• Babyroom.lv aicina ēdināšanas uzņēmumus kritiski izvērtēt bērnu ēdienkartes

  2017. gada 8. septembrī
  Biedrība “Babyroom.lv” ar sertificētu uztura speciālisti Gunu Bīlandi, 7.septembra rītā, ģimenēm draudzīgā restorānā “Pagalms” aicināja sabiedriskās ēdināšanas iestādes izvērtēt veselīgāku bērnu ēdienkaršu ieviešanas iespējas un vecākus iesaistīties šajā procesā, radot pieprasījumu. Tiklīdz pieaugs pieprasījums – palielināsies ēdināšanas iestāžu skaits, kas piedomās pie veselīgiem ēdieniem.

  Biedrība “Babyroom.lv”, kopā ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu, restorāna "Pagalms" šefpavāru Kristapu Sīli, un draugiem šodien aizsāka plašāku diskusiju par sabiedrisko ēdinātāju piedāvāto bērnu ēdienkaršu klāstu un to saturu. Kā norāda biedrības valdes locekle Anna Rozīte: "Mūsu mājas lapā www.babyroom.lv ir atrodamas daudz un dažādas ģimenēm draudzīgas un sociāli atbildīgas vietas un liela daļa no tām ir tieši ēdināšanas uzņēmumi, kas tiešām rūpējas, lai ģimenes un bērni justos ērti un gaidīti, par to biedrības un vecāku vārdā vēlos pateikt paldies! Tomēr ģimenēm draudzīgu kafejnīcu un restorānu bērnu ēdienkaršu piedāvājums mēdz būt bērnu veselībai nepiemērots, jo bieži vien piedāvā fritētus, pārsālītus un pārsaldinātus produktus. Tāpēc vēlamies aicināt uzņēmumus izvērtēt tās, mūsu bērnu nākotnes veselības vārdā." A. Rozīte arī norāda, ka ir ļoti svarīgi vecākiem sadarboties ar sabiedriskās ēdināšanas iestādēm. Tas nozīmē – jo biežāk vecāki jautās pēc kāda veselīga piedāvājumu, jo lielāka iespējamība, ka uzņēmumi tos ieviesīs arī ēdienkartē. Tikai strādājot kopā mēs varam sasniegt zelta vidusceļu, lai apmierināti būtu visi.

  Uz problēmu iziet ārpus mājas ar bērniem, neraizējoties par to vai bērnam piedāvātajā ēdienkartē viņš varēs izvēlēties arī veselīgu maltīti, norāda arī Rīgas mērs Nils Ušakovs: “Tā kā arī es esmu jaunais tētis – arī man ir īpaši svarīgi, lai izejot paēst ārpus mājas uz mums neskatīsies “šķībi”, ja bērns neuzvedīsies gluži tik rāmi, kā gribētos un šefpavārs piedomātu pie tā kā ēdiens tiek pasniegts, pat ja tie nav fritēti kartupeļi un cīsiņi.” Rīgas mērs pievienojas aicinājumam ne tikai uzņēmējiem piedomāt pie ēdienkaršu uzlabošanas, bet arī vecākiem nākt viņiem talkā, jo uzņēmējs nevar uzminēt, ko vecāki vēlētos redzēt šajās ēdienkartēs.

  Kā norāda uztura speciāliste Guna Bīlande, “Šodienas pasākumā Dagmāra Legante, Katrīna Puriņa-Liberte un Kaspars Zlidnis pierādīja, ka pagatavot veselīgas uzkodas vai maltīti nav ne ilgi, ne sarežģīti, bet tādejādi tiek likts svarīgs pamats bērna uztura paradumiem un veselībai. Tā kā bērni ēd ar acīm un ausīm, ir svarīgi, lai pie bērniem servētiem ēdieniem pavārs būtu piegājis īpaši radoši, jo arī veselīgu ēdienu var pasniegt vizuāli atraktīvu un pievilcīgu. Gatavojot mājās, bērna līdzdalība ēdienreizes gatavošanā ir būtiska. Tā mazais varēs ne tikai pagaršot atsevišķās sastāvdaļas, bet gūst vērtīgas gatavošanas iemaņas un izpratni par veselīgu uzturu.”

  Biedrības organizētais pasākums ir kā aicinājums visai sabiedrībai mainīt domāšanas veidu. Sākt apzināties, ko mēs paši ēdam un, ko ēst dodam saviem bērniem. Tādēļ biedrība “Babyroom.lv” aicina restorānus pielāgot savas ēdienkartes bērnu interesēm un veselīgam dzīvesveidam, ja tāda jau ir - publicēt informāciju mūsu mājaslapā un aicināt ģimenes ar bērniem nobaudīt īpaši sagatavotus piedāvājumus.

  Šīs kampaņas ietvaros nākamās nedēļas laikā tiks nosūtīts aicinājumu visiem Latvijas ģimenēm draudzīgiem sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem piedomāt par savu uzņēmumu ēdienkaršu saturu, piemēram, bērnu ēdienkaršu esamību, un atbilstību veselīga uztura kritērijiem.
 • Noskaidrotas 2017. gada ģimenēm ar bērniem draudzīgākās vietas un atklāta mājaslapa

  2017. gada 24. augustā
  Biedrība Babyroom apbalvojusi 2017.gada ģimenēm ar bērniem draudzīgākās vietas Latvijā. Balvu pasniegšana norisinājās VEF Kvartāla Kamerzālē, Rīgā. Balvas tika pasniegtas sekojošās nominācijās – Draudzīgākā mākslas un kultūras iestāde, draudzīgākais ēdinātājs, draudzīgākā tūrisma iestāde, draudzīgākā atpūtas vieta un draudzīgākais pakalpojumu sniedzējs. Papildus svētku sajūtu sagādāja biedrības jaunās mājaslapas www.BABYROOM.lv atklāšana.


  Nominācijā “Draudzīgākais pakalpojumu sniedzējs” uzvarēja “Māmiņu klubs – Lietišķās kreativitātes grupa”, balvu pasniedza Vides aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits, kas savā uzrunā uzsvēra sadarbības starp valsti, nevalstiskām organizācijām un vecāku ar maziem bērniem nozīmi.

  Nominācijā “Draudzīgākais mākslas vai kultūras uzņēmums” uzvarēja Latvijas Nacionālā bibliotēka, balvu pasniedza mākslas kuratore Elīna Sproģe, kas īpaši pateicās, ka kultūras iestādes rūpējas ne tikai par bērniem ērtu infrastruktūru, bet arī piemērotu un interesantu saturu.

  Nominācijā “Draudzīgākais ēdināšanas uzņēmums” uzvarēja – restorāns “Chocolate & Pepper”, balvu laureātam pasniedza ēdiena blogere Laura Grēviņa, uzsverot, ka ēšana ārpus mājas var būt arī lielisks ģimenes pasākums, īpaši, ja ēdinātājs par to ir īpaši padomājis.

  Nominācijā “Draudzīgākais tūrisma uzņēmums” uzvarēja – Atpūtas un sporta komplekss “Dzintarkrasts”, balvu uzvarētājam pasniedza ceļotāja Agija Kola, savukārt nominācijā “Draudzīgākais atpūtas uzņēmums” uzvarēja Atpūtas un izklaides centrs “Bowlero”, un balvu pasniedza pasākumu vadītājs Armands Simsons, norādot, ka ģimenēm draudzīgas vietas var ērti redzēt arī pilsētvidē, sekojot Babyroom īpašajām spilgti oranžajām emblemām pie uzņēmumu un iestāžu durvīm.

  Īpašu paldies ceremonijā teica Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” pārstāvis Aigars Bolis Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam par tā pieejamību visiem mūsu sabiedrības locekļiem, neskatoties uz to, ka tā ir vēsturiska ēka un pielāgojumu veikšana prasa lielākas pūles.

  Labklājības ministrs Jānis Reirs norādīja, ka Latvijas nākotne ir drošās rokās, jo mums ir gan jauni un talantīgi cilvēki, gan vadītāji un uzņēmēji, kuriem rūp mūsu valsts nākotne, un galvenais - mums ir apņēmīgas ģimenes ar bērniem. “Īpaši liels paldies biedrībai šodien par to, ka viņi saka Paldies! Uzņēmējiem, kuri velta laiku un līdzekļus piedomādami par ērtībām, kuras ģimenes bez bērniem neievērotu. Babyroom.lv ir nozīmīgs solis ceļā uz iekļaujošāku un labāku Latviju.”

  Biedrības valdes locekle Anna Rozīte pauž patiesu prieku par lielo Labklājības ministrijas un Vides aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrijas atsaucību. “Gatavojoties balsošanai un pasākumam uzrunājām ministrijas ar lūgumu palīdzēt veicināt balsošanu. Liels bija mūsu pārsteigums un prieks saņemt pozitīvas atbildes un jautājumu - “Kā vēl varam palīdzēt?”. Saņemot šādus jautājumus no ministriju puses jūtam, ka tuvojamies mūsu mērķim - veicināt uzņēmēju izpratni par vecāku vajadzībām, veicināt ģimenēm draudzīgu vidi, kā arī atvieglot ģimeņu ar bērniem sadzīvi un padarīt Latviju par ģimenēm ar bērniem draudzīgāko valsti Eiropā. Mūsu darbs nav veltīgs un gandarījums par paveikto ir vēl lielāks.”


