Kino Bize bēbīšseanss: Dragans Vende - Rietumberlīne

2018. gada 16. maijā
Kino Bize, Elizabetes iela 37-2 (ieeja no pagalma), Rīga
Vairāk info
13:00 - 15:00
Ar lielu prieku turpinām kinoteātra Kino Bize regulāros "bēbīšseansus" - šoreiz ar atskaņām no tikko notikušā RPFF - Rīgas Pasaules filmu festivāls. Izrādīsim festivāla atklāšanas filmu, traģikomisku ekscentriska bijušā Berlīnes ielu karaļa portretu "Dragans Vende - Rietumberlīne".

Bēbīšseansi ir regulārā repertuāra dienas seansu programma vecākiem un aprūpētājiem, kurā padomāts arī par vismazāko bērnu labsajūtu. Filmas skatāmies nelielā lokā, ar pieklusinātu gaismu un skaņu. Ir pieejama pārtinamā virsma, dzeramais ūdens un mīksts paklājs ar spilveniem kinozālē. Pats svarīgākais bēbīšseansos tomēr ir sapratne par mazākajiem. Palīdzēsim uznest ratiņus (uz kinoteātra telpām jātiek pa kāpnēm līdz pirmajam stāvam) un iekārtoties. Laipni gaidītas arī mammas, kas savus bērnus vēl tikai gaida.

DRAGANS VENDE - RIETUMBERLĪNE jeb Kā Trabants iekaroja Rietumberlīni un izpostīja mana tēvoča karaļvalsti
Dragan Wende - West Berlin or How the Trabant Invaded West-Berlin and Ruined My Uncle’s Kingdom
Rež.: Lena Müller & Dragan von Petrovic
2014 | 87 min
Serbija, Vācija

Šajā traģikomiskajā dokumentālajā filmā, kuras darbība norisinās starp Rietumberlīni un bijušo Dienvidslāviju, jaunais operators Vuks no Belgradas dodas pa pēdām savam ekscentriskajam onkulim Draganam Vendem, kurš pirms 30 gadiem kļuva par Rietumberlīnes hēdoniskās disko scēnas ielu karali. Pelnot vieglu naudu Berlīnes slavenākajos naktsklubos, darbs un izklaide gāja roku rokā.

Vēljovairāk, pateicoties savām Dienvidslāvijas pasēm, Dragans Vende un viņa draugi bez pūlēm varēja pārvietoties starp Rietumberlīni un Austrumberlīni - tādējādi mūris viņiem nesa neierastu labumu, un viņi varēja viegli nopelnīt, ‘importējot' preces un valūtu, kā arī gūt lielu popularitāti Austrumberlīnes lēdiju vidū. Tomēr 1989. gadā mūris krita. Pēkšņi šis ceļš bija atvērts ikvienam, un viss mainījās.

20 gadus vēlāk Vuka onkulis ir padzīvojis alkoholiķis, kas dzīvo no pabalstiem un atmiņām par savu jaunību. Kopš tā laika viņš Austrumberlīnē nav spēris ne kāju un reti pamet savu sirreālo Rietumberlīni. Vuks ar savu kameru atklāj un atklāti izaicina sava onkuļa dīvaino un traģikomisko Dienvidslāvijas imigrantu-veterānu, kritušu miljonāru un pēc-mūra-ēras neveiksminieku pasauli.

Serbu-horvātu, vācu un angļu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Biļešu cenas:
standarta 5,00 Eur
studentiem, pensionāriem 3,50 Eur
nākot divatā vai pērkot biļetes arī uz kādu no nākamajiem bēbīšseansiem 3,50 Eur

KOMENTĀRI