Šodien, 18. novembrī

 • Mana Latvija

  2018. gada 18. novembrī 12:00 - 13:00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Brīvības bulvāris 32, Rīga
  Nodarbības bērniem “Mana Latvija”: stāsti par jaunās valsts sargāšanu un varoņu godināšanu, vēsturisko un mūsdienu Latvijas apbalvojumu apskate un ordeņa dizaina darbnīca.

  Ieeja bez maksas.
  Vairāk info >
 • Mana Latvija

  2018. gada 18. novembrī 14:00 - 15:00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Brīvības bulvāris 32, Rīga
  Nodarbības bērniem “Mana Latvija”: stāsti par jaunās valsts sargāšanu un varoņu godināšanu, vēsturisko un mūsdienu Latvijas apbalvojumu apskate un ordeņa dizaina darbnīca.

  Ieeja bez maksas.
  Vairāk info >
 • Mana Latvija

  2018. gada 18. novembrī 16:00 - 17:00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Brīvības bulvāris 32, Rīga
  Nodarbības bērniem “Mana Latvija”: stāsti par jaunās valsts sargāšanu un varoņu godināšanu, vēsturisko un mūsdienu Latvijas apbalvojumu apskate un ordeņa dizaina darbnīca.

  Ieeja bez maksas.
  Vairāk info >
 • Svētkos - uz Ģimenes dienu - Mūsu Latvijai 100. dzimšanas diena

  2018. gada 18. novembrī 11:00 - 16:00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta iela 4, Rīga
  Muzejs Latvijas īpašajos svētkos aicina uz Ģimenes dienu, tās programmā piedāvājot pulksten 11.00, 12.00 un 13.00 piedalīties ekskursijā “Latvijas valsts sākums – cilvēki, notikumi, liecības”, no 11:00 – 15:30 radošajā darbnīcā “Darinām apsveikumus Latvijai!”, apskatīt visu muzeju. Ģimenes dienas programmas dalībniekiem - Ģimenes dienas draudzīgā ieejas maksa.
  >>>Pulksten 11.00, 12.00 un 13.00 ikviens būs gaidīts uz ekskursiju „Latvijas valsts sākums – cilvēki, notikumi, liecības”, kuras dalībnieki iepazīs izstādi “Kur gūšu Latvijas spēku?” un Latvijas vēstures īpašā dārguma – Viļa Rīdzenieka lielformāta kolorētās fotogrāfijas “Latvijas valsts pasludināšana 1918. gada 18. novembrī” likteņstāstu.
  Ekskursijas gaitā, paraugoties uz Latviju pāri laika priekškaram, varēs iepazīt vērtīgas muzeja liecības un priekšmetus, kas stāsta par Latvijas valsts sākotni, apskatot unikālo Latvijas valsts dibināšanas notikuma vienīgo vizuālo liecību - Viļa Rīdzenieka leģendāro lielformāta kolorēto fotogrāfiju „Latvijas valsts pasludināšana 1918. gada 18. novembrī”, bet izstādē “Kur gūšu Latvijas spēku?” (A.Brigadere) caur četru cilvēku likteņstāstiem varēs uzzināt, izjust laiku, kad jaunā Latvijas valsts veidojās un stiprinājās, kādas būtiskas problēmas nācās tā laika cilvēkiem risināt, īpaši akcentējot finanšu, kultūras, politikas, veselības un sociālās aprūpes jomas. Personības, kuru dzīves pēdas ved cauri izstādei ir: Ivande Kaija - rakstniece, žurnāliste un sabiedriska darbiniece, Mērija Grīnberga - latviešu tautas daiļamatniecības pētniece un popularizētāja, Klāra Kalniņa - politiķe un sieviešu tiesību aizstāve, Marta Celmiņa - žēlsirdīgā māsa un sabiedriskā darbiniece. Izstādē eksponētie dokumentālie muzeju, arhīva un privāto kolekciju materiāli, kinohroniku kadri, audioieraksti, fotogrāfijas un autentiski priekšmeti sniedz iespēju izzināt, sajust, vizualizēt, saprast Latvijas valsts veidošanas laika ritmu un realitāti. Izstādes nosaukumā skan Annas Brigaderes dzejas rindas jautājums, jo izstādes stāsts apliecina dzejnieces sniegto atbildi izskanējušajam jautājumam: "Kur gūšu Latvijas spēku?/ Pats viņas spēks ja tiksi./ Kā celšu Latvijas ēku?/ Sirdi ja pamatā liksi".
  No pulksten 11.00 – 15.30 radošajā darbnīcā bērniem „Darinām apsveikumus Latvijai!” varēs zīmēt un veidot savus apsveikumus Latvijai.
  >>>Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem - draudzīgā Ģimenes dienas ieejas maksa: pieaugušajiem EUR 2.50; pensionāriem un studentiem EUR 1.50, skolēniem EUR 0.50, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja.
  Vairāk info >
 • 18. novembris Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