  Biedrība ceremonijā atklāja arī savu pilnveidoto mājaslapu www.BABYROOM.lv - digitālu rīku, kas vienkopus sniedz informāciju par ģimenēm draudzīgām vietām visā Latvijā un ir platforma, kurā satiekas gan vecāki, gan pakalpojumu sniedzēji. Atjaunotajā mājaslapā daudz ērtāk uzņēmēji un pakalpojumu sniedzēji var publicēt informāciju par ģimenēm būtiskām ērtībām (iekļūšanu ar ratiņiem vietā, pārtinamo virsmu pieejamību, bērnu barošanas krēsliņu un īpašu ēdienkaršu pieejamību u.c.) pakalpojumu sniegšanas vietā, kā arī informāciju par bērniem veltītiem pasākumiem aktuālajā kalendārā. Savukārt vecāki ar maziem bērniem ērti lietojamā kartē, kas izmantojama gan datorā, gan mobilajās ierīcēs, var veidot savu maršrutu pa Latviju, izpētot tuvumā esošās ģimenēm ar bērniem draudzīgās vietas. Jaunā mājas lapa  darbojas vairākās valodās, kas dod lielāku iespēju informēt arī Latvijas tūristus un viesus, un veicināt izpratni par Latviju kā ģimenēm draudzīgu valsti. Biedrība aicina gan uzņēmējus gan valsts un pašvaldību iestādes izmantot jaunās mājaslapas piedāvātās iespējas, informēt sabiedrību par bērniem būtiskām ērtībām un uzturēt dzīvu un aktīvu sarunu ar to sabiedrības daļu, kas rūpējas par maziem bērniem.

  Lielu paldies biedrība vēlas izteikt arī pārējiem mūsu sadarbības partneriem un atbalstītājiem apbalvošanas ceremonijas nodrošināšanā – SIA “Maxima Latvija”, “e-maxima.lv”, “Pufi Latvija”, “Mazo Ekspertu skola”, SIA "TZMO Latvija" ar zīmolu Bella Baby Happy, VEF kvartāla kamerzālei. Biedrība saka arī paldies www.babyroom.lv portāla redaktorei Sandrai, atjaunotās mājas lapas projektu vadītājam Jānim, biedrības grāmatvedim Arnoldam, biedrības dibinātājai Anetei un citiem, kas ik dienas motivē darboties.
 • Vadlīnijas Mazuļu aprūpes istabas ierīkošanai

  2016. gada 2. martā

  Biedrība Babyroom konsultējoties ar bērniem drošas vides speciālisti Madaru Brūveri no "Ģimenes Brīvdienas" un Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" vides pieejamības speciālistiem,

  ir apkopojusi ieteikumus sabiedriskām vietām, vadoties no ārvalstu pieredzes. Tie tiks periodiski papildināti. Dalāmies!

  Vadlīnijas Mazuļu aprūpes istabām.

  Mazuļu aprūpes istaba (Babycare room).

  Mazuļu aprūpes istabai jābūt universāli pieejamai. To labāk ierīkot ēkas pirmaja stāvā ar ielas līmeņa ieeju, pretējā gadījumā jābūt ērti pieejamam liftam. Jābūt skaidri saprotamām norādēm uz ēkas sienām un citām piemērotām zonām, kas norāda Mazuļu aprūpes istabas atrašanās vietu. Šai istabai jābūt ērti pieejamai ar bērnu ratiem un vizuāli akcentētai un apzīmētai ar mazuļu aprūpes zīmi. Tā kā krūts barošana ir šīs istabas pamatfunkcija, tad zīme ar piena pudeli nebūtu piemērota ieejas durvīm. Vēlams uz ieejas durvīm izvietot krūts barošanas un autiņu pārtīšanas simbolu. Uz durvīm var izvietot arī skaidru tekstu "Mazuļu aprūpes istaba"/ "Babycare Room".

  Barot mazuļus tualetē nav higiēniski. Mazuļu aprūpes istaba nevar būt daļa no kopējām tualetēm vai istaba koplietošanas tualetēs. Tai jābūt atsevišķai istabai. Ja tā ir izvietota tuvu tualetēm, tājā ir jāuztur īpaša tīrība, nodrošinot arī, ka netīrs gaiss no tualetēm nenonāk mazuļu aprūpes istabā.

  Istabai jābūt aicinošai, ģimenēm draudzīgai un drošai maziem bērniem. Tai jābūt higiēniskai ar viegli kopjamām virsmām un neslīdošu grīdas segumu. Telpas uzraugiem,  uzkopšanas personālam to regulāri jāparbauda, lai nodrošinātu drošību un higiēnu. Istabā jābūt labam apgaismojumam un ventilācijai. Nodrošinot patīkamu vidi mazuļa barošanai, īpaša uzmanība jāvērš uz istabas optimālu gaisa temperatūru (vismaz 24 C) un citām konkrētās ēkas veselības prasībām, ja tādas ir noteiktas.

   

  Pamatērtības.

  Mazuļu aprūpes istabā nepieciešamas šādas ērtības:

  - ērts krēsls / sols / dīvāns mazuļa barošanai (vai vairāki)

  - mazuļu autiņu pārtinamais galds/virsma ar apmali un ērti kopjamu mīksto matracīti (vai vairāki)

  - izlietne un šķidrās ziepes (vai vairākas). Ūdens krāns un šķidrās ziepes ieteicamas ar sensoru.

  - roku žāvēšana/ papīra dvieļu automāts (vai vairāki)

  - liela atkritumu tvertne ar aizveramu vāku, izlietotajām autiņbiksēm (vai vairākas)

  - karstā un aukstā ūdens padeve (pudeles barošanai)

  - drošības spogulis

   

  Papildus ērtības:

  - dezinfekcijas līdzeklis autiņu pārtīšanas galda matracītim / automāts

  - drēbju pakaramie blakus barošanas krēslam

  - neliels galdiņš blakus barošanas krēslam mātes personīgajām mantām vai krūts piena savākšanas iekārtai utt.

  - bezmaksas autiņbiksītes vai to automāts

   

  Ja telpas izmēri to atļauj, būtu ieteicams autiņu pārtīšnas virsmu ierīkot perpendikulāri sienai.

   

  Privātums.

  Ir ļoti būtiski ievērot ar krūti barojošas mātes privātumu. Ja telpas izmēri to atļauj, ir jāierīko īpaši atdalīta zona krūts barošanai Mazuļu aprūpes istabā. Vēlams to atzīmet ar īpašu zīmi "Krūts barošanas zona. Tikai sievietēm". Mazuļu aprūpes istabas ieejas durvīm nevajadzētu būt slēdzamām. Ja telpa ir ierobežota, ir jānodrošina vieta vismaz vienai barojošai māmiņai. Tādā gadījumā, zīme „Ieeja tikai sievietēm” jāizvieto uz Mazauļu aprūpes ieejas durvīm. Tādā gadījumā durvīm jābūt slēdzamām, bet ar iespēju tās atvērt no ārpuses ārkārtas situācijas gadījumā.

  Papildus privātumam , telpai jābūt brīvi pieejamai, bez traucējošām barjerām. Mazuļu aprūpes istabā ir jānodrošina pieejamība un brīvas manevrēšanas telpa cilvēkiem ar invaliditāti. Ņemot vērā šīs prasības, minimālā Mazuļu aprūpes istabas platība ir ~7,5 kv.m. (3,4m x 2,2m) istabai ar krūts barošanas slēgtu zonu un ~5 kv.m. (2,2 x 2,2 m) vienai barojošai mātei.

  Lielāka telpa jāatvēl, ja paredzēts to lietot vairākām mātēm vienlaicīgi. Ja paredzēts, ka to vienlaicīgi izmantos vairāk par vienu barojošu māti, istabai jābūt plašai, paredzot vairāk piemērotu ērtību, kā piemēram, krēsli/soli un mazuļu pārtinamās virsmas/galdi.

   

  Drošība

  Svarīgākais kritērijs piemērotas mazuļa pārtinamās vides izveidei, protams, ir drošība. Maksimāli jāizvairās no iespējas, ka bērns/zīdainis varētu noripot, nokrist zemē. Tādēļ ir jāievēro sekojošas prasības, kas jāņem vērā, iekārtojot mazuļu aprūpes vietu/istabu:

  -       Pārtinamās virsmas sānu un aizmugurējai malām jābūt uzlocītām vismaz 20 cm augstumā;

  -       Virsmai, kur bērns tiek pārtīts jābūt vismaz 55 cm platai, 72 cm garai (vēlamais izmērs – vismaz 70 x 80 cm)

  -       autiņu pārtīšanas galdam jābūt veidotam no ergonomiskiem, dabīgiem materiāliem, visiem stūriem jābūt noapaļotiem un virsmai jābūt polsterētai;

  -       ieteikums autiņu pārtīšanas virsmā/galdā integrēt arī izlietni ar iespēju noteikt maksimālo ūdens temperatūru, lai izbēgtu no applaucēšanās;

  -       sagatavot ziņojumus „Nekad neatstāt bērnu bez uzraudzības uz pārtināmās virsmas! Vienmēr ņemt bērnu līdzi!”

