā. Pirms gada Pakruojis muiža EDEN (European Destinations of Excellence) iekļuva 18 pievilcīgāko kultūras tūrisma vietu sarakstā Eiropā. Lielo Ķīnas laternu festivālu organizē Parkruojas muižas komanda kopā ar Ķīnas uzņēmumu “Haiti Culutre”, kas 20 gadu pastāvēšanas laikā Ķīnas laternu festivālu organizējusi jau vairāk nekā 40 valstīs.

  Biļetes iespējams iegādāties internetā: tiketa.lt , kā arī uz vietas muižā.
  Cenas – 12 EUR; bērniem studentiem senioriem – 10 EUR. Bērniem līdz 4 g.v. ieeja bez maksas.
  Vairāk info >
 • Eglīte Ziemassvētku vecīša rezidencē Dimantu kalns

  2018. gada 15. decembrī 10:00 - 16:00 Dimantu kalns, Rembate
  Programmas cena:

  *0 eur/ līdz 2 gadi;
  *12 eur / bērns;
  *15 eur/pieaugušais.

  Programmas cenā iekļauts:

  *SAFARI rūķu papa Pēteris Dimants pavadībā - briežu barošana no rokas (pēdējais brauciens 15:30);
  *Barība zvēriņiem;
  *Ziemassvētku vecīša konfekšu sniegs;
  *piparkūku radošā rūķu darbnīca;
  *rokdarbu radošā rūķu darbnīca pie kamīna;
  *foto ar Alpu Šveices sanbernāru Barselonu (Dimantu kalns);
  *muzikālas rotaļas rūķu mammas Evita Dimante un Dimantu kalns rūķu saimes pavadībā;
  *piepūšamā atrakcija pašiem mazākajiem (telpās);
  *ugunskura zupa (13:00);
  *jogas guru Sandis Inzelbergs šovs (14:00);
  *slidotava (Tavas slidas līdzi!!);
  ** tiks veikta fotogrāfēšana un video uzņemšana, un materiāls tiks izmantots zs Dimantu kalns mārketinga pasākumu realizēšanai.

  Papildus:

  ***darbosies kafejnīca;
  ***kvadras brauciens;
  ***sniega suņu kamanu brauciens (sniega gadījumā);
  ***viesu nama naktsmāju pasūtīšana info@dimantukalns.lv.

  Vietu skaits ierobežots!!

  BIĻETES tikai IEPRIEKŠPĀRDOŠANĀ!

  Info par biļetēm 20388777 vai info@dimantukalns.lv
  Vairāk info >
 • Ziemassvētku tirgus kopā ar "Liels un mazs"

  2018. gada 15. decembrī 10:00 - 16:00 Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35, Rīga
  Kalnciema kvartālā notiks Ziemassvētku tirgus kopā ar izdevniecību liels un mazs.

  Plkst. 11.30 aicinām Brūnās mājas zālē uz glāzi karstvīna lieliem un kakao krūzi maziem, un uz bērnu grāmatu lasījumiem kopā ar "Kvadrifona" aktieriem. Lasīsim smieklīgus, šausmīgus un gudrus stāstus bērniem, saņemsim autogrāfus no “Liels un mazs” autoriem un darbnīcā kopā ar grāmatu māksliniekiem veidosim eglītes rotājumus.

  Papildus gan darbadienās, gan brīvdienās iesakām apmeklēt arī Kalnciema kvartāla galeriju, kur no 3. decembra katru nedēļu saimniekos kāds cits Ziemassvētku pop-up veikals.
  Vairāk info >
 • Mazulis ausās, mūziku klausās

  2018. gada 15. decembrī 11:00 - 12:00 Latvijas Nacionālā opera un balets, Aspazijas bulvāris 3, Rīga
  Citu Eiropas opernamu pieredzes iedvesmoti, 100. sezonā ar lielu prieku veram vaļā mūsu Baltā nama durvis pašiem jaunākajiem kultūras notikumu baudītājiem - bērniem līdz četru gadu vecumam - uz operas un baleta tematikai veltītiem koncertiem Mazulis ausās, mūziku klausās. Lai pirmā tikšanās ar Mocarta, Haidna, Bokarīni un daudzu citu izcilu skaņražu melodijām stīgu kvarteta izpildījumā noritētu jauki un omulīgi justos gan mazie, gan viņu vecāki, esam sarūpējuši milzīgu, polsterētu brīnumsegu, uz kuras mazuļi varēs brīvi ļauties emocijām un kustībai mūzikas ritmos, kā arī pateikt čau! segā izšūtajiem LNOB bērnu izrāžu populārākajiem varoņiem.