  2018. gada 18. novembrī 10:00 - 16:00 Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3, Rīga
  Aicinām apmeklēt 13 izstādes, skatu laukumu jeb kori (11., 12. stāvā), aplūkot 26 metrus garo valsts karogu un piedalīties īpašā akcijā, izgatavojot kopiju ieejas kartei, kādu saņēma 1918. gada 18. novembra valsts dibināšanas notikuma dalībnieki. Dalība bez maksas.

  Izstādes:
  • -1. stāvā – Janerika Johansona izstāde “Gleznas Latvijai”;
  • 1. stāva oranžērijā pie galvenās ieejas – spēlfilmas “Homo Novus” tērpi;
  • 1. stāva oranžērijā pie galvenās ieejas un 12. stāvā – “Gaismas pils un Stikla kalns – stāsts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektu un tās arhitektu;
  • 1. stāvā – pastāvīgā ekspozīcija “Grāmata Latvijā”;
  • 1. stāvā, izstāžu zālē I – “Tiks aizliegts. Baltijas grāmata 1918–1940”;
  • 1. stāvā, izstāžu zālē II – Haralda Vecvagara fotogrāfiju izstāde “Portrets”;
  • 1. stāvā, izstāžu zālē III – “Heraldika Latvijā”;
  • 1. stāva ātrijā – “Svinot Baltijas valstu neatkarības un Baltijas-ASV partnerības simtgadi”;
  • 4. stāva galerijā – “Rembranta ēnā. Holandes oforts 17. gadsimtā”;
  • 5. stāva izstāžu zālē – “Oto Bongs. Krājējs”;
  • 5. stāva izstāžu zālē – “Cimelia: sešu gadsimtu liecības LNB Reto grāmatu un rokrakstu krājumā”;
  • 7. stāva galerijā – “Visi māk zīmēt”;
  • Ātrijā dažādos stāvos – “Epizodes”.

  Plkst. 14.00 ātrijā pie pastāvīgās ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” LNB sadarbībā ar poligrāfijas vēsturnieku Arti Ērgli piedāvā piedalīties vienas dienas akcijā, kurā ikvienam būs iespēja tikt pie ieejas kartes, kādu saņēma uz 1918. gada 18. novembra leģendāro valsts dibināšanas notikumu aicinātie dalībnieki. Kartes oriģināls glabājas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumā un ir ticis izmantots, izgatavojot vēsturiskās ieejas kartes klišeju. Akcijai būs dubulta simboliska nozīmē – tā veidos laika tiltu gan ar kartes drukātājiem, gan saņēmējiem.

  Artis Ērglis stāstīs par to, kā tapa ieejas kartes 1918. gada 18. novembrim. Akcijas dalībniekiem būs iespēja aplūkot drukas mašīnu, Bostonas presi, uz kādas 1918. gadā tika drukātas kartes, un ar ekspozīcijas atbalsta personāla palīdzību pašiem uz tās izgatavot simtgadīgās ieejas kartes kopiju. Akcija ilgs līdz plkst.16.00.
  Vairāk info >
 • Kino Bize BĒRNU RĪTI: Avārijas brigāde

  2018. gada 18. novembrī 11:00 - 14:00 Kino Bize, Elizabetes iela 37-2 (ieeja no pagalma), Rīga
  Kinoteātra "Kino Bize" Bērnu rīti notiek katru otro svētdienu, tie ietver gan atmiņā paliekošas animācijas filmas, gan aizraujošas darbnīcas un sarunas. Kinozālē mēs aicinām pulcēties kā lielākus, tā mazākus skatītājus. Savukārt radošajās darbnīcās piedāvājam individuālu pieeju katram jaunajam rokdarbniekam un māksliniekam. Galu galā tas ir kā kino piedzīvojums, kuru gribas pieredzēt atkal un atkal!