   

  Cilvēkiem ratiņkrēslā.

  Lai pielāgotu mazuļu pārtīšanas istabu arī cilvēkiem ratiņkrēslā, nepieciešams ievērot šādus papildus parametrus:

  -       Mazuļu pārtīšanas galda augstums - no grīdas līdz galda apakšai – 70 cm.

  -       Ja atlokāms pārtīšanas galds – lai var atvērt esot ratiņkrēslā – maksimālais krampīša/roktura augstums 150cm.

  -       Zem pārtīšanas virsmas nedrīkst atrasties nekādi šķēršļi, kas traucētu cilvēkam ratiņkrēslā pabraukt zem tā apakšā. Citādi izveidojas pārāk liela distance un galdu nevar izmantot.

  -       Virsmai jābūt vismaz 60 cm platai, lai var pabraukt apakšā.

  -       Manevrēšanas laukums - ~ 120cm x 100cm ( tukšais laukums pa vidu). 100 cm pa labi un pa kreisi. 120cm priekšā un aizmugurē.

  -       Pakaramais  - drēbēm, somai – 130cm augstumā

   

   

   

   

 • "Kuš! Netraucē!" DISKUSIJA PAR KULTŪRAS ORGANIZĀCIJU ATVĒRTĪBU BĒRNU AUDITORIJAI

  2016. gada 23. februārī

  Biedrība Babyroom piedalījās diskusijā "Kuš! Netraucē!" Dalāmies ar kopsavilkumu!

  DISKUSIJA "Kuš! Netraucē!" PAR KULTŪRAS ORGANIZĀCIJU ATVĒRTĪBU BĒRNU AUDITORIJAI RĪKOJA BIEDRĪBA “CULTURELAB” SADARBĪBĀ AR LATVIJAS NACIONĀLO KULTŪRAS CENTRU 2016. GADA 11. FEBRUĀRĪ LATVIJAS NACIONĀLAJĀ KULTŪRAS CENTRĀ  

  Kopsavilkums.

  Diskusijā izkristalizējās, ka ir piecas  galvenās iesaistītās puses – bērni, kultūras organizācijas, vecāki, izglītības iestādes un kultūrpolitikas veidotāji.   
  Visi iesaistītie arī piedalījās diskusijā, kuras laikā iezīmējās katras puses “jūtīgie jautājumi”. Arī zināmas galējības uzskatos par bērnam atvēlētās brīvības apjomu un kultūras organizāciju vēlmi pēc kārtības un disciplīnas. No šo piecu spēlētāju ieinteresētības, iesaistes, atbalsta un atsaucības ir atkarīga veiksmīga kultūras pasākuma, kas domāts bērnu auditorijai, norise.   
  Veidojot kultūras piedāvājumu bērnu auditorijai, ir svarīgi atbildēt uz jautājumiem “kas ir bērns?” Un “kāds ir bērns?”, jo bērnu auditorijai ir atšķirīga no pieaugušajiem pasaules uztvere, jau sākot no tīri fiziskām atšķirībām, kā arī ir citas prasības iesaistei, uzmanības noturēšanai u.tml.  Tāpat – nepieciešams skaidri nošķirt, kas ir kultūras pasākumi bērniem, kas ir izglītojošie pasākumi un kas ir līdzdalības pasākumi – katram no tiem ir atšķirīgi uzdevumi un norise. Svarīgi arī bērniem šo atšķirību mācīt – kad ir jāsēž mierīgi un klusu jāvēro mākslinieku priekšnesums un kad var  just skaļi līdzi un izteikt viedokli. Pastāv ļoti liela atšķirība starp muzeja apmeklējumu un teātra izrādes vai klasiskās mūzikas koncerta apmeklējumu. Izskanēja arī viedoklis, ka kultūras organizācijas, cenšoties būt mūsdienīgas, dažkārt nevietā provocē bērnus līdzdarboties vai izteikt viedokli, pēc tam nespējot panākt bērnu uzmanību tālākajā pasākuma gaitā.   
  Kultūras piedāvājumam ir jābūt kvalitatīvam, veidotam ar cieņu pret bērnu auditoriju, kultūras organizācijām jāveido sadarbība ar visām iesaistītajām pusēm un jāpārdomā, vai un kā iesaistīt bērnus kultūras pasākuma vai organizācijas apmeklējuma laikā. Tāpat jācenšas definēt precīza mērķauditorija un pasākumi jāveido atbilstoši  dažādām bērnu vecumgrupām: maziem bērniem, tīņiem, jauniešiem.   
  Kultūras organizācijai jāņem vērā, ka apmeklējumu veido dažādu faktoru komplekss – arī dusmīgas garderobistes vai zāles uzraudzes, pārāk augstas cenas kafejnīcā, ieejas biļešu cenu pieejamība lielākai ģimenei, u.tml. Piemēram, apmeklējot muzejus, pietrūkst skaidras un labvēlīgas norādes bērna acu augstumā, bērniem netiek nodrošināta iespēja redzēt eksponātus, jo tie ir krietni virs bērnu acu augstuma, bet iespēju pakāpties nav. Skatoties no daudzbērnu vecāka viedokļa, izstādes apmeklējums nereti izvēršas par nopietnu fizisku treniņu, cilājot bērnus pie eksponātiem. Saprotama ir bērnu interese aizskart lietas, tomēr gadījumos, kad tas nav vēlams, izstādes veidotājiem jāmeklē risinājums, lai priekšmetus nevarētu aizskart.  
  Kultūras organizāciju un kultūrpolitikas veidotāju atbildība ir nodrošināt lielāku skaitu kvalitatīvu kultūras produktu tapšanu un to regulāru pieejamību ģimenēm – gan ģeogrāfiski, gan cenas ziņā. Pasākumi bērnu auditorijai pamatā ir centralizēti Rīgā un reģionu centros, jāsekmē to pieejamība ģimenēm tālākos novados. Pretējā gadījumā šo tirgus nišu ieņem komerciāli orientēti vai kvalitātes ziņā apšaubāmi kultūras pasākumi. Bet bērna satikšanās ar nekvalitatīvu kultūras pasākumu var atstāt neizdzēšamas sekas, jo tā veido pirmo (un iespējams – vienīgo) pieredzi saskarē ar kultūru. Kultūrpolitikas veidotāju atbildība ir nodrošināt nākotnes kultūras auditorijas veidošanu.  
          

 • Invalīdu apvenība Apeirons pasniedz balvas vides pieejamības veicinātājiem

  2015. gada 1. decembrī
   

   

  Svinīgā ceremonijā invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons pasniedza balvas fiziskām personām un uzņēmumiem par to ieguldījumu vides pieejamības veicināšanā. Tāpat, turpinot ierasto tradīciju, apvienība nosauca arī 2015. gada humānāko ēku, pasniedzot Zelta kruķi.

  Apeirons balva tika pasniegta 7 dažādās kategorijās, kur katra no tām ir pateicība par ieguldīto darbu konkrētā jomā vides pieejamības veicināšanāApeirons balva par “Izturību un modrību” pasniegta Rēzeknes iedzīvotājam Dainim Pīrāgam, kas ir aktīvs sabiedriskais darbinieks, un piedalās nevalstisko organizāciju aktivitātēs, turklāt ir konsultējis gandrīz visus sabiedrisko ēku projektus pilsētā, lai padarītu tās pieejamas cilvēkiem ar invaliditātiPateicību par “Atbildīgu attieksmi” saņēma Latvijas valsts meži, kas pējas ne vien par dabu un dzīvniekiem, bet arī vienmēr atceras arī par pieejamu vidi cilvēkiemveidojot ugunskura vietas, atpūtas laukumus, laivu piestātnes un apskates objektusApeirons balvu par “Soli priekšā” pasniedza Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD), ko apvienība atzīmē kā uzņēmumu, kur visas no CSDD filiālēm ir ērti un viegli pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti.

  Balvu par “Cilvēcisku pieeju” saņēma Rimi Latvia. “Par Rimi var teikt – patiesi sociāli atbildīgs uzņēmums, par ko liecina ne vien personāla politika (vairāk nekā simts nodarbināti cilvēki ar invaliditāti), bet arī īpašas kases cilvēkiem ar invaliditāti, grūtniecēm un māmiņām,” komentē Invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons valdes priekšsēdētājs Ivars BalodisNeliela tējnīca kreisajā Daugavas krastā – Matērija, saņēma Apeirons balvu par oriģinālo risināju vides pieejamības risinājumu, vecā kokā ēkā izveidojot ar roku darbināmu pacēlāju cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Savukārt ilggadējās Apeironssadarbības partneris biedrība Babyroom pasniedza speciālbalvu Rīgas zooloģiskajam dārzam. “Šis ir viens no labajiem piemēriem, kā uzņēmumā tiek mērķtiecīgi ieviestas Universāla dizaina prasības. Katru gadu viens vai vairāki zooloģiskā dārza objekti tiek uzlaboti un labiekārtoti, padomājot gan par cilvēkiem ar invaliditāti, gan par senioriem, gan maziem bērniem un vecākiem ar bērnu ratiņiem. Uzņēmums tam pieiet ar izpratni, un konsultējoties gan ar Apeironsgan Babyroom,” stāsta Babyroom pārstāve Laura Bluša

  Līdz ar balvu pasniegšanu, akcentējot labos piemērus, vēlamies pierādīt, ka vides pieejamība nav ekstra, bet nepieciešamība ir svarīga 80% iedzīvotāju – ne vien cilvēkiem ar invaliditāti, bet arī senioriem un māmiņām ar bērnu ratiem, un būtiski ietekmē ikdienu, tostarp iespēju būt pastāvīgiem.Mums ir liels prieks par jau esošajiem labās prakses piemēriem, taču ceram, ka turpmākajos gados tādu kļūs arvien vairāk, atzīst Ivars Balodis.

