Šodien, 18. декабря

Rīt, 19. декабря

 • Bēbīšseanss: Aukstais karš

  2018. года 19. декабря 13:00 - 15:00 Kino Bize, Elizabetes iela 37-2 (ieeja no pagalma), Rīga
  Ar lielu prieku katru otro trešdienu rīkojam "bēbīšseansus" jeb regulārā repertuāra dienas seansu programmu vecākiem un aprūpētājiem, kurā padomāts arī par vismazāko bērnu labsajūtu. Šī gada pēdējā bēbīšseansā izrādīsim Pāvela Pavlikovska kinematogrāfisko poēmu par mīlestību AUKSTAIS KARŠ.

  AUKSTAIS KARŠ
  Cold War
  Rež.: Pāvels Pavlikovskis
  Polija, Francija, Lielbritānija
  2018 | 88 min.
  Drāma

  Viņi ir tik dažādi… Viņš ir melanholiski vēss trīsdesmit gadus vecs estēts, kas virtuozi spēlē Šopēnu ar saviem garajiem pirkstiem. Viņa ir jauna un burvīga provinciāle – kaislīga un jutekliska daiļava ar brīnišķīgu balsi. Šī neparastā, kristāldzidrā, dziļu skumju cauraustā balss savienos viņu likteņus uz visiem laikiem. Šajos likteņos būs bēgšana no Polijas un apreibusī Parīze, sniegbalta dūmaka pār dzelzceļa klātni un kontrabasa pulss naktī, valsts drošība un smeldzīgs džezs, nebeidzamas šķiršanās un tikšanos apsolījumi. Viņu neīstenoto sapņu, neizdzīvotās mīlestības un nepieredzētās laimes pagātne nes līdzi skaidru apjautu, ka šķirties nav iespējams, bet arī kopā būt ir nepanesami.

  Rūgteni salds un izaicinoši brīnišķīgs stāsts par attiecībām, kuru fonā ir aukstā kara uguns apņemta un sačokurojusies pasaule. Saplēstais mīlestības priekškars paver grūtu, dažkārt līkumotu un dramatisku ceļu pāri robežām, gadiem un apstākļiem. Ceļu, ko veic cilvēki, lai sastaptos.

  Filma poļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
  Vairāk: www.kinobize.lv

  Biļešu cenas:
  standarta 5,00 Eur
  skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,50 Eur
  nākot divatā vai pērkot biļetes arī uz kādu no nākamajiem bēbīšseansiem 3,50 Eur
  Больше инфо >
 • IZSTĀDEs “VIENAS PERSONAS IZSTRĀVOJUMS UZBUDNĒ” ATKLĀŠANA

  2018. года 19. декабря 19:00 - 20:00 Raiņa un Aspazijas māja, Baznīcas iela 30, Rīga
  Izstādes pamatā ir piecu mākslinieču – Ilzes Aulmanes, Ievas Baumgartes, Līvas Kaprāles, Ellas Mežules un Evas Vēveres – personīga satikšanās ar Aspazijas un Raiņa dzīvesstāstiem un rakstīto. Pusgada garumā mākslinieces piedalījās kopīgā projektā, vadot septiņas mākslas un dzejas darbnīcas Raiņa un Aspazijas mājā, kurās, izmantojot dažādas tēlotājmākslas tehnikas (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas un Raiņa tekstus, ģimenēm ar bērniem bija iespēja radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.

  Šīs tikšanās rezultātā, izmantojot dažādas vizuālās mākslas valodas, tapuši jauni mākslas darbi veltīti Aspazijas un Raiņa dzejas pasaulēm. Izstādes nosaukumu veido Raiņa 1917. gadā veiktas atzīmes fragments, raksturojot dzejas krājumu “Sudrabota gaisma”. Tieša, nepastarpināta saskare ar abu dzejnieku radošo mantojumu kalpo par katalizatoru tā jaunā interpretācijā, šoreiz – vizuālajā mākslā.

  Ilze Aulmane ir mācījusies Ogres Mākslas skolā un citās skolās, Latvijas Mākslas akadēmijā šogad turpina studijas maģistratūrā. Strādājusi gan kā pedagoģe, dežurante, gan izstāžu zāles kuratore, organizējusi pasākumus un visādi citādi rosījusies. Piedalījusies daudz dažādās, "nenozīmīgās" izstādēs. Arvien nopietnāk grib pievērsties savai radošajai darbībai, idejas realizējot starpdisciplināros mākslas objektos. Par galveno vērtību Ilze uzskata iespēju mēģināt izzināt, izdzīvot kristīgās ticības būtību. Nepieciešamas ir sportiskas pastaigas ar dabas estētikas baudīšanas momentu. Nozīmīga vieta Ilzes dzīvē ir arī humoram, pozitīvai attieksmei.