  Biļete jāiegādājas katram skatītājam, neatkarīgi no vecuma!
  Vairāk info >
 • Zinātkāro ģimeņu sestdienas

  2018. gada 15. decembrī 11:00 - 15:00 Latvijas Dabas Muzejs, K.Barona iela 4, Rīga
  Aicinām ģimenes pieteikties uz izglītojošām nodarbībām par dabas tēmām, ko vada muzejpedagoģe Eleonora Zuimača. Decembrī nodarbību tēma – PASAULES PĀRTIKA MANĀ LEDUSSKAPĪ.

  Mūsdienās uzturā esam raduši lietot arī produktus, kuru izcelsme ir tālu no Latvijas. Pazīstam un pat esam īpaši iecienījuši dažādus tropu augļus, svešzemju riekstus un garšvielas. Mūsu ikdiena nav iedomājama bez tējas, kafijas, banāniem, šokolādes un, īpaši šajā laikā, Ziemassvētku garduma – piparkūkām, kas ir īsts pasaules pārtikas brīnums. Taču, kā šie produkti aug, kā tie izskatās dabā, kuri kontinenti ir to dzimtene – uz šiem un citiem jautājumiem par mūsdienu pārtiku atbildes meklēsim nodarbībā.

  Nodarbības laikā dalībnieki aktīvi līdzdarbosies gan izprotot vāveres dzīves ciklu, gan apgūstot barības veidus, krāsojot un gatavojot mazu rokdarbiņu, kura galvenais akcents būs vāveres lepnums - kuplā aste.

  Vairāk par nodarbībām http://ej.uz/pasaules_partika
  Vairāk info >
 • Bērnu ziemas rīts ar Sniegavīru un Riekstkodi

  2018. gada 15. decembrī 12:00 - 13:10 Liepājas koncertzāle "Lielais Dzintars", Radio iela 8, Liepāja
  Koncertuzvedums ģimenēm ar bērniem (no 2 līdz 10 gadu vecumam).

  Pasaku par Riekstkodi no jauna atdzīvinās aktiera Kaspars Kārkliņš stāstījums, ko papildinās britu mākslinieces Emily Carew Woodard (Emīlijas Karevas Vudardas) veidotās ilustrācijas, bet multiplikācijas filmas Sniegavīrs (The Snowman) tituldziesma “Pastaiga debesīs” izskanēs Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola mazā solista balsī. Abas muzikālās programmas klausītājiem izskanēs krāšņā Liepaja Symphony Orchestra un britu diriģenta Timothy Henty (Timotija Hentija) izpildījumā.

  Koncerta apmeklējums kopā ar ģimeni - lielisks veids, kā atklāt Ziemassvētku sezonu!

  Programma:
  Hovards Bleiks (Howard Blake) – Sniegavīrs (The Snowman)
  Pēteris Čaikovskis (Пётр Ильич Чайкoвский) – Svīta no baleta “Riekstkodis” (The Nutcracker Suite)

  Piedalās: Liepaja Symphony Orchestra
  Diriģents: Timothy Henty (Lielbritānija)
  Stāstnieks: Kaspars Kārkliņš
  Solists: tiks precizēts

  Video: https://www.youtube.com

  Bērniem līdz 2 gadu vecumam (bez nodrošinātas atsevišķas sēdvietas) – ieeja bezmaksas.
  Bērniem, kas vecāki par 2 gadiem, jāiegādājas atsevišķa ieejas biļete.

  Uz pasākumu pieejamas gimenes biļetes: 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%*
  *Ģimenes biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” klātienes kasēs visā Latvijā un koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā. Interneta sistēmā www.bilesuparadize.lv tās nav pieejamas.
  Vairāk info >
 • Rūķis es un rūķis tu! Bērnu Ziemassvētku koncerts

  2018. gada 15. decembrī 12:00 - 13:30 Kultūras nams "Rīgava", Līvzemes iela 7, Salaspils
  Rūķis es un rūķis tu!
  Bērnu amatiermākslas kolektīvi aicina visus uz jautru Ziemassvētku koncertu.
  Dejo BDK "Sienāzītis" un dzied VA "Vālodzīte".
  Ieeja brīva. Uz tikšanos!
  Vairāk info >