  Par 2015. gada humānāko ēku atzīta Latvija universitātes Dabaszinātņu centrs Torņakalnā. Zelta kruķis šajā nominācijā tiek pasniegts jaunuzceltai ēkai, kas atbilst visām linkuma prasībām vides pieejamības jomā. Izglītībai ir nozīme un tai ir izšķiroša nozīme cilvēku ar invaliditāti dzīvē. Izglītots cilvēks ir apbruņots ar visu nepieciešamo nopietnai, patstāvīgai dzīvei, un Latvijas Universitāte ir radījusi brīnišķīgu Universālā dizaina piemēru Latvijā - tā vietā, lai speciāli veidot atsevišķus elementus cilvēkiem ar “īpašām” vajadzībām, tika radīta ēka, kas ir pieejama ikvienam, lai katrs ienākot šajā ēkā, jūtās pilnvērtīgs un līdzvērtīgs. Tas, ko mēs cenšamies panākt, ir, lai cilvēki arvien vairāk domā nevis par esošo ēku pielāgošanu, bet par jauno ēku būvēšanu, kas ir pieejama un draudzīga ikvienam – gan cilvēkam ar invaliditāti, gan sirmgalvjiem, gan jaunajām māmiņām ar bērnu ratiem,” stāsta Invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

  Pilnībā un daļēji pieejamie vides objekti – ēdināšanas, kultūras, medicīnas, sabiedriskās iestādes, valsts un pašvaldību institūcijas, transporta pakalpojumi un citi ir apkopoti pirmajā vides pieejamības mobilajā aplikācijā Mapeirons, kas pieejama mājas lapā www.mapeirons.lv , Google Play un AppStore. Plašāka informācija Mapeirons mājaslapā www.mapeirons.lv

   

   

 • Valsts svētku nedēļā daudzbērnu ģimenēm braucieni pasažieru vilcienā par puscenu

  2015. gada 16. novembrī

  AS „Pasažieru vilciens” (PV) no 16. līdz 22.novembrim daudzbērnu ģimenēm piedāvā iespēju iegādāties vienreizējās braukšanas biļetes ar 50% atlaidi.

  Atlaides braucieniem ir iecerētas kā dāvana PV klientiem Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienā, kā arī lai popularizētu PV pakalpojumus un aicinātu Latvijas iedzīvotājus aktīvāk izmatot vilcienu pasažieru satiksmi.

  Tāpat ar šo akciju vēlamies atgādināt, ka vilcieni ir ātrākais, ērtākais un lētākais pārvietošanās veids.

  Lai iegādātos biļeti ar svētku nedēļas atlaidi jāuzrāda pase, kurā norādīti bērni, vai Latvijas Goda ģimenes apliecību kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

   

  ·         50% atlaide tiek piemērota visai ģimenei (mamma; tētis un bērni) kādam no vecākiem uzrādot pasi ar ierakstītiem bērnu vārdiem (vai uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību + personu apliecinošu dokumentu).

  ·         50% atlaide tiek piemērota  arī bērniem uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību kopā ar dokumentu (skolēna apliecību; ISIC u.c.)

  ·         50% atlaidi var izmantot arī tikai pieaugušais (mamma vai tētis) uzrādot pasi vai Latvijas Goda ģimenes apliecību + personu apliecinošu dokumentu.

   

  Ja nav Latvijas Goda ģimenes apliecības, tad pasē jābūt minētiem vismaz 3 bērniem līdz 18 gadu vecumam.

   

  Papildu atlaidēm piedāvājam apmeklēt Dzelzceļa muzejus Rīgā un Jelgavā. Ar VAS „Latvijas dzelzceļš” atbalstu svētku nedēļā uzrādot daudzbērnu ģimenes vilciena biļeti ieeja muzejos bez maksas.

   

  Šī ir pirmā, bet nebūt ne pēdējā reize, kad PV piedāvā braukšanas maksas atvieglojumus noteiktā laika posmā, konkrētām pasažieru grupām. Arī nākotnē pasažierus gaida patīkami pārsteigumi vilcienos un braukšanas maksas atlaides.

   

  Sekojiet informācijai PV mājas lapā, twitter, facebook kā arī masu saziņas līdzekļos.

   

 • T/C "Domina Shopping" saņem ģimenēm draudzīgas vietas emblēmu.

  2015. gada 30. oktobrī

  29. oktobrī Biedrība Babyroom, Lauras Blušas personā, pasniedza T/C "Domina Shopping" ģimenēm draudzīgas vietas emblēmu un pateicības rakstu. Tirdzniecības centrs ir ļoti iecienīts jauno vecāku vidū, jo tas ir ērti pieejams ar bērnu ratiem, vairākas ēdināšanas vietas piemērotas apmeklējumam ar mazu bērnu - pieejami bērnu barošanas krēsliņi, piemērota ēdienkarte un pat rotaļu štūris, kā piemēram, restorānā "Vairāk saules" un "Čili Pica". Centrā pieejama arī māmiņu istaba, kur ērti pārtīt mazulim autiņus. Māmiņu istaba pieejama arī bērnu preču veikalā "Mothercare", kur ērti arī mazuli pabarot klusā un mājīgā vidē.

  Īpašs notikums jaunajiem un topošajiem vecākiem ir "Gaidību ceturtdienas", kas pulcē daudz interesentu. Tajās tiek aicināti speciālisti no dažādām nozarēm - psihologi, medicīnas darbinieki, dzemdību speciālisti utt. Sekojiet programmai http://www.domina-shopping.lv/gaidibu4dienas/lv/sections/sakums

 • Riga International Film festival Kids Weekend

  2015. gada 11. oktobrī
  a:4:{s:2:"lv";s:18047:"
   

   Ģimenes filmu programma KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS 

   

  Kino apmeklējumam bērnībā allaž ir jābūt priekpilnam piedzīvojumam. Lai šo skaisto pieredzi izbaudītu ģimenes lokā, Rīgas Starptautiskais kino festivāls 17. un 18. oktobrī aicina apmeklēt bērnu filmu un pasākumu programmu KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS. 

   

  KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENU ietvaros divu dienu garumā būs skatāmi Ziemeļvalstu, Igaunijas un Latvijas jaunākie kinodarbi, tostarp iemīļoto animācijas filmu cikla Lupatiņi pirmizrāde. Jaunie skatītāji, kurus Lupatiņi vai citu animēto filmu varoņi būs iedvesmojuši, varēs iemēģināt roku filmu veidošanā, piedaloties animācijas darbnīcās — tās vadīs Riga IFF draugi, studijas Multenkulten talantīgie animatori. Animācijas darbnīcas notiks divas dienas (17. un 18. oktobrī) no plkst. 12.00 līdz 16.00 (sestdien, 17.oktobrī, pašiem jaunākajiem kinoskatītājiem, svētdien, 18. Oktobrī, – bērniem vecumā no 7 līdz 14 gadiem).

   

  Divu dienu laikā izrādītā filmu programma ir tapusi atkārtotā sadarbībā ar Norvēģijas lielākā bērnu kino festivāla — Kristiansandas Starptautiskā Bērnu filmu festivāla — atbalstu un pieredzējušo kuratoru padomiem, atspoguļojot jaunākos reģiona darbus bērniem. Tā, piemēram, norvēģu ģimenes piedzīvojumu drāma Operācija “Arktika” KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENU laikā nonāk pie skatītājiem arī savā “dzimtenē” Norvēģijā. Savukārt igauņu ģimenes filma Zupas pilsētas slepenā biedrība ir kaimiņzemes “rekordiste” — tā ir otrs skatītākais kinodarbs Igaunijā pēdējo 20 gadu laikā.

   

  Apzinoties un novērtējot arī labas maltītes nozīmi, Riga IFF aicina līdz ar kinoapmeklējumu baudīt vēlas brokastis turpat kinoteātrī — restorānā TINTO un cafe FILM NOIR no plkst. 11:00 līdz 16:30.

   

  17. oktobraKIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENUpirmās dienas noslēgumā interesenti, īpaši vecāki un pedagogi, būs gaidīti klausīties un piedalīties diskusijā Bērnu kino: žanrs un izglītība — tajā aplūkosim Jāņa Norda filmasMammu, es tevi mīlu panākumus, ģimenes filmu žanru un iespēju to izmantot kā izglītības instrumentu.