  18. novembrī tiks demonstrēta Avārijas brigādes īsfilmu izlase, lai arī paši mazākie varētu atzīmēt svētku dienu ar visiem jau sen iemīļotām īsfilmām. Šiem trīs Avārijas brigādes vīriem darba dienas iesākas līdz ar pirmo izsaukumu uz notikumu vietu. Viņiem ir nācies glābt gan satrauktu namsaimnieku no parazitējošu šampinjonu briesmām, gan jaunlaulātos, kurus nobaidījuši spoku viesnīcas rēgi pašā kāzu naktī.

  Pēc kino seansa aicināsim visus apmeklētājus piebiedroties radošajai darbnīcai. Tajā tiks radītas iztēlotās filmu ainas Avārijas brigādes stilistikā.

  AVĀRIJAS BRIGĀDES ĪSFILMU IZLASE
  Rež.: Jānis Cimermanis
  Latvija
  60 min

  Ieejas biļete:
  standarta 6.00 Eur
  bērniem, skolēniem, studentiem, senioriem 4.00 Eur
  Grupas biļete (4 cilvēki) katram 4.00 Eur
  Bērniem līdz 2 gadu jubilejai, neaizņemot atsevišķu sēdvietu - bezmaksas
  Vairāk info >

Rīt, 19. novembrī

 • Saule brauca debesīs. Rozes Stiebras animācijas filma

  2018. gada 19. novembrī 14:00 - 15:10 Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
  Latvijas animācijas filmu klasiķes Rozes Stiebras vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā.

  Saulei un Mēnesim piedzimst bērniņš, kuru sveikt ierodas ķekatnieki. Vispārējā līksmībāneviens nepamana, ka Saules meita pazūd, līdz visi attopas pie tukša šūpulīša. Lai cik stipri arī būtu gan Saules māte, gan tēvs Mēness, vieniem viņiem neizdodas bērnu ne atrast, ne mājās pārvest. Izrādās, vajadzīgs cilvēks! No ķekatniekiem palīgos piesakās Nabašnieks, kāda meitene un viņas mazais brālītis un visi dodas pasaulē, lai atrastu un pārvestu mājās Saules meitu. Palīgiem dotas tikai trīs dienas – ja šajā laikā Saules meita netiks atrasta, viņa zaudēs savu spēku un kļūs par parastu meiteni. Seko piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem pilns ceļojums, kura laikā ikvienam jāpierāda gan drosme un attapība, gan izturība un izpalīdzība.

  Beigas, protams, ir laimīgas! Visiem kopā tomēr izdodas pārvarēt Tumsas valdnieces Selēnas izliktos slazdus un atbrīvot Saules meitu. Pazemes pasaule nogrimst dziļā dzelmē, vienlaicīgi kļūstot par pamatu un saknēm Gaismas kokam, kurš paceļas debesīs, uznesot tur arī Saules meitu. Ķekatnieki atkal līksmo – pasaules kārtība ir atgriezusies!
  Vairāk info >
 • Leļļu veidošanas meistarklase

  2018. gada 19. novembrī 18:00 - 20:00 Etnomuzejs "Cepures pasaule", Vīlandes iela 7, Rīga
  Profesionāla leļļu meistare Elita Šmēdiņa aicina vecākus un bērnus no 6 gadiem pavadīt laiku maģiskā nodarbē – leļļu veidošanā. Elita ilgus gadus strādāja Rīgas porcelāna muzejā, kur saprata, kas ir viņas aizraušanās – lelles, kuras tagad viņa darina no dažādiem materiāliem. Viņa ir arī leļļu grāmatas autore - par to vēsturi un pamācību izveidot lelles ar savām rokām.
  Vairāk info >