Šodien, 21. martā

 • Lekcija par galvassegu vēsturi

  2019. gada 21. martā 18:00 - 19:30 Etnomuzejs "Cepures pasaule", Vīlandes iela 7, Rīga
  vēsturnieks, gids, stāstu un grāmatu autors Oļegs Puhļaks atkal viesosies mūsu muzejā,  un aicina visus interesentus ienirt aizraujošu "cepuru stāstu" pasaulē! Piemēram:

      Par poļu huzāra ķiveri kā piemiņu no lielākās poļu-zviedru kara kaujas, kas notika pie Salaspils.

      Par zviedru karaļu kroņiem, kas attēloti Livonijas ordeņa ģērboņos - kur, kādi un kāpēc tie ir tik dažādi?

      Par Kurlandes gvardes kažokādu cepurēm - realitāte vai fantāzija par vēlamo?

      Par Doma baznīcas vitrāžām, kuras stāsta par XVII gs. sākuma modi. Par svarīgākajām pilsētas cepuru modes tendencēm XVI gs. beigās un XVII gs. pirmajā pusē.

      Par Kurlandes hercogiem un hercogienēm, kas parastajiem pilsētniekiem bija pārāk neaizsniedzami, lai kāds tos censtos atdarināt.

  Sīkāk par paākumu, cenām, kā arī pierakstīties uz lekciju pa telefonu 29354574 jeb e-pastā worldofhatmuseum@gmail.com
  Vairāk info >

Rīt, 22. martā

 • Jatakas. Izrāde bērniem par brīnīšanos.

  2019. gada 22. martā 18:00 - 19:00 Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3, Rīga
  Alise Zaķīte ir zinātkāra skolniece, kura kopā ar savu tēti Gundaru dodas uz zooloģisko dārzu, lai jautri pavadītu  laiku un kopā nosvinētu Tēva dienu. Brauciens ar tramvaju izvēršas varenā piedzīvojumā. Pieturā ‘’Bērnu pasaule’’ sāk notikt brīnumu lietas, un piepeši tramvaja vide pārtop par sapņu pasauli, kurā var satikt senākos Bērnu pasaules iemītniekus – atbildīgo tramvaja kontrolieri Lauvu, steidzīgo ceļotāju Mango Rupuci un arī citus, ne mazāk interesantus dzīvniekus. Katra pietura ir kā notikums, kurā tiek piedzīvots kāds stāsts, kāda sena jataka, ko Alises tētis dzirdējis no gudrākajiem Indijas stāstniekiem.
  Jatakas stāsti radušies ap 4. gs. un ir senākā budisma literatūra. Tie vēstī par Budas iepriekšējām dzīvēm gan cilvēku, gan dzīvnieku veidolā un palīdz rast atbildes uz  lieliem un maziem bērnus interesējošiem jautājumiem. Kas notiek, ja lietus apēd sauli? Kāpēc pārsprāgst auto riepa? Kāpēc cilvēki zem cepures slēpj zaķausis? Jatakas rosina kā bērnus, tā viņu vecākus vienmēr būt vērīgiem, attapīgiem, aicina nepārstāt brīnīties par dzīves plūdumu un sastaptajiem cilvēkiem.
  Komandu kopā savedis Zīmējumu teātris, kas šogad svin savu desmito sezonu. Tā būs latviska interpretācija par Indijas stāstiem, brīvos krāsu vilcienos, dejas virpulī un aizraujošos piedzīvojumos savijot vietējo un eksotisko.
  Pirmizrādi ‘’Jatakas’’ piedzīvos Pārdaugavā - pavisam netālu no vietas, kur atradās pirmais budistu templis Baltijā, turklāt atzīmējot Pasaules bērnu teātra dienu. Šoreiz ''Jatakas'' iedzīvosies LNB, kur atklājušas Klusuma un meditācijas telpu (4. stāvā).*
  Atved vecākus uz teātri un svinēsim to kopā!

  Izrāde paredzēta sākumskolas vecuma bērniem.
  Vairāk info >
 • Baltā grāmata

  2019. gada 22. martā 19:00 - 20:45 Dirty Deal Teatro, Talsu iela 1, Rīga
  Izrāde “Baltā grāmata” ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Lai gan ceļojums notiek Jančuka pasaulē, tur pieredzētais bieži vien sasaucas ar notikumiem un sajūtām šodien. Kopīgais ceļojums atklāj pasauli aizvien vairāk un vairāk, top skaidri tās likumi un kārtība, taču ikreiz, kad šķiet, ka viss tapis skaidrs, notiek kāds brīnums, un pasaule paliek kā noslēpums.

  “Baltā grāmata” ir kopīga vakarēšana, palīgā ņemot Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” tekstu, visu vakarēšanas dalībnieku iztēli, divus aktierus un dažus teatrālus brīnumus. Soli pa solim no ikdienišķām lietām rodas izrāde. Soli pa solim izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem – kopīgi tiek jāts uz maisiem pieguļā, lai pēc tam apgultos zālē un skatītos zvaigžņotās vasaras nakts debesīs. Reizē izrāde arī ir iedvesmas avots vakarēšanas dalībniekiem piedzīvoto atkārtot mājās, tajā iesaistot savus mājiniekus, viņu iztēli un jebkuru citu iztēli rosinošu tekstu.

  Izrāde saņēmusi Baltijas Teātra festivāla 2014 Bērnu žūrijas galveno balvu, kā arī tikusi nominēta “Spēlmaņu nakts 2013/2014” balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

  Darbs tapis pēc Jāņa Jaunsudrabiņa darba "Baltā grāmata" motīviem
  Vairāk info >
 • Izrāde "Planēta Nr. 85"

  2019. gada 22. martā 18:00 - 20:10 Dailes teātris, Brīvības iela 75, Rīga
  Kāds puisis iemanto brīnumainu iespēju ceļot laikā. Šajā ceļojumā viņš satiek savus vecākus un vecvecākus. Satiek savu pagātni un savus senčus – lai atrastu ceļu atpakaļ pats pie sevis un savas būtības. Un saprastu, cik brīnišķīga un vērtīga patiesībā ir viņa dzīve.

  Bet pagātnē Krišjāni gaida ne tikai viņa vecāki un vecvecāki. Tur ir arī pavisam dīvaini un nepazīstami, bet ļoti mīļi un draudzīgi multeņu tēli – piemēram, kaķis Indriķis un jocīgais Čeburaška. Nemaz nerunājot par pavisam savādu onkuli, ko sauc Leonīds Brežņevs un kurš nepavisam nav draudīgs, bet apjucis un nomaldījies. Krišjānim būs jāpalīdz viņiem visiem, saviem vecākiem un pašam sev – lai viņš pats nākotnē vispār varētu piedzimt.

  Šis ir stāsts bērniem un viņu vecākiem.
  Vairāk info >