   

  KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS filmas unseansu laiki:

   

  Operācija “Arktika”/ Operation Arctic (2014), rež. Grēte Būe - Vāla (Norvēģija)

  Norvēģu režisores Grētes Būes-Vālas debijas filma izcili iemieso Skandināvijas ģimenes kino esenci: aizraujoša piedzīvojuma veidā vēstīt par jaunākajai paaudzei būtiskām tēmām — atbildību pret apkārtējiem, īpaši ģimeni, spēju saprasties un būt godīgam. Režisores gleznaini uzņemtais kinodarbs skatītāju ved neticamā piedzīvojumā uz pašiem Norvēģijas ziemeļiem — tur, nevilšus iekāpjot nepareizajā lidmašīnā, nokļūst divas māsas ar brāli. Viņus gaida elpu aizraujošiem atklājumiem un negaidītām briesmām pilns piedzīvojums. (No 11 gadu vecuma)

  Splendid Palace Lielajā zālē  17/10. pl. 13:00; 18/10. pl. 15:00 

  Filmas treileris: https://youtu.be/IDMFGIzaE6o

   

  Zēns zelta biksēs / The Boy with the Golden Pants (2014), rež. Ella Lemhāgena (Zviedrija)

  Pazīstamā zviedru rakstnieka Maksa Lundgrēna bērnu romāns, savulaik pārtapis Ziemeļvalstīs iemīļotā televīzijas seriālā, tagad iedzīvināts filmā, ir aizraujošs stāsts, uzspicēts intriģējoša piedzīvojumu kino veidolā. Filmas galvenā varoņa Matsa rokās nonāk neparasts atradums — viņš uziet bikses, kuru kabatās esošā nauda ir neizsīkstoša. Taču kamēr Matss priecājas par atradumu, pērkot visu, ko sirds jelkad kārojusi, viņš vēl nezina, ka zelta bikšu pāri alkst atrast kādi bīstami spēki. (No 11 gadu vecuma)

  Splendid Palace Mazajā zālē 18/10. pl. 12:00 

  Filmas treileris: https://youtu.be/chpihrX9EzQ

   

  Zupas pilsētas slepenā biedrība / Secret Society of Souptown (2015), rež. Marguss Paju (Igaunija)

  Desmitgadīgā Marī ir pārliecināta, ka vecāku darbs tiem ir svarīgāks par viņu — par laimi viņai ir lielisks vectētiņš — profesors, kuram piemīt tāds pat atklājēja gars kā Marī. Savukārt Mari, kopā ar draugiem bauda piedzīvojumu pilnu vasaru, līdz brīdim, kad pilsētu pārņem noslēpumaina slimība — visi pieaugušie sāk uzvesties kā bērni. Slimības sekas ir draudošas un Marī uzņemas rast risinājumu. — Igauņu režisora Margusa Paju jauneklīgā debijas filma ir nepiespiestas atmosfēras caurstrāvots, aizraujošs piedzīvojums, kas kopš pirmizrādes pavasarī Igaunijā ir kļuvusi par kaimiņvalsts visu laiku skatītāko ģimenes filmu. (No 7 gadu vecuma)

  Splendid Palace Lielajā zālē 17/10. pl. 15:00; Splendid Palace Mazajā zālē 18/10. pl. 16:30

  Filmas treileris: https://youtu.be/711utcGp3kM

   

   

  Studijas Atom Art animācijas filmu seanss

  2011. gadā studijas AtomArt aizsāktā animācijas īsfilmu sērija Lupatiņi šajā salīdzinoši neilgajā četru gadu laika sprīdī ir kļuvusi gluži vai par bērnu kino žanra klasiku kā vietējā mērogā, tā aiz Latvijas robežām. Sirsnīgie, animācijā iedzīvinātie Lupatiņu varoņi izzina pasauli tāpat kā to “vienaudži” — paši jaunākie kino skatītāji. Šogad Riga IFF ir liecinieki Lupatiņu jaunākajiem piedzīvojumiem — festivāla laikā pirmizrādi piedzīvos četras jaunas filmas. Tajās Lupatiņi mācās rūpēties par draugiem, būvēt māju, kārtot istabu unrotaļāties.

  Seansā izrādītās filmas: Kā Lupatiņi precējās, Kā Lupatiņi veseļojās, Kā Lupatiņi būvēja māju, Kā Lupatiņi Slēpās, Kā Lupatiņi kārtoja māju (rež. Edmunds Jansons). (Pirmsskolas vecuma bērniem)

  Splendid Palace Lielajā zālē 17/10. pl. 12:00 

   

  Animācijas īsfilmu seanss

  Jaunākās Lupatiņu animācijas īsfilmas, apvienotas seansā ar Norvēģijas un Zviedrijas animācijas īsfilmām:

   

  Ja nu… (2014), rež. Linda Hambeka, Marika Heidebeka (Zviedrija)

  Animācijas filmā iedzīvināti bērnu dzejoļi, kas dzīvnieku tēlos stāsta par draudzību starp lielajiem un mazajiem un viņu kopīgajiem piedzīvojumiem. Par to, kā būtu, ja es būtu sikspārnis un tu – mans sikspārnēns, tu – blusiņa un es – lielā blusa.

  Filmas pamatā – Zviedrijā bērnu iemīļota dzejas grāmata (autore un ilustratore Lēna Šēberga), un tās skaņu celiņā – “The Cardigans” solistes Ninas Pēršones iedziedātas dziesmas.

  Animācijas treileris: https://youtu.be/IuxihPod9ho

   

  Rītputniņa un Murkšķa ziemas brīvdienas / (2014), rež. Anete Seugestāda Hellande (Norvēģija)

  Ko lai Matilde iesāk, kad vasarā līst un viņai jāpaliek istabā? Būtu ziema, lietus vietā jauki snigtu. Matildes sapni par tūlītējām ziemas brīvdienām spēj piepildīt vienīgi viņas mazie iedomu draugi – un kur gan citur kā ledusskapja saldētavā.

  Splendid Palace Lielajā zālē 18/10. pl. 11:00 (Pirmsskolas vecuma bērniem)

  Animācijas treileris: https://youtu.be/3jFHUcI1cic

   

  Diskusija Bērnu kino: žanrs un izglītība

  Cafe Film Noir (Splendid Palace pagrabstāvā) 17. oktobrīplkst. 17:30 - 18:30 (auditorijas jautājumi līdz plkst. 19:00). 

  Iepriekšēja pieteikšanās diskusijai, sūtot e-pastu uz info@rigaiff.lv.

  NB! Diskusija notiks angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

   

  Biļešu cenas uz KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS filmu seansiem:

  ● biļetes cena 1 personai: EUR 4,00
  ● biļetes cena 1 personai, uzrādot 3+ Ģimenes karti: EUR 3,00
  ● ģimenes biļete 4 personām: EUR 12,00
  ● biļetes cena skolēniem, studentiem un pensionāriem (uzrādot apliecību): EUR 3,00
  ● bērniem ar invaliditāti (uzrādot apliecību): bez maksas
  ● bērniem līdz 3 gadu vecumam (neaizņemot atsevišķu sēdvietu): bez maksas

   

  Filmu apraksti un seansu laiki pieejami šeit: KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS

   

  Biļetes k/t Splendid Palace kasē, Biļešu Serviss kasēs uninternetā.

   

  Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 15. līdz 25. oktobrim ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu, sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienību un Latvijas Kinoproducentu asociāciju. 

  Šobrīd izziņotās filmas un festivāla dažādās programmas publicētas festivāla mājaslapā rigaiff.lv, par jaunāko var uzzināt, arī apmeklējot Riga IFF šķirkļus Facebook (fb.me/rigaiff), Twitter (twitter.com/rigaiff) un Instagram (instagram.com/riga_iff) vietnēs. 

   

  Programma KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS tapusi ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta (EEZ) programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšanas un atjaunināšana” atbalstu, īstenojot projektu “Filmu programmas apmaiņa starp Rīgas Starptautisko kino festivālu un Kristiansandas Starptautisko bērnu filmu festivālu”.

   

  ";s:2:"en";s:18047:"
   

   Ģimenes filmu programma KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS 

   

  Kino apmeklējumam bērnībā allaž ir jābūt priekpilnam piedzīvojumam. Lai šo skaisto pieredzi izbaudītu ģimenes lokā, Rīgas Starptautiskais kino festivāls 17. un 18. oktobrī aicina apmeklēt bērnu filmu un pasākumu programmu KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS. 

   

  KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENU ietvaros divu dienu garumā būs skatāmi Ziemeļvalstu, Igaunijas un Latvijas jaunākie kinodarbi, tostarp iemīļoto animācijas filmu cikla Lupatiņi pirmizrāde. Jaunie skatītāji, kurus Lupatiņi vai citu animēto filmu varoņi būs iedvesmojuši, varēs iemēģināt roku filmu veidošanā, piedaloties animācijas darbnīcās — tās vadīs Riga IFF draugi, studijas Multenkulten talantīgie animatori. Animācijas darbnīcas notiks divas dienas (17. un 18. oktobrī) no plkst. 12.00 līdz 16.00 (sestdien, 17.oktobrī, pašiem jaunākajiem kinoskatītājiem, svētdien, 18. Oktobrī, – bērniem vecumā no 7 līdz 14 gadiem).