  Ieva Baumgarte ir grafiķe, arterritory.com dēvēta par vienu no pēdējo gadu uzlecošajām zvaigznēm mākslā, veidojusi gleznas tiešraidē un koncertu laikā.

  Līva Kaprāle ir tekstilmāksliniece, kas visvairāk savā darbībā iemīļojusi vilnas velšanu, bet labprāt eksperimentē ar daudziem citiem materiāliem, klasiskām un netradicionālām tehnikām. Darbā ar bērniem iepazīstina viņus gan ar tekstilmākslu, gan keramiku, gan dažādiem citiem mākslas veidiem. Ciena un apbrīno savu nozari, bet neuzskata to par putniņu, kas ieslodzītszelta būrītī.

  Ar Aspaziju Līvai nereti burtiska līdzība frizūrā vai tērpos, par ko viņa 2015. gada muzeju naktī Ogrē Latvijas muzeju darbinieku balsojumā saņēma balvu "Labākais un daiļākais vizuālais pierādījums Aspazijas un Raiņa klātbūtnei muzejos Muzeju naktī".

  Ella Mežule bieži spēlējas ar zīmju dažādo un daudzpusīgo uztveri, radot gan gleznas,
  gan ilustrācijas. Ella lielākoties strādā eļļas un akvareļa tehnikās, kuras papildina ar instalāciju vai radītās vides telpiskajiem elementiem.
  Noskaņa un cilvēka klātbūtne ir galvenās mākslinieces darbus caurvijošās norises.
  Arī stāstam ir liela nozīme, taču darbos tie pārklājas un mijiedarbojas, veidojot dažādas formas.
  Beigusi JRRMV kā tēlniece, LMA bakalauru glezniecības nodaļā, šobrīd studē glezniecību LMA Maģistratūrā. Studējusi arī Īrijā un Itālijā. Aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un Ārzemēs no 2009. gada un veidojusi vairākas personālizstādes.

  Eva Vēvere ir vizuālā māksliniece, kura strādā dažādos medijos, tai skaitā instalācijā, procesuālos notikumos, video, zīmējumā un veido “Poētiskā Robotisma” projektus. “Poētiskajā robotismā” spēles formā tiek risināti dažādi uzdevumi īpaši izvēlētās, ar laikmetīgo mākslu saistītās platformās vai notikumos. Pēdējos gados pievērsusies arī eksperimentālu sadarbību veidošanai kopā ar laikmetīgās dejas un mūzikas profesionāļiem. Vadījusi mākslas darbnīcas bērniem Somijā, Igaunijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Vācijā, kā arī London Gates Education Group izglītības programmas ietvaros Rīgā.
  Больше инфо >
 • Muzikāla pasaka visai ģimenei "Grinča Ziemassvētki"

  2018. года 19. декабря 18:00 - 19:40 Kultūras nams "Rīgava", Līvzemes iela 7, Salaspils
  “Valmieras kinostudijas” radošais kolektīvs ir sarūpējis krāšņu svētku pasaku visai ģimenei – “Grinča Ziemassvētki”!

  Biļetes iepriekšpārdošanā k/n "Rīgava" kasē un citās "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā - https://www.bilesuparadize.lv

  Visiem zināmā pasaka par nejauko Grinču, kurš ienīda Ziemassvētkus tikai tāpēc, ka bērnībā pret viņu bija izturējušies slikti. Taču Ziemassvētki ir brīnumu laiks, un ar mazās meitenītes Sindijas palīdzību Grinčs atgūst ticību labajam, cilvēkiem un arī Ziemassvētkiem.

  Sirsnīga muzikāla pasaka divās daļās, kurā netrūks arī jautrība un Ziemassvētku noskaņa.

  Izrādes režisors – Imants Strads

  Galvenajā lomā - Māris Bezmers

  Pārējās lomās – Marģers Eglinskis, Madars Zvagulis, Terēza Lasmane, Agnese Kalniņa, Aigars Vilims, Ivars Šterns, Esmeralda Aizupiete.

  Bērniem līdz 3 gadu vecumam ieeja bez maksas, NEAIZŅEMOT ATSEVIŠĶU SĒDVIETU.
  Больше инфо >