Noskaidrotas 2017. gada ģimenēm ar bērniem draudzīgākās vietas un atklāta mājaslapa

2017. gada 24. augustā
Biedrība Babyroom apbalvojusi 2017.gada ģimenēm ar bērniem draudzīgākās vietas Latvijā. Balvu pasniegšana norisinājās VEF Kvartāla Kamerzālē, Rīgā. Balvas tika pasniegtas sekojošās nominācijās – Draudzīgākā mākslas un kultūras iestāde, draudzīgākais ēdinātājs, draudzīgākā tūrisma iestāde, draudzīgākā atpūtas vieta un draudzīgākais pakalpojumu sniedzējs. Papildus svētku sajūtu sagādāja biedrības jaunās mājaslapas www.BABYROOM.lv atklāšana.


Nominācijā “Draudzīgākais pakalpojumu sniedzējs” uzvarēja “Māmiņu klubs – Lietišķās kreativitātes grupa”, balvu pasniedza Vides aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits, kas savā uzrunā uzsvēra sadarbības starp valsti, nevalstiskām organizācijām un vecāku ar maziem bērniem nozīmi.

Nominācijā “Draudzīgākais mākslas vai kultūras uzņēmums” uzvarēja Latvijas Nacionālā bibliotēka, balvu pasniedza mākslas kuratore Elīna Sproģe, kas īpaši pateicās, ka kultūras iestādes rūpējas ne tikai par bērniem ērtu infrastruktūru, bet arī piemērotu un interesantu saturu.

Nominācijā “Draudzīgākais ēdināšanas uzņēmums” uzvarēja – restorāns “Chocolate & Pepper”, balvu laureātam pasniedza ēdiena blogere Laura Grēviņa, uzsverot, ka ēšana ārpus mājas var būt arī lielisks ģimenes pasākums, īpaši, ja ēdinātājs par to ir īpaši padomājis.

Nominācijā “Draudzīgākais tūrisma uzņēmums” uzvarēja – Atpūtas un sporta komplekss “Dzintarkrasts”, balvu uzvarētājam pasniedza ceļotāja Agija Kola, savukārt nominācijā “Draudzīgākais atpūtas uzņēmums” uzvarēja Atpūtas un izklaides centrs “Bowlero”, un balvu pasniedza pasākumu vadītājs Armands Simsons, norādot, ka ģimenēm draudzīgas vietas var ērti redzēt arī pilsētvidē, sekojot Babyroom īpašajām spilgti oranžajām emblemām pie uzņēmumu un iestāžu durvīm.

Īpašu paldies ceremonijā teica Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” pārstāvis Aigars Bolis Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam par tā pieejamību visiem mūsu sabiedrības locekļiem, neskatoties uz to, ka tā ir vēsturiska ēka un pielāgojumu veikšana prasa lielākas pūles.

Labklājības ministrs Jānis Reirs norādīja, ka Latvijas nākotne ir drošās rokās, jo mums ir gan jauni un talantīgi cilvēki, gan vadītāji un uzņēmēji, kuriem rūp mūsu valsts nākotne, un galvenais - mums ir apņēmīgas ģimenes ar bērniem. “Īpaši liels paldies biedrībai šodien par to, ka viņi saka Paldies! Uzņēmējiem, kuri velta laiku un līdzekļus piedomādami par ērtībām, kuras ģimenes bez bērniem neievērotu. Babyroom.lv ir nozīmīgs solis ceļā uz iekļaujošāku un labāku Latviju.”

Biedrības valdes locekle Anna Rozīte pauž patiesu prieku par lielo Labklājības ministrijas un Vides aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrijas atsaucību. “Gatavojoties balsošanai un pasākumam uzrunājām ministrijas ar lūgumu palīdzēt veicināt balsošanu. Liels bija mūsu pārsteigums un prieks saņemt pozitīvas atbildes un jautājumu - “Kā vēl varam palīdzēt?”. Saņemot šādus jautājumus no ministriju puses jūtam, ka tuvojamies mūsu mērķim - veicināt uzņēmēju izpratni par vecāku vajadzībām, veicināt ģimenēm draudzīgu vidi, kā arī atvieglot ģimeņu ar bērniem sadzīvi un padarīt Latviju par ģimenēm ar bērniem draudzīgāko valsti Eiropā. Mūsu darbs nav veltīgs un gandarījums par paveikto ir vēl lielāks.”


Biedrība ceremonijā atklāja arī savu pilnveidoto mājaslapu www.BABYROOM.lv - digitālu rīku, kas vienkopus sniedz informāciju par ģimenēm draudzīgām vietām visā Latvijā un ir platforma, kurā satiekas gan vecāki, gan pakalpojumu sniedzēji. Atjaunotajā mājaslapā daudz ērtāk uzņēmēji un pakalpojumu sniedzēji var publicēt informāciju par ģimenēm būtiskām ērtībām (iekļūšanu ar ratiņiem vietā, pārtinamo virsmu pieejamību, bērnu barošanas krēsliņu un īpašu ēdienkaršu pieejamību u.c.) pakalpojumu sniegšanas vietā, kā arī informāciju par bērniem veltītiem pasākumiem aktuālajā kalendārā. Savukārt vecāki ar maziem bērniem ērti lietojamā kartē, kas izmantojama gan datorā, gan mobilajās ierīcēs, var veidot savu maršrutu pa Latviju, izpētot tuvumā esošās ģimenēm ar bērniem draudzīgās vietas. Jaunā mājas lapa  darbojas vairākās valodās, kas dod lielāku iespēju informēt arī Latvijas tūristus un viesus, un veicināt izpratni par Latviju kā ģimenēm draudzīgu valsti. Biedrība aicina gan uzņēmējus gan valsts un pašvaldību iestādes izmantot jaunās mājaslapas piedāvātās iespējas, informēt sabiedrību par bērniem būtiskām ērtībām un uzturēt dzīvu un aktīvu sarunu ar to sabiedrības daļu, kas rūpējas par maziem bērniem.

Lielu paldies biedrība vēlas izteikt arī pārējiem mūsu sadarbības partneriem un atbalstītājiem apbalvošanas ceremonijas nodrošināšanā – SIA “Maxima Latvija”, “e-maxima.lv”, “Pufi Latvija”, “Mazo Ekspertu skola”, SIA "TZMO Latvija" ar zīmolu Bella Baby Happy, VEF kvartāla kamerzālei. Biedrība saka arī paldies www.babyroom.lv portāla redaktorei Sandrai, atjaunotās mājas lapas projektu vadītājam Jānim, biedrības grāmatvedim Arnoldam, biedrības dibinātājai Anetei un citiem, kas ik dienas motivē darboties.

KOMENTĀRI