   

  Divu dienu laikā izrādītā filmu programma ir tapusi atkārtotā sadarbībā ar Norvēģijas lielākā bērnu kino festivāla — Kristiansandas Starptautiskā Bērnu filmu festivāla — atbalstu un pieredzējušo kuratoru padomiem, atspoguļojot jaunākos reģiona darbus bērniem. Tā, piemēram, norvēģu ģimenes piedzīvojumu drāma Operācija “Arktika” KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENU laikā nonāk pie skatītājiem arī savā “dzimtenē” Norvēģijā. Savukārt igauņu ģimenes filma Zupas pilsētas slepenā biedrība ir kaimiņzemes “rekordiste” — tā ir otrs skatītākais kinodarbs Igaunijā pēdējo 20 gadu laikā.

   

  Apzinoties un novērtējot arī labas maltītes nozīmi, Riga IFF aicina līdz ar kinoapmeklējumu baudīt vēlas brokastis turpat kinoteātrī — restorānā TINTO un cafe FILM NOIR no plkst. 11:00 līdz 16:30.

   

  17. oktobraKIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENUpirmās dienas noslēgumā interesenti, īpaši vecāki un pedagogi, būs gaidīti klausīties un piedalīties diskusijā Bērnu kino: žanrs un izglītība — tajā aplūkosim Jāņa Norda filmasMammu, es tevi mīlu panākumus, ģimenes filmu žanru un iespēju to izmantot kā izglītības instrumentu.

   

  KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS filmas unseansu laiki:

   

  Operācija “Arktika”/ Operation Arctic (2014), rež. Grēte Būe - Vāla (Norvēģija)

  Norvēģu režisores Grētes Būes-Vālas debijas filma izcili iemieso Skandināvijas ģimenes kino esenci: aizraujoša piedzīvojuma veidā vēstīt par jaunākajai paaudzei būtiskām tēmām — atbildību pret apkārtējiem, īpaši ģimeni, spēju saprasties un būt godīgam. Režisores gleznaini uzņemtais kinodarbs skatītāju ved neticamā piedzīvojumā uz pašiem Norvēģijas ziemeļiem — tur, nevilšus iekāpjot nepareizajā lidmašīnā, nokļūst divas māsas ar brāli. Viņus gaida elpu aizraujošiem atklājumiem un negaidītām briesmām pilns piedzīvojums. (No 11 gadu vecuma)

  Splendid Palace Lielajā zālē  17/10. pl. 13:00; 18/10. pl. 15:00 

  Filmas treileris: https://youtu.be/IDMFGIzaE6o

   

  Zēns zelta biksēs / The Boy with the Golden Pants (2014), rež. Ella Lemhāgena (Zviedrija)

  Pazīstamā zviedru rakstnieka Maksa Lundgrēna bērnu romāns, savulaik pārtapis Ziemeļvalstīs iemīļotā televīzijas seriālā, tagad iedzīvināts filmā, ir aizraujošs stāsts, uzspicēts intriģējoša piedzīvojumu kino veidolā. Filmas galvenā varoņa Matsa rokās nonāk neparasts atradums — viņš uziet bikses, kuru kabatās esošā nauda ir neizsīkstoša. Taču kamēr Matss priecājas par atradumu, pērkot visu, ko sirds jelkad kārojusi, viņš vēl nezina, ka zelta bikšu pāri alkst atrast kādi bīstami spēki. (No 11 gadu vecuma)

  Splendid Palace Mazajā zālē 18/10. pl. 12:00 

  Filmas treileris: https://youtu.be/chpihrX9EzQ

   

  Zupas pilsētas slepenā biedrība / Secret Society of Souptown (2015), rež. Marguss Paju (Igaunija)

  Desmitgadīgā Marī ir pārliecināta, ka vecāku darbs tiem ir svarīgāks par viņu — par laimi viņai ir lielisks vectētiņš — profesors, kuram piemīt tāds pat atklājēja gars kā Marī. Savukārt Mari, kopā ar draugiem bauda piedzīvojumu pilnu vasaru, līdz brīdim, kad pilsētu pārņem noslēpumaina slimība — visi pieaugušie sāk uzvesties kā bērni. Slimības sekas ir draudošas un Marī uzņemas rast risinājumu. — Igauņu režisora Margusa Paju jauneklīgā debijas filma ir nepiespiestas atmosfēras caurstrāvots, aizraujošs piedzīvojums, kas kopš pirmizrādes pavasarī Igaunijā ir kļuvusi par kaimiņvalsts visu laiku skatītāko ģimenes filmu. (No 7 gadu vecuma)

  Splendid Palace Lielajā zālē 17/10. pl. 15:00; Splendid Palace Mazajā zālē 18/10. pl. 16:30

  Filmas treileris: https://youtu.be/711utcGp3kM

   

   

  Studijas Atom Art animācijas filmu seanss

  2011. gadā studijas AtomArt aizsāktā animācijas īsfilmu sērija Lupatiņi šajā salīdzinoši neilgajā četru gadu laika sprīdī ir kļuvusi gluži vai par bērnu kino žanra klasiku kā vietējā mērogā, tā aiz Latvijas robežām. Sirsnīgie, animācijā iedzīvinātie Lupatiņu varoņi izzina pasauli tāpat kā to “vienaudži” — paši jaunākie kino skatītāji. Šogad Riga IFF ir liecinieki Lupatiņu jaunākajiem piedzīvojumiem — festivāla laikā pirmizrādi piedzīvos četras jaunas filmas. Tajās Lupatiņi mācās rūpēties par draugiem, būvēt māju, kārtot istabu unrotaļāties.

  Seansā izrādītās filmas: Kā Lupatiņi precējās, Kā Lupatiņi veseļojās, Kā Lupatiņi būvēja māju, Kā Lupatiņi Slēpās, Kā Lupatiņi kārtoja māju (rež. Edmunds Jansons). (Pirmsskolas vecuma bērniem)

  Splendid Palace Lielajā zālē 17/10. pl. 12:00 

   

  Animācijas īsfilmu seanss

  Jaunākās Lupatiņu animācijas īsfilmas, apvienotas seansā ar Norvēģijas un Zviedrijas animācijas īsfilmām:

   

  Ja nu… (2014), rež. Linda Hambeka, Marika Heidebeka (Zviedrija)

  Animācijas filmā iedzīvināti bērnu dzejoļi, kas dzīvnieku tēlos stāsta par draudzību starp lielajiem un mazajiem un viņu kopīgajiem piedzīvojumiem. Par to, kā būtu, ja es būtu sikspārnis un tu – mans sikspārnēns, tu – blusiņa un es – lielā blusa.

  Filmas pamatā – Zviedrijā bērnu iemīļota dzejas grāmata (autore un ilustratore Lēna Šēberga), un tās skaņu celiņā – “The Cardigans” solistes Ninas Pēršones iedziedātas dziesmas.

  Animācijas treileris: https://youtu.be/IuxihPod9ho

   

  Rītputniņa un Murkšķa ziemas brīvdienas / (2014), rež. Anete Seugestāda Hellande (Norvēģija)

  Ko lai Matilde iesāk, kad vasarā līst un viņai jāpaliek istabā? Būtu ziema, lietus vietā jauki snigtu. Matildes sapni par tūlītējām ziemas brīvdienām spēj piepildīt vienīgi viņas mazie iedomu draugi – un kur gan citur kā ledusskapja saldētavā.

  Splendid Palace Lielajā zālē 18/10. pl. 11:00 (Pirmsskolas vecuma bērniem)

  Animācijas treileris: https://youtu.be/3jFHUcI1cic

   

  Diskusija Bērnu kino: žanrs un izglītība

  Cafe Film Noir (Splendid Palace pagrabstāvā) 17. oktobrīplkst. 17:30 - 18:30 (auditorijas jautājumi līdz plkst. 19:00). 

  Iepriekšēja pieteikšanās diskusijai, sūtot e-pastu uz info@rigaiff.lv.

  NB! Diskusija notiks angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

   

  Biļešu cenas uz KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS filmu seansiem:

  ● biļetes cena 1 personai: EUR 4,00
  ● biļetes cena 1 personai, uzrādot 3+ Ģimenes karti: EUR 3,00
  ● ģimenes biļete 4 personām: EUR 12,00
  ● biļetes cena skolēniem, studentiem un pensionāriem (uzrādot apliecību): EUR 3,00
  ● bērniem ar invaliditāti (uzrādot apliecību): bez maksas
  ● bērniem līdz 3 gadu vecumam (neaizņemot atsevišķu sēdvietu): bez maksas

   

  Filmu apraksti un seansu laiki pieejami šeit: KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS

   

  Biļetes k/t Splendid Palace kasē, Biļešu Serviss kasēs uninternetā.

   

  Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 15. līdz 25. oktobrim ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu, sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienību un Latvijas Kinoproducentu asociāciju. 

  Šobrīd izziņotās filmas un festivāla dažādās programmas publicētas festivāla mājaslapā rigaiff.lv, par jaunāko var uzzināt, arī apmeklējot Riga IFF šķirkļus Facebook (fb.me/rigaiff), Twitter (twitter.com/rigaiff) un Instagram (instagram.com/riga_iff) vietnēs. 

