Nodarbību cikls vecākiem un vecvecākiem - Gaidīsim kopā Baložos

2018. gada 16. aprīlī
TeELPA, Rīgas iela 2, Baloži
Vairāk info
19:00 - 20:30
Nodarbības vadīs praktizējoša dūla (apmācībā) un zīdīšanas konsultante Linda Lielvārde.
Linda kā dūla praktizē jau 5 gadus un ar lielu prieku ir līdzās ģimenēm, sagaidot bērniņus. Linda savā darbā pielietot sistēmisko terapiju un ir aizrautīga dzimtu pētniece, tāpēc savās nodarbībās parasti vērš uzmanību uz dzimtu programmām un to, kā dzimtas spēku izmantot kā atbalstošu resursu, ģimenē ienākot jaunam bērniņam.

Nodarbībās dalīsimies ar sajūtām, lai padarītu gaidīšanas laiku interesantāku, krāsaināku, gaišāku un vienlaikus arī gūtu informāciju par svarīgāko saistībā ar gaidību laiku, dzemdībām un pēcdzemdību periodu. Nodarbību saturs piemērots arī vecākiem un vecvecākiem, kas jau sagaidījuši savu atvasīti, un vēlas padarīt vieglāku pēcdzemdību laiku (tai skaitā, pārstrādājot dzemdību pieredzi).

Nodarbību ciklā ietvertas secīgi šādas nodarbības:

1. Ģimene kā sistēma - kas mainās, kad ģimenē ienāk vēl kāds, kā šim laikam sagatavoties; kādi ir greizsirdības mehānismi un kā pamanīt tās slēptās izpausmes; kā transformēt savu ego un izprast savas emocijas. Praktiska savas ģimenes sistēmas izpēte (individuālais darbs).
2. Ķermeņa vajadzības šobrīd un pēc dzemdībām - saruna par uzturu, kustībām un to, kā vieglāk atgūt formu pēc dzemdībām. Praktisks sava ķermeņa sajūtu un emociju audits (individuālais darbs).
3. Kā guļ mans mazulītis un kā parasti noris dzemdības - saruna par dažādiem dzemdību veidiem (tai skaitā par ķeizargrieziena norisi), dzemdību gaitu, pieejamiem dzemdību atsāpināšanas veidiem. Praktiska sava punča kartēšana (individuālais darbs).
4. Dzemdību pozas un elpa - kā gatavoties dzemdībām, kādas pozas un elpu izmantot dažādos dzemdību posmos, lai palīdzētu sev un bērniņam. Pozu un elpu praktizēšana (darbs pāros un individuāli).
5. Partnera atbalsts dzemdībās un pēcdzemdībās - viss par to, kādu praktisku atbalstu var sniegt partneris un kā atrast īsto sadarbības modeli, lai visi būtu apmierināti. Dažādu masāžu veidu izmēģināšana pāros un individuāli.
6. Dzemdību un pēcdzemdību plāns, dzemdību vietas izvēle un atbalsta komanda - kā, apzinoties savus iekšējos un ārējos resursus, veiksmīgi saplānot ne tikai dzemdību dienu, bet arī laiku pēc dzemdībām; kā sapņi atšķiras no plāna un kā plānojot ļauties nezināmajam. Praktiska savas atbalsta komandas izveide pēcdzemdību laikam (individuālais darbs).
7. Mazuļu hendlings - kā pareizi ģērbt, nēsāt un aprūpēt bērniņu. Praktiska spēlēšanās ar lellēm, lai dabūtu īsto sajūtu.
8. Sagatavošanās zīdīšanai - saruna par un ap zīdīšanu, arī par to, kā dzemdību diena ietekmē piena veidošanos, to, kā pavairot vai samazināt piena ražošanos un par zīdīšanas emocionālajiem aspektiem. Praktiska spēlēšanās ar lellēm, lai dabūtu īsto sajūtu.
9. Mazuļu mierināšana - saruna par to, kā izprast dažādos mazuļu raudāšanas veidus un kā atbilstoši mierināt; arī par kolikām un mazuļa dienas ritmu.

Nodarbības notiks brīvā formātā un zem minētās tēmas tiks apskatīti tieši tie jautājumi, kas būs aktuāli grupas dalībniekiem - nodarbību saturu veidosim paši! Kopā gaidīt ir siltāk!

Nodarbības ietver gan sarunas, gan praktiskus padomus, gan dažāda veida lutināšanu (meditācijas, šūpināšanu rebozo lakatos, aromeļļu noskaņas u.c.). Šis būs apstāšanās vakars, laiks sev - lai uzzinātu, izprastu un sajustu.

Pieteikšanās ar sms/whatsapp ziņu "Gaidīsim kopā" uz tālruni: 29295660.

Piesakies laicīgi, jo grupā vietu skaits ierobežots (līdz 8 ģimenēm), lai varētu nodrošināt pietiekami intīmu gaisotni, atbildes uz individuāliem jautājumiem un atklātu dalīšanos.

Dalība: ziedojums 10 Eur, pārim - 15 Eur.
Maksājot par visu nodarbību ciklu uzreiz: 80 eur, pārim 120 eur.

Nāc viena, ar partneri vai topošo vecmāmiņu - gaidīts ir katrs.

KOMENTĀRI