   

  Programma KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS tapusi ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta (EEZ) programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšanas un atjaunināšana” atbalstu, īstenojot projektu “Filmu programmas apmaiņa starp Rīgas Starptautisko kino festivālu un Kristiansandas Starptautisko bērnu filmu festivālu”.

   

  ";s:2:"ru";s:18047:"
   

   Ģimenes filmu programma KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS 

   

  Kino apmeklējumam bērnībā allaž ir jābūt priekpilnam piedzīvojumam. Lai šo skaisto pieredzi izbaudītu ģimenes lokā, Rīgas Starptautiskais kino festivāls 17. un 18. oktobrī aicina apmeklēt bērnu filmu un pasākumu programmu KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS. 

   

  KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENU ietvaros divu dienu garumā būs skatāmi Ziemeļvalstu, Igaunijas un Latvijas jaunākie kinodarbi, tostarp iemīļoto animācijas filmu cikla Lupatiņi pirmizrāde. Jaunie skatītāji, kurus Lupatiņi vai citu animēto filmu varoņi būs iedvesmojuši, varēs iemēģināt roku filmu veidošanā, piedaloties animācijas darbnīcās — tās vadīs Riga IFF draugi, studijas Multenkulten talantīgie animatori. Animācijas darbnīcas notiks divas dienas (17. un 18. oktobrī) no plkst. 12.00 līdz 16.00 (sestdien, 17.oktobrī, pašiem jaunākajiem kinoskatītājiem, svētdien, 18. Oktobrī, – bērniem vecumā no 7 līdz 14 gadiem).

   

  Divu dienu laikā izrādītā filmu programma ir tapusi atkārtotā sadarbībā ar Norvēģijas lielākā bērnu kino festivāla — Kristiansandas Starptautiskā Bērnu filmu festivāla — atbalstu un pieredzējušo kuratoru padomiem, atspoguļojot jaunākos reģiona darbus bērniem. Tā, piemēram, norvēģu ģimenes piedzīvojumu drāma Operācija “Arktika” KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENU laikā nonāk pie skatītājiem arī savā “dzimtenē” Norvēģijā. Savukārt igauņu ģimenes filma Zupas pilsētas slepenā biedrība ir kaimiņzemes “rekordiste” — tā ir otrs skatītākais kinodarbs Igaunijā pēdējo 20 gadu laikā.

   

  Apzinoties un novērtējot arī labas maltītes nozīmi, Riga IFF aicina līdz ar kinoapmeklējumu baudīt vēlas brokastis turpat kinoteātrī — restorānā TINTO un cafe FILM NOIR no plkst. 11:00 līdz 16:30.

   

  17. oktobraKIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENUpirmās dienas noslēgumā interesenti, īpaši vecāki un pedagogi, būs gaidīti klausīties un piedalīties diskusijā Bērnu kino: žanrs un izglītība — tajā aplūkosim Jāņa Norda filmasMammu, es tevi mīlu panākumus, ģimenes filmu žanru un iespēju to izmantot kā izglītības instrumentu.

   

  KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS filmas unseansu laiki:

   

  Operācija “Arktika”/ Operation Arctic (2014), rež. Grēte Būe - Vāla (Norvēģija)

  Norvēģu režisores Grētes Būes-Vālas debijas filma izcili iemieso Skandināvijas ģimenes kino esenci: aizraujoša piedzīvojuma veidā vēstīt par jaunākajai paaudzei būtiskām tēmām — atbildību pret apkārtējiem, īpaši ģimeni, spēju saprasties un būt godīgam. Režisores gleznaini uzņemtais kinodarbs skatītāju ved neticamā piedzīvojumā uz pašiem Norvēģijas ziemeļiem — tur, nevilšus iekāpjot nepareizajā lidmašīnā, nokļūst divas māsas ar brāli. Viņus gaida elpu aizraujošiem atklājumiem un negaidītām briesmām pilns piedzīvojums. (No 11 gadu vecuma)

  Splendid Palace Lielajā zālē  17/10. pl. 13:00; 18/10. pl. 15:00 

  Filmas treileris: https://youtu.be/IDMFGIzaE6o

   

  Zēns zelta biksēs / The Boy with the Golden Pants (2014), rež. Ella Lemhāgena (Zviedrija)

  Pazīstamā zviedru rakstnieka Maksa Lundgrēna bērnu romāns, savulaik pārtapis Ziemeļvalstīs iemīļotā televīzijas seriālā, tagad iedzīvināts filmā, ir aizraujošs stāsts, uzspicēts intriģējoša piedzīvojumu kino veidolā. Filmas galvenā varoņa Matsa rokās nonāk neparasts atradums — viņš uziet bikses, kuru kabatās esošā nauda ir neizsīkstoša. Taču kamēr Matss priecājas par atradumu, pērkot visu, ko sirds jelkad kārojusi, viņš vēl nezina, ka zelta bikšu pāri alkst atrast kādi bīstami spēki. (No 11 gadu vecuma)

  Splendid Palace Mazajā zālē 18/10. pl. 12:00 

  Filmas treileris: https://youtu.be/chpihrX9EzQ

   

  Zupas pilsētas slepenā biedrība / Secret Society of Souptown (2015), rež. Marguss Paju (Igaunija)

  Desmitgadīgā Marī ir pārliecināta, ka vecāku darbs tiem ir svarīgāks par viņu — par laimi viņai ir lielisks vectētiņš — profesors, kuram piemīt tāds pat atklājēja gars kā Marī. Savukārt Mari, kopā ar draugiem bauda piedzīvojumu pilnu vasaru, līdz brīdim, kad pilsētu pārņem noslēpumaina slimība — visi pieaugušie sāk uzvesties kā bērni. Slimības sekas ir draudošas un Marī uzņemas rast risinājumu. — Igauņu režisora Margusa Paju jauneklīgā debijas filma ir nepiespiestas atmosfēras caurstrāvots, aizraujošs piedzīvojums, kas kopš pirmizrādes pavasarī Igaunijā ir kļuvusi par kaimiņvalsts visu laiku skatītāko ģimenes filmu. (No 7 gadu vecuma)

  Splendid Palace Lielajā zālē 17/10. pl. 15:00; Splendid Palace Mazajā zālē 18/10. pl. 16:30

  Filmas treileris: https://youtu.be/711utcGp3kM

   

   

  Studijas Atom Art animācijas filmu seanss

  2011. gadā studijas AtomArt aizsāktā animācijas īsfilmu sērija Lupatiņi šajā salīdzinoši neilgajā četru gadu laika sprīdī ir kļuvusi gluži vai par bērnu kino žanra klasiku kā vietējā mērogā, tā aiz Latvijas robežām. Sirsnīgie, animācijā iedzīvinātie Lupatiņu varoņi izzina pasauli tāpat kā to “vienaudži” — paši jaunākie kino skatītāji. Šogad Riga IFF ir liecinieki Lupatiņu jaunākajiem piedzīvojumiem — festivāla laikā pirmizrādi piedzīvos četras jaunas filmas. Tajās Lupatiņi mācās rūpēties par draugiem, būvēt māju, kārtot istabu unrotaļāties.

  Seansā izrādītās filmas: Kā Lupatiņi precējās, Kā Lupatiņi veseļojās, Kā Lupatiņi būvēja māju, Kā Lupatiņi Slēpās, Kā Lupatiņi kārtoja māju (rež. Edmunds Jansons). (Pirmsskolas vecuma bērniem)

  Splendid Palace Lielajā zālē 17/10. pl. 12:00 

   

  Animācijas īsfilmu seanss

  Jaunākās Lupatiņu animācijas īsfilmas, apvienotas seansā ar Norvēģijas un Zviedrijas animācijas īsfilmām:

   

  Ja nu… (2014), rež. Linda Hambeka, Marika Heidebeka (Zviedrija)

  Animācijas filmā iedzīvināti bērnu dzejoļi, kas dzīvnieku tēlos stāsta par draudzību starp lielajiem un mazajiem un viņu kopīgajiem piedzīvojumiem. Par to, kā būtu, ja es būtu sikspārnis un tu – mans sikspārnēns, tu – blusiņa un es – lielā blusa.

  Filmas pamatā – Zviedrijā bērnu iemīļota dzejas grāmata (autore un ilustratore Lēna Šēberga), un tās skaņu celiņā – “The Cardigans” solistes Ninas Pēršones iedziedātas dziesmas.

  Animācijas treileris: https://youtu.be/IuxihPod9ho

   

  Rītputniņa un Murkšķa ziemas brīvdienas / (2014), rež. Anete Seugestāda Hellande (Norvēģija)

  Ko lai Matilde iesāk, kad vasarā līst un viņai jāpaliek istabā? Būtu ziema, lietus vietā jauki snigtu. Matildes sapni par tūlītējām ziemas brīvdienām spēj piepildīt vienīgi viņas mazie iedomu draugi – un kur gan citur kā ledusskapja saldētavā.

  Splendid Palace Lielajā zālē 18/10. pl. 11:00 (Pirmsskolas vecuma bērniem)

  Animācijas treileris: https://youtu.be/3jFHUcI1cic

   

  Diskusija Bērnu kino: žanrs un izglītība

  Cafe Film Noir (Splendid Palace pagrabstāvā) 17. oktobrīplkst. 17:30 - 18:30 (auditorijas jautājumi līdz plkst. 19:00). 

  Iepriekšēja pieteikšanās diskusijai, sūtot e-pastu uz info@rigaiff.lv.

  NB! Diskusija notiks angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

   

  Biļešu cenas uz KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS filmu seansiem:

  ● biļetes cena 1 personai: EUR 4,00
  ● biļetes cena 1 personai, uzrādot 3+ Ģimenes karti: EUR 3,00
  ● ģimenes biļete 4 personām: EUR 12,00
  ● biļetes cena skolēniem, studentiem un pensionāriem (uzrādot apliecību): EUR 3,00
  ● bērniem ar invaliditāti (uzrādot apliecību): bez maksas
  ● bērniem līdz 3 gadu vecumam (neaizņemot atsevišķu sēdvietu): bez maksas

   

  Filmu apraksti un seansu laiki pieejami šeit: KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS

   

  Biļetes k/t Splendid Palace kasē, Biļešu Serviss kasēs uninternetā.

   

  Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 15. līdz 25. oktobrim ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu, sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienību un Latvijas Kinoproducentu asociāciju. 

  Šobrīd izziņotās filmas un festivāla dažādās programmas publicētas festivāla mājaslapā rigaiff.lv, par jaunāko var uzzināt, arī apmeklējot Riga IFF šķirkļus Facebook (fb.me/rigaiff), Twitter (twitter.com/rigaiff) un Instagram (instagram.com/riga_iff) vietnēs. 

   

  Programma KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS tapusi ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta (EEZ) programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšanas un atjaunināšana” atbalstu, īstenojot projektu “Filmu programmas apmaiņa starp Rīgas Starptautisko kino festivālu un Kristiansandas Starptautisko bērnu filmu festivālu”.

   

  ";s:2:"no";s:18047:"
   

   Ģimenes filmu programma KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS 

   

  Kino apmeklējumam bērnībā allaž ir jābūt priekpilnam piedzīvojumam. Lai šo skaisto pieredzi izbaudītu ģimenes lokā, Rīgas Starptautiskais kino festivāls 17. un 18. oktobrī aicina apmeklēt bērnu filmu un pasākumu programmu KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS. 

   

  KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENU ietvaros divu dienu garumā būs skatāmi Ziemeļvalstu, Igaunijas un Latvijas jaunākie kinodarbi, tostarp iemīļoto animācijas filmu cikla Lupatiņi pirmizrāde. Jaunie skatītāji, kurus Lupatiņi vai citu animēto filmu varoņi būs iedvesmojuši, varēs iemēģināt roku filmu veidošanā, piedaloties animācijas darbnīcās — tās vadīs Riga IFF draugi, studijas Multenkulten talantīgie animatori. Animācijas darbnīcas notiks divas dienas (17. un 18. oktobrī) no plkst. 12.00 līdz 16.00 (sestdien, 17.oktobrī, pašiem jaunākajiem kinoskatītājiem, svētdien, 18. Oktobrī, – bērniem vecumā no 7 līdz 14 gadiem).

   

  Divu dienu laikā izrādītā filmu programma ir tapusi atkārtotā sadarbībā ar Norvēģijas lielākā bērnu kino festivāla — Kristiansandas Starptautiskā Bērnu filmu festivāla — atbalstu un pieredzējušo kuratoru padomiem, atspoguļojot jaunākos reģiona darbus bērniem. Tā, piemēram, norvēģu ģimenes piedzīvojumu drāma Operācija “Arktika” KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENU laikā nonāk pie skatītājiem arī savā “dzimtenē” Norvēģijā. Savukārt igauņu ģimenes filma Zupas pilsētas slepenā biedrība ir kaimiņzemes “rekordiste” — tā ir otrs skatītākais kinodarbs Igaunijā pēdējo 20 gadu laikā.

   

  Apzinoties un novērtējot arī labas maltītes nozīmi, Riga IFF aicina līdz ar kinoapmeklējumu baudīt vēlas brokastis turpat kinoteātrī — restorānā TINTO un cafe FILM NOIR no plkst. 11:00 līdz 16:30.

   

  17. oktobraKIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENUpirmās dienas noslēgumā interesenti, īpaši vecāki un pedagogi, būs gaidīti klausīties un piedalīties diskusijā Bērnu kino: žanrs un izglītība — tajā aplūkosim Jāņa Norda filmasMammu, es tevi mīlu panākumus, ģimenes filmu žanru un iespēju to izmantot kā izglītības instrumentu.

   

  KIDS WEEKEND / BĒRNU BRĪVDIENAS filmas unseansu laiki:

   

  Operācija “Arktika”/ Operation Arctic (2014), rež. Grēte Būe - Vāla (Norvēģija)

  Norvēģu režisores Grētes Būes-Vālas debijas filma izcili iemieso Skandināvijas ģimenes kino esenci: aizraujoša piedzīvojuma veidā vēstīt par jaunākajai paaudzei būtiskām tēmām — atbildību pret apkārtējiem, īpaši ģimeni, spēju saprasties un būt godīgam. Režisores gleznaini uzņemtais kinodarbs skatītāju ved neticamā piedzīvojumā uz pašiem Norvēģijas ziemeļiem — tur, nevilšus iekāpjot nepareizajā lidmašīnā, nokļūst divas māsas ar brāli. Viņus gaida elpu aizraujošiem atklājumiem un negaidītām briesmām pilns piedzīvojums. (No 11 gadu vecuma)

  Splendid Palace Lielajā zālē  17/10. pl. 13:00; 18/10. pl. 15:00 

  Filmas treileris: https://youtu.be/IDMFGIzaE6o

   

  Zēns zelta biksēs / The Boy with the Golden Pants (2014), rež. Ella Lemhāgena (Zviedrija)

  Pazīstamā zviedru rakstnieka Maksa Lundgrēna bērnu romāns, savulaik pārtapis Ziemeļvalstīs iemīļotā televīzijas seriālā, tagad iedzīvināts filmā, ir aizraujošs stāsts, uzspicēts intriģējoša piedzīvojumu kino veidolā. Filmas galvenā varoņa Matsa rokās nonāk neparasts atradums — viņš uziet bikses, kuru kabatās esošā nauda ir neizsīkstoša. Taču kamēr Matss priecājas par atradumu, pērkot visu, ko sirds jelkad kārojusi, viņš vēl nezina, ka zelta bikšu pāri alkst atrast kādi bīstami spēki. (No 11 gadu vecuma)

  Splendid Palace Mazajā zālē 18/10. pl. 12:00 

  Filmas treileris: https://youtu.be/chpihrX9EzQ

   

  Zupas pilsētas slepenā biedrība / Secret Society of Souptown (2015), rež. Marguss Paju (Igaunija)

  Desmitgadīgā Marī ir pārliecināta, ka vecāku darbs tiem ir svarīgāks par viņu — par laimi viņai ir lielisks vectētiņš — profesors, kuram piemīt tāds pat atklājēja gars kā Marī. Savukārt Mari, kopā ar draugiem bauda piedzīvojumu pilnu vasaru, līdz brīdim, kad pilsētu pārņem noslēpumaina slimība — visi pieaugušie sāk uzvesties kā bērni. Slimības sekas ir draudošas un Marī uzņemas rast risinājumu. — Igauņu režisora Margusa Paju jauneklīgā debijas filma ir nepiespiestas atmosfēras caurstrāvots, aizraujošs piedzīvojums, kas kopš pirmizrādes pavasarī Igaunijā ir kļuvusi par kaimiņvalsts visu laiku skatītāko ģimenes filmu. (No 7 gadu vecuma)

  Splendid Palace Lielajā zālē 17/10. pl. 15:00; Splendid Palace Mazajā zālē 18/10. pl. 16:30

  Filmas treileris: https://youtu.be/711utcGp3kM

   

   

  Studijas Atom Art animācijas filmu seanss

  2011. gadā studijas AtomArt aizsāktā animācijas īsfilmu sērija Lupatiņi šajā salīdzinoši neilgajā četru gadu laika sprīdī ir kļuvusi gluži vai par bērnu kino žanra klasiku kā vietējā mērogā, tā aiz Latvijas robežām. Sirsnīgie, animācijā iedzīvinātie Lupatiņu varoņi izzina pasauli tāpat kā to “vienaudži” — paši jaunākie kino skatītāji. Šogad Riga IFF ir liecinieki Lupatiņu jaunākajiem piedzīvojumiem — festivāla laikā pirmizrādi piedzīvos četras jaunas filmas. Tajās Lupatiņi mācās rūpēties par draugiem, būvēt māju, kārtot istabu unrotaļāties.

  Seansā izrādītās filmas: Kā Lupatiņi precējās, Kā Lupatiņi veseļojās, Kā Lupatiņi būvēja māju, Kā Lupatiņi Slēpās, Kā Lupatiņi kārtoja māju (rež. Edmunds Jansons). (Pirmsskolas vecuma bērniem)

  Splendid Palace Lielajā zālē 17/10. pl. 12:00 

   

  Animācijas īsfilmu seanss

  Jaunākās Lupatiņu animācijas īsfilmas, apvienotas seansā ar Norvēģijas un Zviedrijas animācijas īsfilmām:

   

  Ja nu… (2014), rež. Linda Hambeka, M